Instagram Kullanılmayan Kullanıcı Adı Alma Yöntemleri 2023

Instagram kullanılmayan kullanıcı adı alma hile gibi taktiksel yöntemler 2023 yılında en güncel detayları ile bu yazımızda. Vefat etmiş, silinmiş veya uzun zamandır Instagram hesabına girmeyen kullanıcıların adını alma yöntemleri öncesinde kısa bilgi; En yaygın kullanılan sosyal medya platformu olan Instagram’da, kullanıcıların kimliği olma özelliği taşıyan kullanıcı adlarına yönelik hep bir araştırma söz konusu.

Sosyal yaşantıdan bile çıkarak reel imajımıza büyük katkıda bulunan Instagram kullanıcı adlarına yönelik herkes hayalindeki ismin sahibi olmak istiyor. Aktif olarak kullanılan hesaplarla kurulan iletişim sayesinde maddi karşılığını sunarak istediği ismi alabilmek bazen mümkün olsa da; kullanılmayan, silinmiş hesaplara sahip olmak için çabalayan çok sayıda insan mevcut. Bu mümkün müdür? Instagram‘da kullanıcı adı alma işlemi nasıl yapılıyor? En iyi kullanıcı adı nasıl seçilir? Detaylı bir şekilde açıklıyoruz.

En İyi Instagram Kullanıcı Adı Nasıl Seçilir?

En İyi Instagram Kullanıcı Adı Nasıl Seçilir sorusuna verebilecek en net yanıt, sektörünüze ve içeriğinize göre akılda kalıcı, arama hacmi yüksek ve kısa isimlere yönelmeniz gerektiği zorunluluğu. Bireysel kullanıcılar isim ve soy isimlerinin birleşiminden, doluysa da farklı karakter işaretleri ve şehrinin plakası gibi türevleri isimlerine ekleyerek seçimlerini yapıyor.

Ticari faaliyetler güden şirketler, eğer firmaysa şirket isimlerini, doluysa da kısaltılmasına yönelik farklı kombinasyonalar deneyerek seçim yapıyor. Burada kararsızlık yaşayan en büyük kitle butik hesap sahipleri ve ticari amaç taşısa da satış gerçekleştirmeyen kullanıcı toplulukları.

 • Bu topluluklar belirli bir fan grubu olabileceği gibi, bir amaca hizmet eden kuruluşlarda olabilirler.
 • Amaçları satış yapmak olmasa da, niyetleri hesaplarını büyüterek reklam ve farklı yollarla gelir elde etmek.
 • Butik hesap sahipleri de hesapları üzerinden direkt ticaret yapıyorlar.
 • Bu nedenle seçiminizin akılda kalıcı ve marka olabilme potansiyeli yüksek kelimeden oluşmasına özen gösterin.

Instagramda Kullanıcı Adı Alma

Instagramda Kullanıcı Adı Alma işlemine başlamadan öncelikle net olarak almak istediğiniz adı belirleyin. Daha sonra kullanıcı adının boşta ve alınabilir durumda olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Bu işlem için Ayarlar ➔ Profili Düzenle ➔Kullanıcı adı bölümüne giriş yapmanız gerekli.

Seçmiş olduğunuz kullanıcı adı kullanabilir durumdaysa hiçbir şey yapmadan sahip olabiliyorsunuz. Fakat Instagram “Kullanıcı adı kullanılamaz” uyarısı veriyorsa o zaman yapmamız gereken farklı şeyler var.

Instagram İstediğiniz Kullanıcı Adını Alma 2023

Instagramda talep ettiğimiz kullanıcı adına sahip olabilmek için Form doldurma gibi resmi yolların dışında, çaresizce boşa düşmesini beklemek yöntemi de tercih edilen seçenekler arasında yerini alıyor. Bu yöntemler gerçekten işe yarıyor mu? Adım adım uygulamanız gereken yöntemler;

Form doldurarak Instagram Kullanıcı Adı Alma

Form doldurarak Instagram Kullanıcı Adı Almak için ticari bir faaliyet zorunluluğunuz bulunuyor. Bireysel kullanıcılara ne yazık ki Instagram böyle hizmeti sağlamıyor. Eğer almayı çok istiyorsanız ticari bir hesap üzerinden başvuru yapıp, sahibi olduktan sonra da bireyselleştirmeniz mümkün.

 • Form doldurarak Instagram hesabına başvuru yaptıktan sonra, yetkililer tarafından bir değerlendirme sürecine tabi oluyorsunuz.
 • Geri dönüş sizlere olumlu ya da olumsuz bir şekilde yapılacaktır.
 • Yanıt süreleri ortalama olarak 1 hafta olmakla birlikte, yaşadıkları yoğunluk kapsamında sürecin 1 aya kadar çıktığı dönemlerde olabiliyor.

Burada dikkat etmeniz gereken en önemli konu, forumu doldurma işleminiz. Doldururken ne kadar detaylı bilgilere yer verir ve ikna etme kabiliyetinizi konuşturmayı başarabilirseniz, hesabı alma ihtimaliniz de o denli yüksek olacaktır.

Instagram Kullanılmayan Hesabın Kullanıcı Adını Alma

Talep ettiğimiz kullanıcı adına başvuru yapmak için tarayıcınızdan help.instagram adrese tıklayıp, resmi başvuru formunu açıyorsunuz. Başvuru aşamasında şansınızın oranını yükseltmek adına, hesabın aktif bir şekilde kullanılmadığını kontrol edin. Aktif kullanılan hesabı alma şansınız oldukça düşüktür. Ben yine de denemek istiyorum derseniz de sorun yok, en fazla hesabı alamazsınız. Onun dışında da farklı bir sorun yaşamayacaksınız.

 • Karşınıza Ticari Marka Şikâyet Formu adı altında bir forum çıkacak. 
 • Forumun Altalarına doğru ilerleyerek “Ticari marka haklarımı ihlal ettiğini düşündüğüm bir içerik buldum” sekmesini seçmeniz gerekmektedir
 • Ardından ‘Ticari marka şikâyetime devam et’ seçeneğine yönelerek ilerliyoruz.
 • Bu aşamada karşınıza açıklama bölüme Kurumsal Firma Bilgilerinizi, İletişim Bilgilerinizi ve şikâyet etmek istediğiniz hesaba dair bilgileri giriniz.
 • Karşınıza iletişim bilgileri gelecek. İsim, soy isim ve telefon gibi klişe soruların yer aldığı bölümü, sizinle tekrar iletişim kuracaklarını da düşünerek doğru bir şekilde girmeye özen gösterin.
 • Karşınıza çıkan son aşamadan ticari marka bilgilerinizi girmeniz gerekecek. Burada sorulacak Elektronik İmza sorusuna yönelik isim ve soy isminizi yazarak devam edebilirseniz.
 • Son aşamada yazdıklarınızın tamamını kontrol edin ve başvurunuzu ilgili yetkililere iletin.

Instagram Kullanıcı Adı Hilesi Kullanarak Alma

Instagram Kullanıcı Adı Hilesi kullanarak hesabı almak için profesyonel bir destek almanız gerekiyor. Yalnız bu yöntemin garanti bir sonuç olmadığını ve karşılığında da oldukça yüksek rakamlar ödemek zorunda kalabileceğinizi en baştan belirtelim. Instagram‘da bu ve benzeri talepler o kadar yoğunlaştı ki, bu alana yönelik çok sayıda sosyal medya danışmanı ve paralelinde de dijital ajanslar türedi.

Bu kişiler kendi geliştirdiklerini iddia ettikleri bazı özel yöntemler sayesinde bazı kullanıcı adlarını alabildiklerini iddia etmektedirler. Eğer karar verir de bu tarz insanlarla görüşme yaparsanız mutlak suretle sözleşme yapmaya özen gösterin. Aksi durumda kullanıcı adını alamadan yüksek rakamlar ödemek zorunda kalabilirsiniz. Karar verip girişiminizi yapmadan önce tekrar değerlendirmenizi tavsiye ederiz.

Hesap Sahibiyle İletişim Kurarak Kullanıcı Adı Satın Alma

Sizin için oldukça önemli olan ve projelendirmek istediğiniz Instagram kullanıcı adı, zamanında birisi tarafınca kayıt edilmiş olsa da atıl durumda bekliyor olabilir. Bu gibi durumlarda hesap sahibiyle direkt iletişime geçmekte hesabı almaya yönelik en işe yarayan yöntemlerden birisidir. Hesap sahibine hesabı size tahsis etmesine yönelik para teklif edebilirsiniz. Bu bir nebze bir nevi satış işlemidir. Fakat rakam çok fazla yükselirse satışı yüz yüze ve sözleşme kapsamında gerçekleştirmeye özen gösterin.

Instagram Kullanıcı Adı Ne Zaman Boşa Düşer?

Instagram tüm kullanıcı isimlerinin sahipleri tarafından pasifize edilmesinden sonra veritabanında saklamaktadır. Anlayacağınız hesap silinse de ya da farklı bir isimle kullanılmaya devam edilse de Instagram bu isimleri sakladığı için yeni talepte bulunan kişilere tahsis etmiyor.

Buradaki istisna forumla yapılan başvurular. Bu nedenle hesap adını değiştirme işleminde uygulamadan önce 2 kez düşünün. Geri dönüşü olmayan bir yola giriyorsanız. Eğer değiştirir ve pişman olursanız 14 gün süreyle eski isminizi alma şansınız var. Fakat daha sonrası bu olay neredeyse imkânsıza doğru uzanıyor.

Instagram Eski Kullanıcı Adı Almak için Instagram tarafınca belirlenen ayrı bir prosedür yok. Yapabileceğiniz bütün işlemler, yukarıda saydığımız yöntemlerden ibaret. Fakat burada en dikkat çeken ayrıntı, kullanılmıyor olması. Yapacağınız başvuru sonrasında hesap aktif bir şekilde kullanılmıyorsa onu alma oranınız da o denli yükselecektir.

5 Kişi Katıldı

 1. Türkbtelekom da ıbyerner konusunda sorun olmuyor her şekilde hediye internet veriyor bu oparotor GSM olarak en avantajlı olanı türk telekom bana göre gayet memnunum

 2. Girmiş olduğumuz şu korenalı iğrenç günlerde bütün operatörler ücretsiz ve heray yenilenen bu illet bitene kadar 1 veya 250 Mb internet verilse anlamlı olmazmıydı bu evdekal projesi kapsamında?😃😄😀😢

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu