Youtube Nasıl Abone Arttırılır?

Youtube Nasıl Abone Arttırılır? YouTube abone sayısı son zamanlarda dijital alandaki pazarlamanın en büyük unsurlarından biri haline gelmiştir.

YouTube işine girerken öncelikli amacınız kesinlikle para kazanmak olamamalıdır. Bu amaçla youtube işine girerseniz baştan kaybedersiniz. Dolayısıyla takipçi sayınızda da bir artış olmayacaktır. Tek bir hedef hedefleyin, eğer bir oyun videosu çekecekseniz, bir Oyun Vlogu çekecekseniz, sadece bir Vlog kaydedin ve hedefinize şaşırmayın. YouTube’da abone kazanmanın birçok yolu vardır.

Videolarınızı Düzenli Olarak Paylaşın

Videolarınızı haftalık olarak düzenleyin ve takipçilerinizin en aktif olduğu anlarda paylaşın. Türk standartlarına göre kullanıcılar için en yoğun saat 18:00 – 20:00 arasında youtube’yi kullanmaktadır. Çünkü işten sonraki saatler ve genel olarak herkes evdedir.

Etiketin Doğru Kullanımı

Videolarınızın içeriğine göre uygun etiketleri kullanın. Mümkün olduğu kadar çok etiket kullanmaya çalışın, ancak videonuzun taranma olasılığını etkilemeyeceğinden alakasız etiketler kullanmayın.

İçeriğinizi Popülerliğe Göre Tasarlayın

YouTube’un Trendler bölümüne bakarak o hafta hangi konuların trend olduğunu öğrenin ve buna göre videolar çekin. Ayrıca, güncel olaylardan haberdar olmak için sosyal medyayı yakından takip edin. Çeşitli sitelerde o ay veya hafta içinde en çok hangi konuların arandığını veya görüntülendiğini kontrol edebilirsiniz.

Kendin Ol

Bir video teması seçerken orijinal olun. Genelde içerik üreticileri birbirlerine bakarak içerik üretiyorlar ki bu kötü değil tabi ki izin isteyerek başkasından video içerik alabilirsiniz. Ama ilk olmak her zaman daha iyidir, yani içerik üretirken özgünseniz az çok görünürsünüz.

Videolarına Dikkat Et

Videolarınızı kaydederken hem montaj kısmında hem de video kaydı sırasında dikkatli olmanız ve masraflardan kaçınmamanız gerekmektedir. Video Montajı yaparken montajda ne var diye düşünmeyin ve kendiniz toplayın, bir video düzenleyici kiralayın ki izleyenleri videoda daha uzun süre tutabilesiniz.

Reklamlar Yapın

Bir fenomenle anlaşma yapıp birlikte bir video çekin ya da onlardan paylaşmalarını isteyin, bu sizin için çok faydalı olacaktır.

Etkileşim İsteyin

Videonun ortasında veya başında izleyicilerin size abone olmasını seviyorsanız, beğenirse, beğenmezlerse tatlı bir dille yorum yapmalarını söyleyin. İzleyicilerin yorum yapmasını sağlayan içerik üretin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu