Instagram Engelleyenleri Görme Ücretsiz Uygulamalar 2023

Instagram üzerinde sizi engelleyenleri görmek için çok sayıda uygulama bulunmaktadır. Apple Store ve Android markette rahatlıkla bulabileceğiniz bu uygulamaların başlıca yöntemler yazımızda yer alıcaktır. Ayrıca Instagram uygulamasında birisi tarafından engellenip engellemediğini görmek aslında oldukça basit. Bu işlem için derin araştırmalar yapıp, farklı farklı programlar indirmenize de hiç gerek yok. Birisi tarafından engellediğinden şüphe duyduğunuz bir kişi varsa o kişinin adı ve soyadıyla hatta biliyorsanız direkt Instagram kullanıcı adıyla arama yapmayı deneyin.

Karşınızı aradığınız kişinin profili çıkarsa size engellememiş demektir. Yaptığınız arama sonucunda kişinin bilgilerine ulaşamıyorsanız engellemek dışında o kişinin Instagram hesabını geçici olarak dondurması ihtimaller arasındadır. Bu yüzden tam sağlıklı bir sonuç elde etmek için yaygın olarak kullanılan bir yöntemden söz edebiliriz.

Instagram’da Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

Instagram’da engellendiğinizi yani engelleyenleri görmek için diğer yöntem olarak; yakın bir arkadaşınızın Instagram hesabını kullanarak merakını giderebilirsiniz. Ya da işlemin gizli kalmasını istiyorsanız fake bir hesap açıp hiç takipçisi olmasa bile kontrolünü sağlamanız mümkün. Farklı bir hesaptan aradığınız kişiyi tekrar bulmaya çalışın.

Profil hiçbir şekilde çıkmazsa sizin engellenmediğiniz ve o kişinin hesabını geçici olarak ya da tamamen kapattığının anlamı çıkar. Arama sonucunda hesap bilgilerine eriş ve “Takip et” butonunu aktif olarak görürseniz de engellendiğiniz anlamını çıkartabilirsiniz.

Bu yöntem pratik aynı zamanda en güvenli yöntemdir. Fakat bunun dışında kullanılan farklı yollarda mevcut. En bilindik olanı her zaman olduğu gibi mobil uygulamalar.

Instagram Beni Engelleyenleri Görme iOS Uygulaması

Instagram’da en yaygın olarak kullanılan Reports+for uygulamasıyla sizi engelleyenleri rahat bir şekilde görebilirsiniz. Yapmanız gereken işlemler;

 • Telefon ya da tabletinizde IOS Store’da Reports+for uygulamasını arayıp kurun.
 • Uygulamayı açın ve hesap bilgilerinizi girin.
 • Şüphelendiğiniz ismin üstüne tıklayın. Engelleyseniz mutlaka göreceksiniz.

Reports+for uygulamasıyla Instagram takipçi kazanma, etkileşimlerinizin oranı, hesabınızın analizi, en çok etkileşimde bulunduğunuz arkadaşlarınız gibi farklı özellikler de bulunuyor. Dilediğinizi inceleyip istatiksel verilere kolay bir şekilde ulaşabilme şansınız da mevcut.

Instagram Beni Engelleyenler Görme Android Uygulaması

Android cihaz kullanıcılarının en yaygın olarak tercih ettiği uygulamanın ismiyse Follower Analytics. Bu program yardımıyla Instagram’da sizi engelleyenleri kolay bir şekilde görebiliyorsunuz. Uygulamayı Google Play Store’dan ücretsiz bir şekilde indirdikten sonra yapmanız gereken adımlar şu şekildedir;

 • Follower Analytics indirip kurduktan sonra, Instagram kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapın.
 • Karşınıza listeniz gelecektir. Kimden şüpheleniyorsanız üzerine gelin ve kontrol edin.
 • Eğer engellenmişseniz karşınızda “Seni engelledi” yazısı belirecektir.

Uygulamalar dışında yaygın kullanılan yöntemlerden birisi de web tarayıcıları…

Bilgisayardan Programsız Instagram’da Beni Engelleyenler

Bilgisayarınızdan da Instagram’da sizi engelleyen kullanıcıları pratik bir şekilde görebilirsiniz. Üstelik bunun için herhangi harici bir yazılım ya da web sitesine giriş yapmanıza da gerek yok.

 • Bilgisayarınızda kullandığınız tarayıcıyı açın.
 • Instagram resmi web sitesine gidin
 • Kullanıcı adı ve şifrenizi yazın. (Resmi Instagram adresi olduğu için bir sorun arz etmeyecektir)
 • Arama bölümüne, şüphelendiğiniz ismi ya da kullanıcı adını yazın
 • Hesaba erişim sağlayamamışsa sizi engellemiş ya da hesabını kapatmış demektir.
 • Bu işlemi farklı bir hesaptan uygulayarak tekrar arayın, eğer profili görürseniz bu engellendiğiniz; hiçbir şekilde karşınıza çıkmazsa da kullanıcının hesabını kaldırdığının anlamı çıkarılacaktır.

Bu işlemin benzer bir şeklini de mobil üzerinden uygulayabiliriz.

Mobil Üzerinden Instagram’da Engellendiğini Kontrol Etme

Mobil üzerinden Instagram’da engellendiğinizin kontrolü için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

 • Cep telefonunuzdan Instagrama giriş yapın
 • Engellediğinden şüphelendiğiniz kullanıcın adını aratın
 • Hesap karşınıza çıkar ve resimleri görebilirseniz herhangi bir engel söz konusu değildir.
 • Bu işlemi farklı bir hesaptan uygulayarak tekrar arayın, eğer profili görürseniz bu engellendiğiniz; hiçbir şekilde karşınıza çıkmazsa da kullanıcının hesabını kaldırdığının anlamı çıkarılacaktır.

Instagram’da Beni Engelleyen Profilimi Görür mü?

Instagramda sizi hesabından engelleyen kişi, sizin profilinizi istediği zaman görebilir. Yalnız profilinizi görmek dışında içeriklerinize kesinlikle ulaşamaz. Tabi ki bu kural hesabınızın gizli olması koşulunda geçerlidir. Hesabınız gizli değilse diğer tüm Instagram kullanıcılarında olduğu gibi, sizi engelleyen kişilerde içeriklerinize erişebilirler.

Instagram’da Beni Engelleyeni Nasıl Engellerim?

Instagramda beni engelleyen kişiyi nasıl engellerim; engellendiğiniz için o profile erişim sağlayamaz, dolaysıyla da siz de onu engelleyemezsiniz. Bu nedenle işlemi farklı yollardan yapmamız gerekiyor. Bunun için öncelikle fake bir hesap açmalı ya da tanıdığınız birisinin Instagram hesabından erişim sağlamalısınız.

Daha sonra engelleyeceğiniz profile girin ve üç nokta bulunan alana tıklayın. Ardında açılan sayfada linki kopyalayın ve sayfayı kapatmadan yeni bir internet sayfasında kendi hesabınıza erişim sağlayın. Kopyaladığınız linki kendi profilinize yapıştırdığınızda “Kullanıcıyı engelle” bölümümün aktif olduğunu göreceksiniz. Buraya tıklayarak istediğiniz hesabı engellemeniz mümkün.

Instagramda Beni Engelleyeni Nasıl Kaldırırım?

Instagram üzerinden daha önce engellemiş olduğunu herhangi bir kullanıcının engelini kaldırmak için engellediğiniz kişinin adını soyadını yazarak hesabına gidin. Sağ üst kısımda yer alan üç nokta işaretine tıklayıp Kişinin engelini kaldır dediğinizde artık engelli hesaplarınızın içinde yer almadığını göreceksiniz.

Yalnız yaptığınız işlem sadece engel kaldırmaktır. Bunu yaparak tekrar takip etmiş olmuyorsunuz. Takip edebilmek için takip et butonuna tıklayıp karşı tarafında bunu kabul etmesi gereklidir. Eğer profili gizli değilse direkt resimleri görebilir ve takip et dediğinizde aktif olarak takibe devam edebilirsiniz.

Instagram Engellenenler Listesini Görme ve Silme

Daha önce Instagram üzerinde engellediğiniz kullanıcıları kontrol edebilmek için, uygulamasına giriş yapın ve direkt profilinize girin. Daha sonra;

Android cihaz kullanıyorsanız: Sağ üst köşede bulunan 3 noktaya basın. Açılan sayfayı aşağıya doğru sürükleyin. Ayarlar bölümünü göreceksiniz, tıklayıp biraz daha aşağıya indikten sonra hesapların içine girdiğinizde karşınıza engellenen kişiler başlığı belirecek, buraya tıkladığınızda engellediğiniz hesapları gözlemleyebilirsiniz

iOS yazılımlı cihaz kullanıyorsanız: Profilinize giriş yaptıktan sonra profili düzenle yazısının hemen yan kısmında Ayarlar bölümü olacaktır. Tıklayıp içine girdikten sonra aşağıya indiğinizde engellediğiniz hesapları görebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu