Twitter Sınırlandırılmış Hesap Ne Demek?

Sosyal medyanın çeşitlenmesi ve kullanıcıların artmasına paralel olarak Twitter birtakım önlemler alır. Bizde yazımızda twitter sınırlandırılmış hesap ne demek? Ele alacağız.

Twitter sınırlandırılmış hesap ne demek? Birçok kullanıcı bu konuda bilgi sahibi olmak ister. Sosyal medya hesaplarından biri olan twitter uygulaması artan taleple birlikte birçok sahte hesabın yaygınlaşmasına da neden oldu. Bu yüzden güvenlik ve gizlilik durumlarda istenmeyen aksamalar görüldü. Twitter’da aldığı önlemlerle güvenlik açıklarını gidermeyi hedeflemektedir. O zaman bizde yazımızda bu sorunlardan biri olan twitter sınırlandırılmış hesap nedir? Bu konuyu ele alalım.

Twitter Sınırlandırılmış Hesap Nedir?

Twitter son yıllarda aldığı kararlarla güvenlik sorunlarını aşmayı hedefliyor. Bazen kullanıcıların karşılaşabileceği “dikkat bu hesap geçici olarak sınırlandırıldı” yazısıyla karşılaşmaları Twitter’ın aldığı güvenlik önlemlerinden biridir. Profile girildiğinde böyle bir uyarıyla karşılaşmaya neden olan davranışın ne olduğu net olarak söylenemese de twitterın aldığı tedbirlerden biridir denilebilir.

Twitter sınırlandırma işlemlerinde genel olarak yürütülen önlemler esas alınır. Twitter kullanıcısının kural ihlali, şikayet ya da şüpheli durumlarda sınırlandırma uyarısı alındığı söylenebilir. Bunun dışında hesaba girilen cihaz ya da tarayıcılara bulaşmış virüslerden dolayı erişimlerde kısıtlamalar yaşanabilir. Yazımızın devamında Twitter’da bir hesap neden sınırlandırılır? Ayrıntılarına bakalım.

Twitter’da Bir Hesap Neden Sınırlandırılır?

Twitter’da hesap sınırlandırmasında birtakım özel nedenler vardır. Bizde bunları maddeler sıralayalım.

  • Hesap için birçok şikayetin olması
  • Aşırı olumsuz yorumlar yapılması
  • Hakaret ve küfür içeriklerinin olması
  • Din, dil, ırk, mezhep ayrılıklarını körükleyen paylaşımlar yapılması
  • Birden fazla hesabın rahatsız edilmesi
  • Müstehcen ve taciz nitelikli paylaşımların yapılması ya da twetlenmesi
  • Sürekli şifre değiştirme işlemlerinin yapılması
  • Hesap çalınma girişimleri
  • Güvensiz davranışlar sergilenmesi
  • Hesaba saldırı girişimleri olması

Yukarıda sıraladığımız durumlarda twitter uygulaması güvenlik ihlali olduğuna karar verir. Bu aşamadan sonra karakter doğrulama, hesaba erişim kısıtlaması getirir. Bunun yanında e-posta ve telefon doğrulama kodu isteyerek hesabın doğruluğu tespit edilebilir.

Twitter sınırlandırılmış hesap uygulamasıyla ortaya çıkan güvenlik ve gizlilik ihlallerinin önüne geçmeye çalışır. Twitter’a olan yoğun talep bu gibi sınırlandırma işlemlerini gerekli kılmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu