Instagram Hesabını Kaç Kişi Spamlarsa Kapanır?

Pek çok kişi tarafından tercih edilen Instagram günümüzde oldukça popüler bir sosyla medya uygulamasıdır. Dolayısıyla sosyal medya uygulamasının spam mekanizması da bir hali merak konusudur.

Instagram spam mekanizması ile birlikte hesapların denetimini sağlamlaştırmayı hedeflemekte. Bu mekanizma sayesinde insanlar rahatsız edici olduğunu düşündükleri paylaşımları şikayet edebiliyor ve spamlanma sayısına göre bu gönderi veya direkt hesabın kendisi kapatılabiliyor. İş böyle olunca çoğu Instagram kullanıcısı doğal olarak bu mekanizmanın detaylarını merak ediyor.

Instagram Hesabı Neden Spamlanır?

Büyük kitleler tarafından bir Instagram hesabının spamlanmasının çeşitli sebepleri olabilmektedir. İnsanlar kendilerini rahatsız ettiğini düşündükleri her gönderiyi veya hesabı spamlamakta özgürdür. Spamlanma sebeplerinden birkaç tanesi hesabın uygunsuz içerik paylaşıyor olması, uygulamanın belirlemiş olduğu yaş sınırının altında bir kullanıcı olması, başka bir insanın fotoğraflarını kullanan bir fake hesap olması şeklindedir.

İnsanlar bu tarz hesaplarla karşılaştıklarında genellikle spamlamakta ve bu spam sayısı çok fazla ise hesap kapanmaktadır. İnsanların şikayet sebebini detaylı belirtebilmesi amacıyla Instagram şikayet ekranına belirli seçenekler koymuştur. Bu seçenekler olumsuz davranışa teşvik, nefret söylemi, cinsellik veya çıplaklık, yasa dışı ürün satışı, zorbalık ve taciz şeklinde seçeneklerdir. İnsanların şikayet sebebini belirlemesinin ardından belli bir sebepte yoğunluk varsa hesap kapatılabilmektedir.

Instagram Hesabı Kaç Spamda Kapanır?

Instagram’ın yoğun spam altındaki hesapları kapatmakta olduğunu biliyoruz ancak kapatmak için gereken belirli bir spam sayısı bulunmamaktadır. Spamlanan hesabın kapatılmasında birkaç faktöre dikkat edilmektedir. Bunlardan bir tanesi şikayet eden ve edilen hesapların takipçi sayısıdır. Çok takipçili bir hesap az takipçili bir hesabı şikayet ederse az takipçili hesap muhtemelen kapanacaktır.

Ancak az takipçili bir hesap çok takipçili olanı spamlarsa Instagram sadece buna dayanarak hesabı kapatmayacaktır. Birden fazla hesabın bir hesabı şikayet etmesi durumunda ise Instagram şikayet eden hesapların aktifliğine, gönderilerine dikkat etmekte ve bu hesapların bot hesaplar olup olmadığını belirlemeye çalışmaktadır. Şikayetçi hesapların bot hesap olmadıkları anlaşılması halinde ise hesap muhtemelen kapatılacaktır.

Siz de Instagram hesabı spamlama mekanizmasını merak ediyorsanız yukarıdaki yazıdan bilgi edinebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu