Instagram Kişisel Blog Nasıl Yapılır?

WordPress ve diğer CMS’lere ek olarak Instagram’da kişisel blog sahibi olmak mümkündür. Peki nasıl kişisel bloğunuzu oluşturacaksınız?

Instagram kişisel blog uygulamaları son derece çeşitli ve önemlidir. Görsel hikaye anlatımı ile çalışmanın avantajları şüphesizdir. Ancak, Instagram’da WordPress’in özelliklerinden yararlanmak mümkün değildir ve sonuç olarak Google’da konumlandırma veya diğer dağıtım biçimleriyle ilgili yönler eksiktir. Bloglarını Instagram’a yerleştirmeyi düşünenler bu nedenle, İnternet’teki çalışma biçimlerini mutlaka değiştirmeli veya her durumda gözden geçirmelidir.

Instagram’da kullanıcıların onayını almak için, herhangi bir blog etkinliğinde olduğu gibi, kendinizi belirli alanlarda uzman olarak önermeniz önemlidir. Ve güvenilirlik kazanmak için uzun zaman alır, ayrıca doğrulanmış bir Instagram hesabına sahip olmak gerçekten bir esinti değil. Bunun farkında olarak, aslında blog yazmaya devam etmek ve içeriğinizin netteki kullanıcılar tarafından beğenilmeye devam etmesini sağlamak için Instagram kullanma fikrini düşünmeye başlayabilirsiniz.

Kişisel Blogunuzu Instagram’a Yerleştirmek

Kişisel blogunuzu Instagram’a yerleştirmek o kadar da zor değil: Elinizin altında bir akıllı telefon ve bir bilgisayar olması yeterli.

Bu işlemin temel avantajı, kendinizi bir blogcu olarak başkalarına göstermenin yanı sıra, etkileşimler, yorumlar, profilinize yapılan ziyaretlerle ilgili olarak sayfanızın ilerlemesini görebileceğiniz Insight aracından yararlanma olasılığıdır. 

Yapmanız gereken kişisel bir hesaptan profesyonel bir hesaba geçmek. İşte bunu yapmak için adımlar:

  • Ayarlar’a git
  • ” profesyonel bir hesaba geç ” kelimelerini seçin
  • Şirket öğesini seçin .
  • Bu durumda Kişisel Blog olan ilgi kategorisini seçin ;
  • Herkese açık işletme bilgilerini girin.

Son olarak, son adım, işlemi tamamlamak için hesaba bağlanacak Facebook sayfasını seçmektir.

Bu son nokta ile ilgili olarak, iyi bir ipucu, Instagram ile bağlantılar oluşturabilmeniz ve içeriğinizi tarihi sosyal platformda bile yayınlayabilmeniz için bir Facebook hesabını aktif hale getirmektir. 

Instagram’da Kişisel Blog Kimler İçindir?

Blogunuzu Instagram’a eklemek, kendinizi moda, TV veya sağlık sektörü gibi belirli bir sektörde uzman olarak sunma fırsatı sunar. Bu, elbette, içeriği, tekliflerinizle gerçekten ilgilenebilecek daha fazla sayıda kullanıcı için kullanılabilir hale getirir. Üstelik sponsorluk imkanı sayesinde çok sayıda takipçiye ulaşabilirsiniz. WordPress üzerinde basit bir web sitesi ile elde etmekte daha çok zorlanacaksınız. Ancak amacınız belirli bir sektörde yer edinmekse, yalnızca belirli bir blogun sahibi olarak tanınmak kesinlikle önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu