Youtube Abone Sayacı Nasıl Açılır?

Günümüzün en popüler sosyal medya platformlarından bir tanesi olan Youtube, günümüzde milyonlarca kullanıcıya sahip bir sosyal medya platformudur. Platformda abone sayısı oldukça önemli olup abone sayacı nasıl açılır merak edilmektedir.

Youtube abone sayacı, Youtube kanalı sahiplerinin çoğunlukla başvurduğu aletlerdendir. Dünya çapında milyonlarca kullanıcısı bulunan ve her gün bu sayıya yeni milyonlar katan Youtube’da en önemli noktalardan bir tanesi de aboneler ve abone sayısıdır. İnsanların kanal açtıktan sonraki ana amacı bu abone sayısını olabildiğince arttırmak ve bu sayede kanaldan elde edecekleri geliri de arttırmaktır. Kanal sahipleri abone sayılarını takip etmek amacıyla bu abone sayaçlarına başvurmaktadır.

Youtube Abone Sayacı Nedir?

Her gün milyonlarca yeni kullanıcı, binlerce yeni video eklenerek hızla büyümeye devam eden Youtube’da kanal sahiplerinin en çok başvurduğu aletlerden bir tanesi de Youtube abone sayacıdır. Bu sayaç sayesinde Youtube üzerinden yapılan canlı yayınlar esnasında kanala yeni katılan abonelerin sayısı takip edilebilmektedir. Bunun yanında kanalınıza yeni katılan abone sayısı sayesinde Youtube üzerinden sağlayacağınız gelirlerin ne kadar artacağı hakkında da bir ön fikir elde edebilirsiniz.  

Youtube Abone Sayacı Nasıl Açılır?

Youtube abone sayacının neye yaradığından bahsettik. Peki bu Youtube abone sayacı nasıl açılır? Bu aslında çok kolay bir işlemdir. Sayacı açmak için öncelikle Youtube hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir. Ardından ana ekranın sağ üst bölümünde bulunan profil resminize tıklayıp ardından “Kanalınız” butonuna tıklayın. Karşınıza çıkan sayfada “Kanalı Özelleştir” butonunu bulup tıklayın. Ardından sol taraftaki menüden ayarlara girmelisiniz. Açılan sayfada tekrar “Kanal” butonuna tıklamalı ve ardından gelişmiş ayarları seçmelisiniz. Sayfanın en alt kısmına indiğinizde “Kanalıma abone olan kullanıcı sayısını göster” yazısı ile yanında bir kutucuk bulunan bölümü bulun ve bu kutucuğa tıklayarak doldurun. Bu işlemleri sırasıyla uygulamanız halinde abone sayacı açmayı başarmış olacaksınız. Özelliği tekrar kapatmak istiyorsanız yine aynı adımları takip ederek daha önce doldurduğunuz kutucuğa tekrar tıklayıp boşaltmanız gerekmektedir.

Siz de Youtube abone sayacı hakkında bilgi edinmek ve bu özelliği kullanmak istiyorsanız yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu