Youtube Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Dünyanın her yerinde çok hızlı bir şekilde yaygınlaşan Youtube canlı yayın nasıl yapılır tüm kanal sahibi olan kişiler tarafından merak konusu olmaktadır.

Youtube canlı yayın nasıl yapılır sorusuna cevap arayanlar çok fazla araştırmalar yaparak kanalları için canlı yayın yapmaya çalışırlar. Yapılan canlı yayın sonrasında istediği geniş kitlelere ulaşarak daha fazla kazanç sağlanmaktadır. Bu alanda canlı yayın hakkında detaylı bilgi sahibi olabilmeniz için küçük bir araştırma yapalım.

Youtube Canlı Yayın Yapma

Youtube canlı yayın her zaman kullanıcılar tarafından son derece önem verilen ve kullanımı çok daha yüksek düzeyde artmaktadır. Daha geniş kitlelere gerçek zaman içinde ulaşım olanağı sağlamaktadır. Canlı yayın takipçiler ile birlikte daha fazla yakınlık kurma şansı sağlıyor ve bu sayede bir Youtuber kanalında inandırıcılığını daha yüksek seviyelere çıkarmaktadır. Böylece kanal sahibi ve takipçiler arasında soru ile cevap gerçekleştirilebilir. Canlı ders anlatımı sağlanırken çok sayıda iletişim canlı olarak ele alınması mümkün olmaktadır.

Farklı yollar ile Youtube yardımıyla canlı yayın yapmak mümkündür. Bu yollardan biri web kamerası kullanılarak dizüstü ya da masa üst bilgisayarla yapılmaktadır. Akıllı telefon ya da tablet üzerinden mobil yarımı ile bağlantı kurmak bir diğer yol olmaktadır. Daha güçlü bir şekilde yayın yapmak için özel kodlayıcı ele alınmaktadır. Bu durum profesyoneller bakımından daha geniş kitlelere ulaşım fırsatı sağlamaktadır.

Youtube Canlı Yayın Yapma İşlemleri

Youtube üzerinden canlı yayın yapmak takipçileri çok daha mutlu etmektedir. Canlı yayın yapabilmek için kanal üzerinden kişisel ayarların tam olarak yapılması gerekmektedir. Youtube canlı yayın yapma işlemleri şunlardır;

 • Video çözünürlüğü ayarlaması yapılmalı,
 • İternet upload hızı ayarlaması yapılmalı,
 • Takipçileri memnun etmek için en iyi konu belirlenmeli,
 • Stream adresi ile ID alınması gerekmektedir,
 • Canlı yayın yapmak için yayın akışı ve saati önceden belirlenmeli,
 • Logo ve altyazı gibi grafikler etkin olacak şekilde ekleme işlemleri yapılmalı,

Youtube canlı yayın için tüm işlemler sırası ile yapılması halinde daha etkili bir yayın yapmak mümkün olacaktır.

Bir Kişi Katıldı

 1. Yardımcı olursanız sevinirim
  Siteyiide paylaştim WhatsAp gruplarında
  Umarım güzel bir sitedir
  Şansımızı deneyelim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu