Youtube Reklam Engelleme Nasıl Yapılır?

Dünyada en çok kullanılan video izleme platformu konumundaki Youtube geçtiğimiz yıllarda tüm videolara reklam koyma kararı aldı. Çoğu kullanıcı bu reklamlardan kurtulmanın yollarını aramaktadır.

Youtube reklamları artık izlediğimiz her videonun öncesinde, ortasında, sonunda kısacası hemen hemen her zaman karşımıza çıkmakta ve izlemekte olduğumuz videoyu bölmekte. Bu durum Youtube kullanıcıları için oldukça can sıkıcı bir hale geldi.

Bu reklamlar sebebiyle izlediğimiz videolardan alınan zevk azaldı, önemli bir şey dinlerken araya giren reklamlar sebebiyle dikkat dağınıklıkları ortaya çıktı, müzik dinlerken çıkan reklamlar yüzünden dinlenen müziğin anlamı kalmaz hale geldi. Bu sebeplerden insanlar bir şekilde bu reklamları engellemenin yolunu aramakta.

Youtube Reklamları Nasıl Kapatılır?

Youtube reklamlarını engellemek belirli uygulamalar yardımıyla mümkündür. Bu uygulamalardan en sık kullanılanına Chrome üzerinden erişilebilmekte. Bunun için ilk olarak menü ardından ise diğer araçlar ve uzantılar butonuna tıklamanız gerekiyor.

Böylece karşınıza uzantılarla ilgili bir sayfa açılacak. Bu sayfada daha fazla uzantı edin butonunu bulup tıklamalısınız. Böylece Chrome tarayıcısının uygulama mağazasına erişim sağlayabileceksiniz. Bu mağazadan AdBlock uygulamasını bularak uzantısını tarayıcınıza ekleyebilirsiniz. Daha sonra uzantıya tıklayıp aktifleştirerek Youtube reklamlarından kurtulabilirsiniz.

Bu uzantıyı aktifleştirmek, sadece Youtube reklamlarını engellemekle kalmayıp Chrome tarayıcısı üzerinden gireceğiniz her internet sitesinde karşınıza çıkacak reklamları engellemektedir. Bunu istemiyorsanız Adblock uygulamasının sadece Youtube reklamlarını engellemek üzerine çıkarılmış versiyonunu kullanabilirsiniz.

Youtube Reklamları Neye Göre Çıkıyor?

Youtube’da çıkan reklamları engellemenin yanı sıra bu reklamların neye göre çıktığı da büyük bir merak konusudur. Reklamlar belirli faktörler doğrultusunda kişiye özel olarak çıkmaktadır.

Bu faktörlerden bazıları izlediğiniz video türleri, video izlediğiniz cihazda bulunan uygulamalar ve bu uygulamaları ne sıklıkla kullandığınız, aynı cihaz üzerinden girdiğiniz internet siteleri, daha önce karşılaştığınız ve etkileşime girdiğiniz reklam türleri, bulunduğunuz ülke ve şehir, yaşınız ve cinsiyetiniz şeklindedir.

Youtube, karşınıza reklam çıkarmadan önce tüm bunları gözden geçirmekte ve en ilginizi çekecek reklamları göstermektedir.

Siz de Youtube reklamları nasıl engellenir merak ediyorsanız yazımız aracılığıyla konu hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu