TikTok Uygulaması Nedir, Nasıl Video Çekilir Ve Kullanılır?

TikTok, son zamanların en popüler uygulamalarındandır. Fakat pek çok kişi tarafından merak konusudur. Peki, TikTok uygulaması nedir?

TikTok uygulaması nedir, nasıl video çekilir?  TikTok uygulaması denilince akla video çekimi gelmektedir. Kısa ve eğlenceli videoların çekilebildiği bir uygulama olan TikTok’ta video paylaşımında bulunmak için öncelikle bir TikTok hesabına sahip olunması gerektiği unutulmamalıdır.

TikTok uygulamasına yeni üye olan kişiler için video çekmek belki ilk başlarda biraz zor gelebilir. Fakat zamanla bu durum oldukça eğlenceli bir hale gelecektir. Bu konuyu merak edip, video çekmek isteyen kişiler aşamaları takip ederek, video çekebilir.

TikTok Video Nasıl Çekilir?

TikTok video çekme aşamaları takip edilerek, eğlenceli ve dikkat çekici videolar çekme imkânı yakalamak mümkündür. Peki, TikTok video çekme aşamaları nelerdir?

  • Video çekimi için öncelikle bir TikTok hesabı açmak gerekmektedir. Hesap oluşturduktan sonra, uygulama açılmalıdır.
  • Uygulama açıldıktan sonra, üst kısımda bulunan artı işaretine tıklanır. Bu işarete basıldıktan sonra video ekranı ile karşılaşılmaktadır. Ortada kısımda bulunan kırmızı butona basarak kısa süreli video çekilebilir.
  • Video çekildikten sonra paylaş seçeneği görülecektir. O seçenek ile çekilen TikTok videosu paylaşılabilir. Fakat burada dikkat edilmesi gereken nokta, paylaşımın pek çok kişiye ulaşmasını isteyen kişiler paylaşmadan önce hashtag ile destekleyebilir. Böylece TikTok fenomeni olmak daha kolay olacaktır.

TikTok Video Nasıl Kaydedilir?

TikTok video çeken kişiler, başkalarının videolarını kaydetmek isteyebilir. Fakat bunu nasıl yapabileceğini bilmiyor olabilir. TikTok Video kaydetmek için izlenmesi gereken aşamalar şu şekildedir:

  • Kaydedilmek istenilen videonun bağlantı adresi kopyalanmalıdır. Sonrasında ise dikey şekilde bulunan paylaş kısmı mevcuttur.
  • Paylaş butonuna basıldıktan sonra ise bağlantı kopyalanıp, sola doğru kaydırılacaktır. Bu bağlantı kopyalandıktan sonra TikTok uygulaması açılır ve bu bağlantı adresi arama kutucuğuna yapıştırılır.
  • Farklı bir pencerede açıldıktan sonra download video seçeneğinden galeriye indirilmektedir.
  • Çekilen videoların kırpılması konusunda ise farklı programlardan yardım alınabilir.

Eğlenceli zaman geçirmek, video izlemek ve fenomen olmak isteyen kişiler için TikTok uygulamasını kullanmak doğru bir seçim olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu