Twitter E-Posta Değiştirme

Twitter hesabınızın e-posta adresini güvenlik gibi çeşitli nedenlerle değiştirmek isteyebilirsiniz. Twitter e-posta değiştirme nasıl yapılır öğrenmek için makalemizi okumalısınız.

Twitter e-posta değiştirme, bu işlemi gerçekleştirmek isteyen Twitter kullanıcıları tarafından merak edilen bir konudur. Twitter, günümüzde oldukça popüler olan sosyal medya uygulamaları arasında yerine almaktadır. Kullanıcı sayısı devamlı artış gösteren Twitter uygulaması birçok özelliğini kullanıcılara sunmaktadır. Twitter kullanıcıları güvenlik veya başka nedenler sebebiyle Twitter hesabına bağlı olan e-posta adreslerini değiştirmek isteyebilirler. Peki, Twitter e-posta adresi nasıl değiştirilir?

Twitter e-posta adresi değiştirme, uygulama ayarları üzerinden birkaç basit adım ile gerçekleştirilebilen bir işlemdir. Öncellikle e-posta adresi değişimini gerçekleştirmek için bu işlemler hakkında bilgi sahibi olmalısınız.

Twitter E-Posta Adresi Nasıl Değiştirilir?

E-posta adresini değiştirmek isteyen Twitter kullanıcıları “Twitter e-posta adresi nasıl değiştirilir?” sorusuna yanıt aramaktadır. Bir Twitter hesabına sahip olmak için yani Twitter üyelik işlemlerini tamamlayabilmek için Twitter uygulaması kullanıcılardan bir mail hesabı talep etmektedirler. Bunun nedeni ise üyelik işlemleri sırasında Twitter’ın size bir doğrulma maili göndermesidir. Eğer e-posta adresinize erişiminiz yok ise, şifresini bilmiyorsanız bir Twitter üyeliği oluşturamazsınız.

Üyelik işlemleri sırasında sizden bir e-posta adresi talep edilmesinin bir nedeni daha bulunmaktadır. Bu neden ise eğer Twitter hesabınızda şifre unutma gibi bir problem ise karşılaşırsanız tanımlı e-posta adresiniz ile bu problemi çözmeniz mümkündür. Twitter hesabınızın şifresini unuttuğunuzda bir doğrulama maili ile şifrenizi yeniden tanımlamanız mümkündür. Twitter ve e-posta adresinin önemi bu şekilde açıklanabilir.

E-posta adresinize giriş sağlayamıyorsanız ya da başkaları tarafından ele geçirildi ise Twitter e-posta adresinizi değiştirmeniz gerekmektedir. Twitter mail adresi değiştirme işlemini Twitter ayarlar kısmından gerçekleştirmeniz mümkündür. Twitter e-posta adresi değiştirme için yapmanız gerekenler sırası ile şöyledir;

  • Öncelikle Twitter hesabınıza girin.
  • Girdikten sonra sağ üst köşede yer alan profil fotoğrafınıza tıklayın.
  • Önünüze gelecek olan seçenekler arasından “ayarlar” kısmını seçin.
  • Ayarlar kısmına tıkladıktan sonra birçok ayar seçeneği açılacaktır. Burada “hesap ayarlarını” seçin.
  • Hesap ayarları üzerinde e-posta adresi değiştirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu