TikTok Düet Nedir? Nasıl Yapılır?

TikTok düet özelliğini kullanıcılar ile buluşturuyor. TikTok düet nedir, nasıl yapılır öğrenmek için makalemizi okuyun.

TikTok düet özelliği kullanıcılar tarafından merak edilen özellikler arasında yer almaktadır. TikTok günümüzde oldukça popüler olan bir video platformudur. Neredeyse herkes tarafından kullanılan ve bilinen TikTok kullanıcılarına birçok farklı özellik sunmaktadır. Bu özelliklerden biri ise düet özelliğidir. Peki, TikTok düet nedir. TikTok düet nasıl yapılır?

Tiktok düet video, kullanıcıların beraber video çekebildiği yönteme verilen isimdir. Bu platformda düet özelliğinin kullanılmasının amacı genellikle takipçi sayısını arttırmak buna bağlı olarak popüler olmaya çalışmaktır. TikTok’ta fenomen olan birçok kişi düet özelliğini sıklıkla kullanan kişilerdir.

TikTok Düet Nedir?

TikTok düet nedir? TikTok düet videolarında videoda iki kullanıcı yer almaktadır. Bu videolarda genellikle ekran yani video iki yana ayrılmış şekildedir. Düet videosu çekerken düet yaptığınız videonun yanında kendinizi görebilirsiniz. Bunun yanı sıra kendi videonuzu kullanarak da düet videosu yapabilirsiniz. TikTok videoları ünlülerin hayranları ile düet yapmasıyla ortaya çıktı ve değişim göstererek devam etti.

TikTok’ta istediğiniz kişi ve istediğiniz video ile düet yapmak mümkündür. Fakat bunu yapabilmeniz için düet yapacağınız kullanıcının profilinde düet özelliğini etkinleştirmesi gerekmektedir. Düet özelliğini kullanabilmek için kendi hesabınızda da bu özelliği etkinleştirmelisiniz. TikTok’ta 15 saniyeden daha az videolar ile düet yapabilmeye izin verilmektedir.

TikTok Düet Nasıl Yapılır?

TikTok düet videolarının ne olduğundan bahsettik. Peki, TikTok düet nasıl yapılır? TikTok düet video çekmek için izlemeniz gereken adımlar şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Öncelikle ilk yapmanız gereken düet video yapmak istediğiniz videoyu seçmektir. Bu video önceden çekilmiş bir video olacaktır.
  • Düet yapmak istediğiniz videoyu açmalısınız ve daha sonra ‘paylaş’ butonuna basmalısınız.
  • ‘Paylaş’ butonunu seçtikten sonra karşınıza birkaç seçenek çıkmaktadır. Bu seçenekler arasında ‘düet’ seçeneğini seçmeniz gereklidir.
  • Bu butona bastıktan sonra ekran görüntüsü iki yana ayrılacaktır. Seçtiğiniz video bir tarafta görünürken siz diğer tarafta görünmelisiniz. Bundan sonra ise düet yapmaya başlamak için ‘kayıt’ butonuna basmalısınız.
  • Düet videonuzu çektikten sonra kendi profilinizde paylaşmanız mümkündür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu