TikTok Hesap Gizleme Nasıl Yapılır?

Konu Başlıkları

TikTok hesap gizleme nasıl yapılır merak ediyorsanız makalemizi sizler için hazırladık.

TikTok hesap gizleme nasıl yapılır? sorusu hesaplarını gizlemek isteyen kullanıcılar tarafından cevabı merak edilen bir sorudur. TikTok, oldukça popüler ve neredeyse tüm genç yaştaki kişiler tarafından kullanılan bir sosyal platformudur.

Bu platformda bir hesaba sahip olan kullanıcılar her gün artmaya devam etmektedir. TikTok uygulamasında bir hesaba sahip olduğunuzda hesabınızı gizlemediğiniz sürece profilinizi isteyen herkes görebilmektedir. Bu nedenle bazı kullanıcılar hesabını gizlemek istemektedir. Peki, TikTok hesap gizleme nasıl yapılır?

TikTok hesap gizleme aslında oldukça basit bir işlemdir. Hesabınızı gizlemek için yapmanız gereken tüm adımlar hakkında bilgi sahibi olduğunuz zaman bu işlemi kolaylıkla gerçekleştirebilmeniz mümkündür.

TikTok’ta Hesap Nasıl Gizlenir?

Hesaplarının tüm kullanıcılar tarafından görülmesini istemeyen TikTok kullanıcıları “TikTok’ta hesap nasıl gizlenir?” sorusuna yanıt aramaktadır. Son zamanlarda birçok TikTok kullanıcı hesaplarını gizlemek istemektedir. Paylaştığı videoların, beğendiği videoların ve etkileşimlerinin herkes tarafından görünmesini istemeyen kullanıcılar hesap gizleme işlemine başvurmaktadır. TikTok uygulamasında hesap gizlemek için şu adımları izlemeniz gerekmektedir;

  • Öncelikle ilk olarak TikTok uygulamasına giriş yapmalısınız.
  • Uygulama açıldıktan sonra sağ üst kısımda yer alan profil bölümüne, ben kısmına tıklamalısınız.
  • Buraya tıkladıktan sonra açılan pencerede sağ üst köşede üç nokta simgesi görmeniz gerekmektedir. Bu üç nokta simgesine tıklamalısınız.
  • Üç nokta simgesine tıkladıktan açılan sayfada gizlilik ve güvenlik kısmını göreceksiniz. Gizlilik ve güvenlik kısmına tıklayın.
  • Gizlilik ve güvenliği seçtikten sonra açılan pencerede özel hesap butonunu seçmelisiniz. Bu botunun yanı sıra diğerlerinin beni bulmasına izin ver butonu ile de kimlerin size ulaşamayacağını belirleyebilirsiniz. TikTok özel hesap butonu içeriklerinizin kimin görebileceğini seçmenize yardımcı olan bir butondur.
  • Özel hesap ve diğerlerinin beni bulmasına izin ver butonu dışında videolarımı kim indirebilir, kimler benimle düet yapar, bana kimler tepki verebilir, bana kim mesaj gönderebilir, bana kim yorum yazabilir gibi gizlilik ayarlarınızı yapabileceğiniz butonlar yer almaktadır. Bu kısımdan gizlilik ayarlarını gerçekleştirebilirsiniz.
  • Tüm bu işlemleri tamamladıktan sonra TikTok hesap gizleme işleminiz gerçekleşmiş olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu