Youtube Altyazı İndirme Nasıl Yapılır?

Dünyanın en çok izlenen ve takip edilen sosyal medya platformlar arasında Youtube altyazı indirme nasıl yapılır sorusu en çok cevap arayan soru olmaktadır.

Youtube altyazı indirme nasıl yapılır çok sayıda kullanıcının en fazla merak ettiği konuların başında gelmektedir. Çok daha bir şekilde yabancı videoları izlemek ve anlayarak keyfini çıkarmak isteyenler için merak edilen bu hakkında küçük bir araştırma yapalım.

Youtube Altyazı Açma

Genel olarak Youtube alanında yer alan her video çok geniş kitlelere ulaşma olanağını tüm kullanıcılara sunmaktadır. Youtube altyazı indirme işlemleri sayesinde yerli ya da yabancı videolar altyazılı olacak şekilde izlenilmesi mümkün olmaktadır. İsteğe bağlı olarak videolar için otomatik altyazı oluşturulabilir ve konuşma tanıma teknolojisi kullanılabilir.

Genellikle altyazıların kalitesi kullanılan yazılara göre birbirlerinden farklı olabilmektedir. Video sahibi olan kişinin eklemiş olduğu videolara otomatik altyazı ekleme olanağı bulunmaktadır. Videoları daha rahat izleyebilmek için tercih ettiğiniz altyazıları telefon ya da bilgisayar üzerinden indirmek mümkündür.

Youtube Altyazı Açma İşlemleri

Youtube altyazı açma işlemleri çok daha kolay bir şekilde yapılabilir altyazı açma ya da kapama işlemleri rahatça yapabilirsiniz. Youtube altyazı açma işlemleri şunlardır;

  • İlk olarak altyazı indirmek istediğiniz videoya karar vermelisiniz,
  • Ardından altyazı indirmek istenen video açılır,
  • Açılan videoda altyazı var ise karşınıza “CC” şekline benzeyen simge çıkar,
  • Altyazı açmak için ekrana gelen “CC” simgesine tıklanmalı,
  • Videonun altyazısını kapatmak için “CC” simgesine tıklama yapmak yeterli olacaktır.

Youtube Altyazı İndirme İşlemi

Youtube altyazı indirme işlemi çeşitli şekilde olmaktadır. Fakat her videoda altyazı indirme işlemleri yapmak mümkün olmaz. Youtube altyazı indirme işlemi şu şekildedir;

  • KeepSubs yöntemi ile uygulamaya giriş yapılması yeterli olmaktadır.
  • Google2SRT yöntemi için uygulama indirilmeli ve altyazı indirilecek videonun linki uygulama üzerine yapıştırılmalıdır.
  • Manuel yollar ile Youtube altyazılarına ulaşabilirsiniz. Video açıkken klavyede yer alan “F12” tuşuna basmalı ve ekrana gelen seçeneklerden “Open Link İn New Tab” seçeneğine tıkladıktan sonra XML kodlaması şeklinde altyazı çıkacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu