Youtube Reklam Nasıl Verilir?

Sosyal medya alanında yer alan ve çok daha fazla ilgi gören Youtube reklam nasıl verilir pek çok işletmenin merak ettiği konuların başında yer almaktadır.

Youtube reklam nasıl verilir sorusu dikkat çekmek ve geniş kitlelere ulaşmak isteyen işletmelerin en fazla araştırdığı soru olmaktadır. Kullanıcısının her geçen gün daha da arttığı ve yapılan paylaşımlar ile insanları kendine çeken Youtube üzerinden reklamlar vermek hakkında bilgi sahibi olunması küçük bir araştırma yapalım.

Youtube Reklam Verme

Youtube reklam verme genel olarak tüm işletmelerin çok daha geniş ve büyük kitlelere ulaşması bakımından son derece önemli olmaktadır. Dünyanın en popüler arama motorunda ikinci sırayı yer alan Youtube müşterilerin dikkatini çekmek isteyen işletmeler bakımından son derece güçlü bir platform olmaktadır. Yapılan araştırmalara göre her geçen gün aktif kullanıcıların giriş yaptığı bu alanda hizmet ya da ürün markalarının tanıtımlarını yaprak izleyicilere ulaşması sağlanmaktadır.

Youtube çok daha başarılı ve uygun maliyetli reklam kampanyası oluşturmak adına son derece iyi bir seçenek olmaktadır. Kullanıcılar bir video açtığı zaman videonun başladığında ya da her hangi bir bölümünde ortaya çıkan atlanabilir veya atlanamaz video reklamları keşif alanında görülmesi mümkün olan görüntülü reklamlar gibi pek çok reklam çeşitleri ile Youtube alanında reklam verilebilir. Günlük 1 milyar saat kadar izlenme ve yaklaşık olarak 2 milyar aktif kullanıcı sayısı ile tüm marka ya da işletmelerin reklamlarının yayınlayacağı Youtube reklam verme işlemleri son derece mükemmel bir platform olmaktadır.

Youtube Reklam Türleri

Her geçen gün çoğalan kullanıcı sayısı ile en fazla takip edilen sosyal medya platformu Youtube reklam türleri içinde seçim yapılarak en doğru şekilde hedef kitlelerine ulaşmak mümkün olacaktır. Youtube reklam türleri şunlardır;

  • Atlanabilir video reklamları,
  • Atlanamayan video reklamları yani bumper reklamlar dâhil olmak üzere,
  • Görüntülü reklamlar,
  • Sponsorlu kartlar ve Banner’lar,

Youtube üzerinden reklam panelinden yeni kampanya oluşturarak bu alanda reklamınızı oluşturmaya başlamanız mümkün olmaktadır. Açılan pencerede pazarlama amaçlarına uygun bir kampanya hedefi seçilmelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu