Twitter’da Rehber Kişileri Bulma 2023 (Çok Takip Edilenler)

Mobil cihazlarınız ile erişim sağladığınız zaman telefon rehberinizdeki kişileri bulabileceğiniz bir özelliği sizlere sunan twitter bu sayede aramak istediğiniz kişi için saatlerce uğraşmak veya arama yapmak zorunda kalmadan kısa süre de arkadaşlarına ulaşabilirsiniz.

Twitter hesabınızın ayarlar kısmında yer alan mobil numara ekleme sekmesine tıklayarak telefon numaranızı eklediğinizde artık rehberinizdeki kişileri kolayca bulabilirsiniz.

Twitter rehber kişileri bulma özelliği ile rehberinizde yer alan arkadaşlarınızın varsa twitter hesaplarını bul seçeneği yardımı ile rehberinizdeki kişilere erişebilir veya hesabı olmayıp yeni bir hesap açan arkadaşınızın hesap bilgileri anlık olarak size uyarı ve bildirim olarak geliyor.

Telefon Rehberindeki Kişileri Twitter’da Takip Etme

Twitter, kullanıcıları için sunduğu bu özellik ile kişilerin mobil cihazlarında yer alan kişileri kolayca bulma imkanını sizlere sunuyor. Telefon rehberinizdeki kişileri takip etmek için Yapmanız gerekenler;

 • Twitter hesabınıza giriş yapmak
 • Hesap ayarları sayfasına tıklamak
 • Hesap ayarları sayfasında yer alan telefon numarası ekle seçeneğine tıkayarak telefon numaranızı eklemek ve aktif hale getirmek.

Twitter’da Takip Edilmesi Gereken Başlıca Hesaplar Nedir?

İlgi alanlarınıza göre Twitter da takip edilmesi gereken başlıca hesaplar şunlardır;

Hesap Adıİlgi Alanı
@ErhanErkutÜniversite, Akademi
@fatoskarahasanÜniversite, Akademi
@hasanbasustaÜniversite, Akademi
@isbecerÜniversite, Akademi
@kaplanserenÜniversite, Akademi
@mehmet_doganÜniversite, Akademi
@mgokhanahiÜniversite, Akademi
@ozguralazÜniversite, Akademi
@settarÜniversite, Akademi
@ugurabiÜniversite, Akademi
@m_dilmacYazılım, Günlük Hayat
@dizigerDizi, Filmler
@umutluogluTeknoloji, Yazılım
@fatihacetGündem
@ifkoparanGezi, Seyahat
@yapilicaklarGezi, Seyahat
@LimonHaberTıksız Haberler
@halukleventSosyal Yardımlar ❤️
@hadrianus2000Kültürel

Twitterda Eski Tweetleri Bulma Nasıl Yapılır?

Twitter hesabınızda geçmişte atmış olduğunuz tweetleri bulmak veya farklı bir kullanıcının tweet geçmişine ulaşmak için 2 alternatifiniz bulunuyor.

 1. Gelişmiş arama seçeneğini kullanmak.
 2. Tweet arşivi getir seçeneğini tercih etmek.

Gelişmiş arama seçeneğine tıklayarak hesap sahibinin atmış olduğu tüm tweetlere ulaşabilir veya belirli konularda atılmış olan tweetleri de aratabilirsiniz.

Belirli konularda atılmış tweetlere erişebilmek için yapmanız gereken spesifik olarak o konuyu betimleyen terimi gelişmiş arama satırına yazmak ve aratmak.

Örnek: Okul ile ilgili tweetlere erişim için gelişmiş arama kutucuğuna okul yazarak ilgili hesabın okul konulu tweetlerine de kolayca ulaşabiliyorsunuz.

Twitter’da eski tweetleri bulmak için tercih edebileceğiniz bir diğer yöntem hesap ayarlarına giderek tweet arşivini isteyebilirsiniz. Tweet geçmişinin tamamına ulaşmanızı sağlayacak olan bu yöntem ile geçmişte atılan tüm tweetleri bir dosya halinde alabiliyorsunuz.

 • Twitter hesabınızdan ayarlar sekmesine tıklamalı ve en alt satırda yer alan tweet arşivi iste seçeneğine seçmelisiniz.
 • Bu yöntem ile hesabınızı kullanmaya başladığın günden itibaren attığınız tüm tweetlere ulaşabilirsiniz.

Ayrıca TikTok para kazanma taktikleri sayfamızdan takipçi ve bol kazançlı hile gibi bilgileri inceleyebilirsiniz.

Twitter’da Mavi Tık Nasıl Alınır?

Twitter hesabınız için mavi tık almak yani hesabınızın resmi bir hesap olduğunu doğrulatmak için onaylatmanız gerekiyor. Twitter tarafından verilen mavi tık alabilmek için yerine getirmeniz gereken şartlar şunlar.

 • Twitter hesabınızın ayarlar sekmesinden girerek telefon numaranızı sisteme girmeli ve onaylatmalısınız.
 • Twitter adresinize ait e-posta adresinizi sisteme girerek onaylatmalısınız.
 • Twitter’da yer alan biyografi kısmını gerçek bilgileriniz ile doldurmuş olmanız gerekiyor
 • Twitter hesabınızda yer alan profil resminiz size ait olmalı ve geçerli bir profil fotoğrafı olmalıdır.
 • Kişisel bilgiler sayfanızda yer alan doğum tarihi gibi bilgileri sisteme girmiş olmalı ve resmi olarak onaylatmış olmalısınız.
 • Twitter hesabınızın herkese açık olması mavi tık alabilmek için en önemli kriterdir.
 • Twitter hesabınızda kullanmış olduğunuz isim sizin adınıza tescil edilmiş bir isim olmalı veya kendi isminiz olmalıdır.

Bu bilgileri eksiksiz bir şekilde tamamladıktan sonra verification.twitter.com adresine giderek twitter hesabınız için mavi tık almak istediğiniz belirtmelisiniz.

Hesabınız ile ilgili olarak sizden istenilen şartları yerine getirip getirmediğiniz incelenerek varsa eksikleriniz bir liste halinde size sunulur.

Eksiğiniz yoksa neden onaylı bir hesaba sahip olmak istediğiniz belirtmeniz istenilen kutucuğa sebeplerinizi yazmanız gerekiyor. Bu işlemden sonra onayla sekmesine tıklayarak twitter yönetiminin başvurunuzu inceleme süresini beklemeniz gerekiyor. Onay verildiğinde ise size bir mail ile bu durum bildirilir ve mavi tik hesabınızın yanında yer alır.

Twitter’da Takipçi Kasma Yöntemleri Nedir?

 • Twitterda takipçi kasmak için çok takipçili hesapların paylaşımları altına yorumlar yapmanız veya bilgilendirici paylaşımlarda bulunmanız yeterli olacaktır.
 • Çok takipçili hesapları takip eden hesaplar paylaşımlar altında sizin paylaşımlarınızı görerek sizi takip etmeye başlarlar.
 • Uzun uzun bilgilendirici flodlar hazırlamanız ve paylaşmanız takipçi kasmak için bir yöntemdir.
 • Zaman ve emek ayırmanız gerekeceğinden zamanınızın bol olması çok önemlidir. Bilgilendirici tweet serileri her zaman takipçi sayınızı artırır.
 • Goygoy, gırgır, şamata yapan paylaşımlarda bulunduğunuzda paylaşımlarınız her zaman çok daha fazla kişiye ulaşır.
 • Eğlenceli paylaşımlar yaptığınızda çok fazla retweet alırsınız. Her retweet daha fazla kullanıcın sizi görmesi anlamına gelmektedir.

Ayrıca para ile takipçi satın alabileceğini siteler mevcut. Bu sitelerde belirli yazılımlar ile hem gerçek hesapların hem de bot hesapların sizleri takip etmesi sağlanıyor. Twitter’da takip kasma için birçok kullanıcı bu yöntemi tercih ediyor.

Bu yöntemler dışında doğal yollardan sürekli paylaşımlar yaparak takipçi kasabilirsiniz. WhatsApp grupları konumuza giderek WP linklerine bağlanıp hesabınızın reklamınıda yapabilirsiniz.

Hashtag yöntemi; Her konuda TT olan etiketi kullanarak yapacağınız paylaşımlar çok fazla kullanıcının timeline da yer alacaktır. Bu sayede takipçi sayınız artar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu