Twitter Onaylı Hesap Nedir? Faydaları Nelerdir?

Sosyal medya hesapları yaşamımızda birçok farklı kavramında ortaya çıkmasını sağladı. Bizde yazımızda bunlardan biri olan twitter onaylı hesap başlıklı konuyu inceleyeceğiz.

Twitter onaylı hesaplar pek çok kişinin duyduğu fakat tam olarak ne olduğu tanımlanamayan durumlardan biridir. Sosyal medya hesaplarının çoğalmasıyla birlikte kullanıcıların da bu uygulamalara ilgisini artırmıştır. Bu durum haliyle birtakım güvenlik, gizlilik ve güvenirlilik sorunlarının yaşanmasını beraberinde getirmiştir. O zaman yazımızın devamında twitter onaylı hesap nedir? Bu konuyu ele alalım.

Twitter Onaylı Hesap Nedir?

Twitter kullanımlarında sıkça karşılaşılan ama tam olarak ne olduğu bilinmeyen twitter onaylı hesaplar aslında basit bir işleyişe sahiptir. Toplumda tanınmış kamuoyu adına hizmetler sunan kişi ya da kurumların mavi onay rozeti almaları twitter onaylı hesap olduklarını gösterir. Twitterın bu konuda mavi onay rozeti almaya değer gördüğü kişi ya da kurumları sıralayalım.

  • Devlet kurumları
  • Şirketler, markalar ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar
  • Haber kuruluşları ve gazeteciler
  • Eğlence
  • Spor ve e-spor
  • Aktivistler, organizatörler ve etkili diğer kişiler

Yukarıda sıraladığımız kişi ya da kuruluşların tanınmış olmaları yanında twitter hesaplarını aktif şekilde kullanmaları gerekir. Yazımızın devamında Twitter onaylı hesapların yararları konusunu ele alacağız.

Twitter Onaylı Hesapların Yararları

Twitter onaylı hesaplar kullanan kişi ya da kuruluşların tanınırlığını artırmada büyük rol oynar. Bu durumda twitter mavi tik almada büyük bir fırsat olarak görülüyor. Sahte hesaplara karşı bir önlem olarak da twitter onaylı hesaplar güvenli bir hizmet sunuyor.

Twitter onaylı hesaplar politikacıların, hükümetlerin, markaların, haber kuruluşlarının topluma güvenilir kaynaklardan bilgi vermeyi sağlıyor. Genel olarak onaylı hesapların profillerinde kendilerini tanıtan linkleri twitter uygulaması istemektedir. Böylelikle daha çok araştırılıp tanınmayı kolay kılıyor.

Twitterin onaylı hesaplarında markalarda yer alır. Markalar bu avantajla geniş kitlelere hitap eden twitter üzerinden bir nevi reklamlarını yaparlar. Tanınırlıklarının artması daha fazla satış yapmalarında muhakkak bir etkiye sahiptir.

Twitter genel anlamda tanınmış kişi ya da kuruluşların görünürlüğünü daha da artırmakta büyük rol oynar. Twitter başvuru formu doldurularak ve bazı şartlar tam anlamıyla yerine getirilerek mavi onay rozeti alınabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu