Instagram’da Nasıl Reklam Verilir?

Instagram’da reklam birçok kişi ve kurum için en etkin çalışmalardan biridir ve son derece esnek seçenekleri vardır.

Instagram’da reklam birçok kişi için son derece önemlidir. Instagram’a kaydolduğunuzda, muhtemelen profesyonel aktiviteniz için de kullanacağınızı düşünmediniz, ancak gerçek şu ki, fotoğrafik sosyal ağ, çalışma hayatınızda giderek daha fazla mevcut bir iş arkadaşı haline geliyor. 

O kadar ki, topluluğun diğer kullanıcıları için içerik yayınlamak artık sizin için yeterli değil ve bu yüzden onların reklamını yaparak bir sonraki seviyeye geçmek istiyorsunuz, ancak Instagram’da nasıl reklam vereceğinizi henüz anlamadınız ve merak ediyorsunuz. İşte bu yazıdan sonra ne yapacağınızı öğreneceksiniz.  İşte Instagram reklam çeşitleri ve araçları;

Instagram Reklam İşleri

Instagram’da nasıl içerik reklamı verilir konusunda neler yapabileceğinizi hayal edebilirsiniz. Başlamadan önce küçük bir açıklama: Instagram’da kendi içeriğinize sponsor olmak için mutlaka bir şirket hesabınızın olması gerekir. Henüz bu tür bir hesabınız yoksa, durumu derhal düzeltin ve standart hesabınızı kurumsal bir hesaba dönüştürün.

Instagram hem resmi uygulaması aracılığıyla hem de gerçek reklam kampanyaları yürütmenize izin veren bazı gelişmiş araçlar aracılığıyla reklam oluşturma imkanı sunar. Ayrıca birçok reklam Facebook üzerinden de görülebilir. Bu durumda bir taşla iki kuş vurmuş olursunuz.

Reklam Çeşitleri

Bir değişik şekilde reklam verebilirsiniz. Instagram reklam çeşitleri üç farklı şekilde verilmektedir

Fotoğraflı reklamlar: Bu, Instagram’da kullanabileceğiniz en basit reklam türüdür, ancak aynı zamanda en etkili olanlardan biridir. 

Video Reklamları: Bir resim bin kelimeye bedelse, bir video daha da değerlidir. Videolu reklamlar, aslında, onları izleyen kullanıcılarda güçlü bir görsel etki yaratan görüntüleri, sesleri ve hareketleri birleştirir. Instagram video reklamlar en fazla 60 saniye olabilir.

Dönen Reklamlar: Bu reklam türü, tek bir reklama birden fazla fotoğraf ve video eklemenize olanak tanır. Hepsini görüntülemek için kullanıcı, basit bir kaydırma hareketiyle içeriği kaydırır.

Hikâye reklamlar:  Instagram hikayelerine reklam eklemek çok akıllı bir stratejidir, çünkü her gün bu belirli içerik türünü oluşturan ve görüntüleyen milyonlarca kullanıcı vardır. 

Bu iki ön adımı tamamladıktan sonra, reklamınızı ve bütçenizi ayarlamanız ve son olarak da yayınlamanız gerekir. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu