Twitter Devre Dışı Bırakılan Hesabı Açma

Twitter devre dışı bırakılan hesabı açma nasıl gerçekleştirilir öğrenmek için makalemizi dikkatle okumalısınız.

Twitter devre dışı bırakılan hesabı açma, Twitter kullanıcıları tarafından merak edilen konulardandır. Twitter, günümüzde oldukça popüler ve sıklıkla kullanılan sosyal medya uygulamaları arasında yer almaktadır. Bu uygulamada tweet de denilen mesajlar yayınlayarak diğer kullanıcılar ile etkileşim kurmak mümkündür.

Twitter uygulaması kullanıcılarına hesaplarını dondurma, devre dışı bırakma için seçenek sunan da bir uygulamadır. Bu özelliği kullanan kullanıcılar bazen hesaplarını yeniden kullanmak isteyebilmektedirler. Peki, Twitter devre dışı bırakılan hesap nasıl açılır.

Twitter devre dışı bırakılan hesabı açmak ve yeniden kullanmak için belirlenen süreler vardır. Bu süreleri aştığınızda Twitter hesabınızı yeniden kullanamamanız muhtemeldir.

Devre Dışı Bırakılan Twitter Hesabı Nasıl Açılır?

Devre dışı bıraktıkları Twitter hesaplarını yeniden kullanmak isteyen kullanıcılar “devre dışı bırakılan Twitter hesabı nasıl açılır?” sorusuna yanıt aramaktadır. Öncelikle Twitter hesabı kapattığınız bilmeniz gereken bazı bilgiler mevcuttur. Bunlarda ilki Twitter hesabınızı devre dışı bıraktığınız zaman ya da dondurduğunuz zaman tüm hesabınız, kullanıcı adınız, profiliniz hiç kimse tarafından görülemez.

Diğer bir bilmeniz gereken durum ise Twitter hesabınızı devre dışı bıraktıktan sonra tekrardan etkinleştirmek için sadece 30 gününüz vardır. Hesabınızı dondurduktan sonra 30 gün içerisinden tekrardan aktif hale getirebilirsiniz. Twitter dondurulan hesabı açma işlemini yalnızca 30 gün içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. Eğer bu günler içerisinde hesabınızı tekrarda aktifleştirmez iseniz hesabınız kalıcı olarak kapanacaktır. Bunun yanı sıra hesabınızı devre dışı bırakmadığınız halde 6 ay boyunca hesabınıza giriş yapmayıp aktif tutmanız Twitter hesabınızı silebilmektedir.

Hesabınızı devre dışı bırakmanızdan ya da hesabınızı dondurmanızın üzerinden kısa bir süre geçti ise hesabınızı aktifleştirebilirsiniz. Twitter hesabınızı tekrardan açma için yapmanız gerekenler sıra ile şu şekildedir;

  • Twitter.com’a veya telefonunuzda Twitter uygulamasına giriş yapın.
  • Hesap ve giriş bilgilerinizi girin.
  • Twitter’a giriş yapmadan önce hesabınızın tekrardan aktifleştirilmesini onaylamanızı isteyen bir bildirim ile karşılaşacaksınız.
  • Hesabınızı yeniden etkinleştir seçeneğine tıklarsanız Twitter ana sayfanıza yönlendirileceksiniz.
  • Bu işlem ile hesabınız tekrardan geri açılmış olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu