Youtube Siyah Tema Uygulaması

Birkaç basit tıklama ile Youtube siyah tema özelliğini aktif hale getirebilirsiniz. Özellikle gece kullanım için en çok istenen özelliklerden biri olan Youtube siyah tema nasıl yapılır? Birlikte bakalım…

Youtube siyah tema uygulaması konusunda aklınızda bir soru işareti varsa sizler için araştırıp yanıtladık. Sadece birkaç tıklama ile rahat bir şekilde gece moduna geçiş yapabiliyorsunuz. Youtube yeni tasarımlar ile tüm kullanıcılarına yeni bir olanak sundu. Test aşamasında iken oldukça yoğun ilgi gördü. Sadelik olarak çıkış yapsa da oldukça kullanım kolaylığı yönünden alternatif olarak görülmektedir. Sadece video yükleme veya düzenleme aşamasında değil, genel olarak tüm görsellerde bu imkanı sağlamaktadır.

Sunulan bu alternatif kullanımı yine de beğenmeyenler olabilir ancak birçok kişi tarafından olumlu karşılanmıştır. Youtube siyah tema kullanımı şimdilik zorunlu olmadığı için isteğe bağlı bir kullanımdır. Eğer sizlerde göz atmak bir süre kullanmak isterseniz ve memnun kalmazsanız yine eski moduna dönebilirsiniz.  Yeni tasarımda kullanılan beyaz aydınlatma yerine siyah arka plan oluşturulmuştur. Hem göz sağlığı için hem de beyaz ışığın yaydığı parlaklık ortadan kalkmış olacaktır. Gün içinde aydınlık modu, gece ise karanlık yani siyah temayı kullanabilirsiniz.

Youtube Siyah Tema Nasıl Aktif Hale Getirilir?

Youtube arka sayfası beyaz değil de siyah olarak bir ara yüz olarak yeni tasarımı sunmuştur. Sunulan bu tasarımı kullanmak isteyenler için çok basit bir işlem söz konusudur. Youtube sayfasının sağ üst profil simgesine tıklayan, açılan menü üzerinden koyu tema bölümünü seçin. Burada en alt seçeneklerde Youtube koyu tema etkinleştir seçeneğine tıklayın. İşlemi başarı ile gerçekleştirmiş oldunuz.

Youtube kendi sayfasında seçenekleri tıkladığınızda size bir açıklama gelir; sayfanın parlak yüzeyleri karartılarak gece kullanımı için uygundur. Youtube koyu tema platform ekran daha koyu hale gelmiş olur.

Eğer bu uygulamayı kullanmak istemiyorsanız yine aynı işlemi yapacaksınız. Youtube sağ üst kısmında profil fotoğrafına tıklayın. Şimdi bu aktif olmuş seçeneği kapalı konumuna getirin. İşlem bu kadar basittir. Kullanım kolaylığı bakımından da tercih edilen bu özellik çabuk kabul edileceği görülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu