Instagram Ücretsiz ve Hilesiz Takipçi Kasma 2023

Bedava Instagram takipçi hilesi kasma ile 2023 yılında takipçi kazanma yöntemleri şifresiz, ücretsiz olarak Instagram takipçilerinizi arttırabilirsiniz. Dünyadaki en yaygın kullanıcı topluluğuna sahip olan ve yaklaşık takipçisi 10 milyon aktif kullanıcısı bulunan Instagram üzerinde fenomen olabilmek hemen herkesin hayali.

Sosyal medya üzerinde bulunan yüksek takipçi sayısı nedeniyle reel yaşamda “O kadar kişi takip ediyor, demek ki önemli yanları fazla” düşüncesi ortaya çıkıp, sanal ortamdan gerçek yaşama uzanan farkındalıklar söz konusu.

Az takipçisi bulunan kişiler kendilerini arkadaşım yok diye psikolojik açıdan kötü de hissedebiliyorlar. Ya da paylaşımlarına yeteri kadar beğeni gelmemesi, tabir-i caizse herkesin onu umursamayıp görmezden gelmesi birçok insan tarafından istenmedik bir durum.

Bu psikolojiden kurtulmak ve insanlar üzerindeki etkinliğini arttırmak için Instagram kullanıcıları takipçilerini arttırabilmek için türlü arayış içindeler. Olayın birde psikoloji dışında ticari bölümü var.

 • Hizmet o kadar yaygınlaştı ki Instagram üzerinden yapılan ticaretin rakamları neredeyse sınırı yok.
 • İşletmeler ya da butik hesap sahipleri bu büyük pazardan haklı olarak takipçi kasma isteğindeler.
 • Satış yapabilmek için birilerine sesinizi duyurmanız gerekiyor.
 • Kimse sizi takip etmiyorsa bedavaya da verseniz, kimseye gönderemezsiniz.
 • Takipçi sayınız ne kadar yüksekse, ticari faaliyetlerinizi arttırma ihtimaliniz de o denli yükseliyor.

Hem ticari hem de sosyal açıdan araştırılan instagramda takipçi arttırma yöntemlerinin hepsini sizin için derledik. Instagram takipçilerinizi arttırın ve hayatın tadını çıkartın.

Bedava Instagram Takipçi Arttırma Yöntemleri 2023

Bedava Instagram Takipçi arttırma yöntemlerini ağırlıkla henüz ticari faaliyetlerine yeni başlamış işletme sahipleri ve maddi gücü çok fazla olmayan bireysel hesap kullanıcıları tercih ediyorlar. Arayışların yoğun olduğunu bilen yatırımcılar, takipçilerini ücret ödemeden kazanma çabasında olan insanlar için siteler kurup uygulamalar geliştirdiler.

Hatta son dönemin en gözde iletişim uygulamalarının başında yer alan Telegram üzerinde karşılıklı etkileşim yöntemiyle takipçi kazandıran çok sayıda grup mevcut. 2023 yılında hile gibi taktikler ile Bedava Instagram Takipçi arttırma yöntemleri başlıca şunlardır;

 • Takipçi için Kurulan Siteler
 • Uygulamalar
 • Telegram kanalları

Ücretsiz Instagram Takipçi Veren Uygulamalar 2023

Bedava yani ücretsiz Instagram Takipçi veren uygulamaların sayısı biraz azaldı. İnsanların bu konudaki arayışları çoğunlukla web siteleri özelinde ilerlediği için uygulamaya olan rağbet özelinde bir düşüş var. Bu azalımın da etkisiyle geliştiriciler Pazar payının düşmesi sonucunda yatırım yapmaya pek istekli olmadılar. Fakat yine de hiç kalmadı değil. İşte ücretsiz takipçi kazanabileceğiniz uygulamaların başlıca olanları;

Şifresiz İnsta Takipçi & Fans Uygulaması

 • Uygulama Boyutu: 18 MB
 • İndirilme sayısı: 50.000
 • Google yıldız sayısı: 4.2 yıldız.

Şifresiz İnsta Takipçi & Fans uygulaması mevcutlar arasında en çok Instagram takipçi için kullanılanlardan birisi. Uygulama size hazır takipçi yolladığı gibi, takipçileri organik bir şekilde kazanmanıza yönelik tavsiyelerde de bulunuyor. Hatta tavsiyeden öte bünyesindeki BOOST ve Instagram keşfet alanına yöneltme aşamasında yaptırımları da var. Bu özellikler kullanıcıların doğal yöntemlerle sizleri takip edebilmesine ortam hazırlıyor.

InstMobil Takipçi ve Beğeni uygulaması

 • Uygulama Boyutu: 11 MB
 • İndirilme sayısı: 100000
 • Google yıldız sayısı: 4.7 yıldız.

InstMobil Takipçi ve Beğeni uygulaması geçmişten beri yoğun bir şekilde kullanılıyor. Uygulamayı kullananların hesaplarına erişemediklerine dair dönem dönem sitemleri bulunsa da, bu durumun kendi hatalarından kaynaklı mı yoksa uygulama özelinde yaşanan bir sorun mu olduğunun yanıtını verebilmek biraz güç.

Organik Takipçi uygulaması

 • Uygulama Boyutu: 47 MB
 • İndirilme sayısı: 500000
 • Google yıldız sayısı: 4.3 yıldız.

En güzelini en sona sakladık. İndirme ve kullanıcı sayısı da bu görüşümüzü doğruluyor. Organik Takipçi uygulaması klasik Instagram takipçi uygulamalarından biraz daha değişik. Uygulama, kendi bünyesinde özel bir sistem kurmuş. İndirip kullanan insanlar arasında otomatik takip yöntemini benimseyen farklı bir yapısı var. İlle de uygulama yöntemiyle takipçi kazanmak istiyorum diyenlerdenseniz denemenizi tavsiye ederiz.

Yukarıda saydıklarımız telefonunuza indirip kullanmanız gereken uygulamalar. Bunlara gerek IOS Store’dan gerekse de Android Market’den ulaşabilirsiniz. Birde telefonlarınıza kurmadan web sitesi üzerinden bedava Instagram takipçisi elde edebileceğiniz platformalar var.

Bedava Instagram Takipçi Veren Siteler 2023

Bedava Instagram Takipçi veren siteler genelde tek sistem üzerinden benzer yapıda çalışırlar. Mantık her zaman yaptığınız aktiviteler sonrasında kazandığınız krediler üzerine kuruludur. Web sitesine Instagram kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapıyorsunuz.

Size her gün belirli bir oranda kredi tanımlıyorlar. Bu krediler kapsamında da takipçi kazanabiliyorsunuz. Ne kadar çok giriş yaparsanız kazanacağınız kredi, dolayısıyla da hak edeceğiniz takipçi sayısı o denli yüksek olur. 2023 yılında en yoğun şekilde kullanılan yerli ve yabancı Bedava Instagram Takipçi veren siteleri ve sağladıkları kredi oranlarını için bir tanesini kullanabileceğiniz gibi hepsine giriş yaparak şansınızı daha da yükseltebilirsiniz;

Site AdresiTakipçi Sayısı
panelinsta.com400
insfollowup.comrastgele
sifresiz.org250
mrinsta.com200
projectinsta.comrastgele
takipstar.com200
takipcimx.com350
easygetinsta.comrastgele
fenomenstar.com300
takipcikutusu.com320
instafollowers.corastgele
idigic.netrastgele
faanstar.com200
turbomedia.iorastgele
turktakipcihilesi.com150
instazero.com120

Instagram takipçi sektörü o kadar hızlı geliyor ki neredeyse her gün yeni bir site açılıyor ya da mevcuttaki kapanıyor. Bu yüzden sık sık kendi araştırmalarınız kapsamında güncel sistemleri kontrol edin. Bunun için başvuru yapabileceğiniz en net alan hiç şüphe yok ki arama motorları. Sitelerde durum böyleyken, konuyu Telegram grupları ve işleyiş mantıkları açısından da ele alalım.

Bedava Instagram Takipçi Veren Telegram Grupları ve Kanalları

Bedava Instagram Takipçi için Telegram grupları ve kanalları üyeler arasındaki etkileşim mantığıyla çalışmaktadır. Çoğunlukla kanal, özel olarak tasarlanmış bir bot mantığıyla yönetilir. Kanala giriş yaptıktan sonra beğenmeniz ve takip etmeniz gereken hesaplar sizlere otomatik bir şekilde listelenecektir.

Sizde kendi linkinizi paylaşarak, etkileşimde bulunmasını istediğiniz diğer kullanıcılardan aynı beklenti içine girebiliyorsunuz. Başta Instagram followers like gibi Bedava Instagram takipçi veren Telegram grupları ve kanalları şunlardır;


Katıl

Katıl

Yukarıda saydığımız tüm yöntemler Instagram için ücretsiz takipçi kazanabileceğiniz sistemler. Çoğunluğu ne yazık ki bot hesaplar. Yani, takipçi sayınızda bir artış gözlemleseniz de etkileşim bazında hiçbir faaliyette bulunmayacaklardır. Eğer yukarıdakilerin hiç birisiyle uğraşmak istemiyorum derseniz de organik yöntemler veya para ödeyerek dilediğiniz kitlenin hesabını takip etmesini sağlamanız da mümkün.

Instagram Takipçi Satın Alma Fiyatları

Instagram Takipçi satın alma fiyatları seçimlerinize göre farklık gösteriyor. Türk, yabancı ve karma hesaplar olduğu gibi ücretsiz servislerde sağlanan bot hesaplar ve tamamen Instagram kullanıcılarından oluşan aktif hesapları da tercih etme imkânınız var. Tabi, seçimlerinizin kalitesine göre de fiyatlar değişkenlik gösteriyor.

Fiyatlar her sitede değişkenlik gösteriyor. Satın alma işleminden önce rakamları ve takipçi kitlesini inceleyerek satın alımı yapmanız mümkün. Sizlere fikir vermesi açısından biz yine de Instagram takipçi satın almak isteyenler için ortalama satış fiyatlarını verelim;

 • Türk & Yabancı bot hesap 100 karışık takipçi: 3 TL
 • Tamamen gerçek 500 Türk takipçi: 20 TL
 • Yabancı Sitelerde: 1 dolar – 10 dolar arasında

Her ne kadar aktif olduklarını iddia etseler de mutlak süratle aralarında hiçbir şey yapmadan duran takipçileriniz olacak. Satın alımlarınızı ücretli olarak web sitelerinden almak dışında, kanlı canlı Instagram kullanıcıların hesabınızı takip etmek isteyen bir sistem var. Oda çekiliş yöntemi

Çekiliş Yöntemiyle Instagram Takipçisi Kazanma 

Çekiliş yöntemiyle organik Instagram takipçisi kazanma yöntemi özellikle de işletme hesaplarının sıkça başvurduğu yöntemdir. Gelen takipçilerin tamamı kanlı canlı insanlar. İşletmeler bu yöntemle hesaplarını büyüterek satış yapabilmek çabası içine giriyorlar. Bireysel hesap kullanıcıları da sahip olmak istediği kitleyi seçebilmenin de etkisiyle çekiliş yöntemine başvurabiliyor.

 • Çekiliş yöntemi, popüler Instagram hesapları üzerinden gerçekleşir.
 • Milyonlarca takipçisi bulunan hesaplar, sponsor destekleriyle çekilişler düzenliyorlar.
 • Bu çekilişlerde farklı talepler olsa da en büyük istek farklı hesapları takip etmek üzerine kurulu.
 • Cinsiyet, yaş, şehir gibi farklı parametrelere ait detayları çekiliş düzenleyen kişiye aktararak hitap etmek istediğiniz kullanıcı kitlesine sahip olmanız mümkün.
 • Söyledikleri rakamlarda takipçi gelecektir ama onları sayfanızda tutmak ya da gelenler arasında ticari bir faaliyet oluşturmak tamamen kendi yetkinliğinizle ilişkili bir durum.

Şimdiye kadar ücretli ya da ücretsiz birçok takipçi yönteminden bahsettik. Tüm bu uygulamalar 3. Şahısların sizlere sağlamış olduğu katkılar. Şimdi daha önemli bir konuya yer vereceğiz, o da kendi takipçilerinizi kendinizin kazanmasına yönelik.

Aslında yukarıdakilerin hiç birisine gerek kalmadan sağlayabileceğiniz kalite ve dikkat edeceğiniz küçük detaylar sayesinde milyonlarca takipçisi bulunan organik bir sayfaya dönüşebilirsiniz.

Organik Instagram Takipçi Kazanma Yöntemleri 2023

Organik Instagram Takipçi kazanma yöntemleri sayfasını büyütmek isteyen herkesin dikkatli bir şekilde uygulaması gereken metotlar üzerine kurulu. 

Siz her ne kadar tüm iyi niyet ve büyük gayretlerinizle sayfanızı büyütmeye çalışsanız da mutlaka belirli bir noktadan sonra tıkanıp kalırsınız. Oysa hayal ettiğiniz etkileşim rakamlarına ulaşmanız düşündüğünüz kadar da zor değil. Küçük detaylar, büyük sonuçlar doğuruyor.

Hashtag Kullanın

Hashtag yani etiket konusunda hemen herkesin az çok bilgisi vardır. Amacımız bunun sizi daha profesyonel bir şekilde kullanmanızı sağlayarak insanların sizi arama kelimeleri sonrasında fark etmeleri.

Hashtag # sembolüyle başlayıp, boşluk bırakmadan içeriğinize yönelik özet bir kelimenin yazıldığı kullanım şeklidir. Doğru ve popüler hashtag kullanımı Instagram takipçi sayınızı ciddi ölçüde arttırabilir. İnsanlar aramalarını uzun uzun yazmak yerine kısa etiketler yardımıyla yaptıkları için aradıklarında direkt sizi bulabilmeleri oldukça önemli. Instagram toplamda 30 hashtag kullanmanıza izin verse de, uzmanlar kullanmanız gereken sayının karşıda olumsuz bir algı bırakmaması için ortalama olarak 9 olması gerektiğini bildirmektedir.

Hesabınızın Herkese Açık Olduğundan Emin Olun

Instagram gizli hesap gizemli olsa da birçok insan için itici gelebiliyor. Ayrıca Instagram hesabınız gizliyse istediğiniz kadar hashtag kullanın, aramalarda gizli hesap olmanız nedeniyle görünmeyeceksiniz. Büyümek için tek yönteminiz reklamlar oluyor. Bırakın hesabınız açık kalsın. İnsanlar sizleri takip etmeden önce bir ön inceleme yapıp hakkınızda fikir edinsin. Kaliteniz ortadaysa kendinizi takip ettirmek hiç de zor değil.

Hikayeler (Story) Çok Önemli!

Instagram hesabınızı yönetme aşamasında ana sayfa üzerinde yaptığınız gönderiler kadar, hikâye paylaşımlarınıza da oldukça dikkat etmeniz gerekiyor. Unutmayın, gönderdiğiniz hikayeler 24 saat süreyle takipçilerinize görünecek ve daha sonra kaybolacak. Bu kısa süre içinde onlara aktarmak istediğiniz bir mesajı, sayfanızda çok değerli olan ve onların mutlaka görmesini istediğiniz ama altlarda kalan bir gönderiyi tekrar ön plana çıkartıp, dikkatlerin orada toplanmasını sağlayabilirsiniz.

Dikkat Çekici Görseller Paylaşın

Sonuç itibariyle görsel odaklı bir platform üzerinde çalışıyoruz. Bu nedenle Instagram resimlerinizin de dikkat çekici olması gerekiyor. Çözünürlüğü düşük, amatörce çekilmiş resimler hiç kimsenin ilgisini çekmez değil mi? Bu yüzden paylaşımlarınızı mümkün olduğunca özenli ve profesyonel bir algı izlenimi bırakacak şekilde oluşturmaya özen gösterin. Ayrıca sizlere istatiksel bir analizde paylaşalım. Kullanacağınız kaydırmalı görseller, kullanıcıları daha çok kendisine çekiyor.

Neden Kaydırıcı Görsel Kullanayım?

Socialinsider’ın isminde bir firmanın yapmış olduğu araştırma kapsamında kaydırmalı içerikler Instagram kullanıcılarında daha büyük bir merak algısı oluşturmaktadır. Çünkü 26,07 kaydırmalı içerikler beğeni ve yorum yüzdesi en yüksek paylaşım türü olarak kendisini ön plana çıkartmayı başarıyor. Yapılan aynı araştırmada içeriklerde ‘sola kaydır’ ibaresi kullanarak kaydırmalı içerik oluşturursanız etkileşim oranınınız 1.83’ten 2.1’e yükselmektedir. 

Çekiliş Yapın

Çekilişler oldukça önemli. Instagram Takipçi sayınızı büyütmek istiyorsanız, takipçi satın almak yerine çekilişler düzenleyerek sayfanızın kullanıcılara tarafından sürekli takip edilmesini sağlayabilirsiniz.

Çekilişleri kendi bütçeniz doğrultusunda daha minimal bir yapıda düzenleyebileceğiniz gibi bulabileceğiniz sponsor desteğiyle beraber çok daha büyük çaplı düzenleyebilirsiniz. Instagramda cep telefonundan, arabalara kadar uzanan çok sayıda çekiliş organizasyonları düzenlenmektedir.

Filtreler Önemlidir

Instagram filtreler görsellerinizi süslemek ve algısını yükseltebilmek açısından oldukça önemli olduğu düşünülür. Instagram üzerinde en çok tercih kullanılan 2 filtre; Normal ve Valenda. Bunlar yoğun bir şekilde kullanışa da görselliği süsleme diğer kullanıcılar tarafınca pek hoş karşılanmıyor. TrackMaven isimli bir firmanın yapmış odluğu araştırma kapsamında #NoFilter ve Inkwell’in en yüksek etkileşim alan filtreler olduğunu aktarmış. Yani insanlar doğallıktan yana.

Rakiplerinizin Takipçileri ile Etkileşim Kurun

Mevcut Instagram rakiplerinizi takip edenler sizin ulaşmak istediğiniz en büyük hedef kitleniz olmalı. Çalışmalarınızın tamamını bu doğrultuda yapın. Peki onlara ne yapabilirsiniz?

 • Kullandığınız etkin Instagram süreci kapsamında gönderilerini ilk beğenen siz olup farkındalığınızı hissettirebilirsiniz.
 • İçeriklerine onu önere edecek yorumlar bırakabilir ve hem onun hem de çevresindekilerin dikkatini çekebilirsiniz.
 • En son aşamada da onu takip ederek kendinizi takip ettirmek için bir girişimde bulunabilirsiniz.

Yukarıdaki 3 adımdan oldukça olumlu bir geri dönüş alacağınızdan hiç şüphe yok. Ayrıca rakibinizi takip ettiğine göre sizin hedef portföyünüzün içinde olduğundan etkileşim oranınız da oldukça yüksek olacaktır.

Instagram Fotoğraflarınızı Bloğunuzda Paylaşın

Instagram’da gönderdiğiniz resimleri web sitesi üzerinde paylaşmak, sizin için harika bir farkındalık olabilir. Bu sayede arama motorlarının gücünden de faydalanmanız mümkün. Hatta web siteniz üzerinde ilgi çekici içerikler oluşturarak kullanıcıları Instagram hesabınıza yönlendirmeniz, sizin için harika bir takipçi arttırma yöntemi olacaktır.

Popüler Fenomenleri Örnek Alın

Instagram’da yüksek etkileşim kurmayı başarmış ve yüksek takipçi sayısı olan hesaplara kendinizi hissettirip, onlarla iletişimde kalmaya özen gösterin. Bunun için yapabilecekleriniz;

 • Gözünüze kestirmiş olduğunuz hesapların gönderi bildirimlerini açıp onların paylaşım yaptığı gönderilere yorum yapan ilk kişi siz olmak için çabalayın.
 • Yaptığınız yorumun sıcak ve samimi olmasına özen gösterin. Amacınızın dikkat çekmek olduğunu asla belli etmeyin, doğal olmak oldukça önemli. 
 • Dönem dönem sorularınızda sorulara yer vererek yanıt bekleyebilirsiniz. Bu fark edilmeniz için harika bir yöntemdir.
 • Dikkat çekmek için yapabileceğiniz hareketlerden en büyüğü de göndermiş olduğu hikayelere yorum yapmaktır. Samimi yorumlar yaparak, iletişim kurmaya çabalayın.

Tüm bunları yaparken de “Onlar neler yapıyor” iyi gözlemleyin. Sonuçta sizin hedef aldığınız noktaya ulaşan bir ortamın içinde bulunuyorsunuz. Ne yapmışlar, nasıl büyümüşler, kullanıcılarla nasıl iletişim kuruyorlar? Bunlar sizin için oldukça önemli. Gözlemleriniz ve kendi kitlenize uygulayacağınız uygulamanızla sizde kısa sürede hedeflediğiniz hesaba ulaşabilir, hatta onlara geçebilirsiniz.

Instagram Sayfa Bilgilerinize Özen Gösterin

Instagram‘da sizi fark eden kullanıcıların ilk dikkat ettiği şey, paylaşımlarınız değil; profil hesabınız hatta biyografinizde yazmış olduğunuz özet bilgileriniz. O bölümde kendinizi 2 saniyede tanıtmak için oldukça yaratıcı olmanız gerekiyor.

Unutmayın algı yönetiminde ilk izlenim oldukça önemli. Bu nedenle sizde insanları hızlı bir şekilde kendinize doğru çekmelisiniz. Hatta oraya tanımlayacağınız görsel odaklı profesyonel bir logo, odak noktasını daha detay şekilde harekete geçirebilir.

Mevcut Kullanıcılarınıza Değer Verip Sayfanızda Tutun

Instagramda amacımız her ne kadar takipçi kazanmak olsa da geçmişte kazanmış olduğumuz takipçinin sizi terk etmemesi de o kadar önemli. Bu yüzden yenilerini kazanacağım derken eskilerini görmezden gelmeyin. Kalabalık bir sayfayı insanların takip etme ihtimali çok daha yüksektir.

İnsanlar bir şekilde hesabı takip etmeye başlayabilir fakat işin en zor kısmı onları aktif bir şekilde takip ettikleri hesapta tutabilmektir. İnsanlar sık sık takip ettikleri hesapları bırakabiliyorlar. Bunun ana nedenleri;

 • Gönderdiğiniz iletilerin kalitesinin düşmesi ve artık onları tatmin etmemesi
 • Devamlı kendini tekrar eden iletilerin paylaşılması nedeniyle sayfadan soğumaları
 • Bilgi azlığı ya da hikayelerde yeteri paylaşımların yapılması
 • Karşılarına çıkan aşırı derece reklamlardan bunalmış olmaları

Sayfayı takip etmeyi bırakmalarının temel nedenleri olarak kendisini ön plana çıkartıyor. Bu yüzden onları iyi tanımalı ve onların isteklerine kural vermelisiniz. Elbette sizin ticari faaliyetlerinizde önemli fakat bunları doğru bir şekilde harmanlamanız gerekiyor. Bu nedenle;

 • Instagram göndermiş olduğunuz hikayelerde dönem dönem soru-cevap uygulamasını kullanın ve onları daha yakından tanımak için çabalayın.
 • Göndermiş olduğunuz resimlerin alt kısmına yapılan yorumları iyi analiz edin. Onların ne tür paylaşımlardan hoşlandığını belirleyebilir ve gelecek çalışmalarınızı bu doğrultuda yapabilirsiniz.
 • Siz de mutlaka onları tanımaya çalışın. Onları takip edin, gönderdikleri resimleri inceleyin. Hatta altlarına onların hoşlarına giden, güzel yorumlarda yazabilirsiniz.
 • Sizi takip eden kullanıcılarınızla iletişimiz yalnızca sanal ortamda kalmayabilir. Dönem dönem buluşma etkinlikleri düzenleyip, tüm kullanıcıların birbirini daha yakından tanıyabilmesi için ortam hazırlayın.
 • Sizi takip eden kullanıcıların size göndermiş oldukları mesajları dönem dönem hikayelerinizde paylaşıp, onlara teşekkür ederek mutlu edebilirsiniz.

Farklı Sosyal Medya Hesapları ile Destek Alın

Instagram oldukça yaygın kullanılan bir sosyal medya platformu olsa da bu konuda tek değil. Diğer platformları da aktif bir şekilde kullanarak hedef kitleniz olan Instagrama yönlendirmek için farklı stratejiler izleyebilirsiniz Facebook, Tumblr, Linkedin, Pinterest, Snapchat, TikTok ve Twitter sizin çalışmalar yapıp bu alanda değerlendirebileceğiniz en büyük ortamlar olarak kendisini ön plana çıkartmayı başarıyor. 

Bu ortamlardan da mutlaka hesap açın. İçeriklerinizi oradaki ortamlara uygun bir şekilde hazırlayıp, Instagramda yönlendirmek için bir çaba içinde olun. İnsanlar az çok hemen hepsini mutlaka ziyaret ederler. 

Hatta bunun için popüler iletişim aracı olan WhatsApp’ı bile kullanabilirsiniz. Sayfanızdaki bilgilerin bulunduğu ortak bir paylaşım alanı oluşturun. Her paylaşımınızın linkini direkt olarak bu grupta paylaşın ve insanların sizi görmezden gelmesinin önüne geçin.

Instagramda Keşfete Düşme Yöntemleri

Instagramda Keşfete düşmeniz demek, sizi daha çok insanın fark etmesi demektir. Ne yazık ki herkes keşfetse düşemiyor. Burada yer alabilmeniz için bazı kriterleri taşımanız gerekiyor. Bu yüzden içeriklerinizi oluştururken oyunu kurallarına göre oynamaya özen gösterin ve keşfede düşmek için çabalayın. Bunun için yapmanız gerekenler;

Takipçi sayınız yüksek olmalı: İlk kural ne yazık ki yine aynı. Etkileşimin yüksek olduğu hesaplar keşfede yer alabiliyorlar. Bu nedenle ana mantığınız önce takipçi sayınızı yükseltmek olsun.

Paylaşımlarınızda mutlaka konum bildirin: Paylaşımlarınızda konum bilgisinin yer alması, size duyulan güven ve paylaşımlarınızın doğruluğu açısından oldukça önemli.

İçerikleriniz ilgi çekici olsun: Sıradan bir paylaşım bu alana yansımıyor. Bu kısmı istikramın vitrini olarak düşünebilirsiniz. Bu nedenle bu alana en ilgi çekici paylaşımları yansıtıyorlar.

Etiketler çok önemli: Keşfede düşmek için tercih edeceğiniz etiketler oldukça önemli. Bazı etiketler çıkabilme açısından çok daha şanslı oluyor. Bunlar alana göre farklı göstermekle birlikte, sizlere fikir verebilmesi açısından 2023 yılında Instagram keşfet etiketlerini paylaşalım;

#luxury#party#style
#tbt#afterparty#since
#summer#renk#dinner
#reels#tiktok#pet

Yukarıda yer alan bilgilerin dışında oldukça önemli bir konu var ki o da ne zaman paylaşım yaptığınız.

Kullanıcıların Yüksek Olduğu Anda Paylaşım Yapın 

Instagram Kullanıcıların Yüksek Olduğu Anda Paylaşım yapmak fark edilebilmek için oldukça önemli. Paylaşım yaptığınız zamanın, uygulamanın en sık kullanılan zaman diliminde olması oldukça önemli. Aksi durumda gece 3’te herkes uyurken yaptığınız paylaşım, sabah kalktıklarında kalabalık arasında kaynayıp gidebilir.

Fakat telefon elindeyken bunu yaparsanız mutlaka görecektir. Bizde sizlere gün gün etkinliğin en yoğun olduğu anları aktaracağız. Instagram paylaşım yaptığınız zaman aralığının bu dilimde olmasına özen gösterin;

 • Pazartesi: 06:00 – 10:00 saatleri arasında etkileşim oldukça yüksek
 • Salı: Sabah 9 civarı aktifliği daha fazla.
 • Çarşamba: Sabah 07:00-08:00 aralığı ve gece 23:00.
 • Perşembe: 09:00- 12:00 saat aralığı
 • Cuma: 05:00 ile öğlen 13:00 arası
 • Cumartesi ve Pazar: Saat 11:00-16:00 arası

Profesyonel Destek Alma

Son aşamada da Instagram takipçi arttırmak için profesyonel destek alma konusuna yer verelim istedik. Her ne kadar sayfanızı büyütebilmek için en ince detaylara kadar yer versek de olay biraz da tecrübenizle ilişkili.

Sayfaya özel spesifik durumları çok iyi analiz etmeli ve bu doğrultuda kararlar almalısınız. Bu tecrübe ne yazık ki okuma ya da araştırma yöntemiyle elde edilemez. Zamanla kazanmanız gereken bir edinim.

Bu nedenle eğer yeterli bir tecrübeniz yoksa profesyonellerden destek alabilirsiniz. Bu işi yapan çok sayıda dijital ajans var. Yapacağınız küçük bir araştırma ve değerlendireceğiniz kullanıcı yorumları sonucunda yapacağınız bir seçim belki de başlangıç aşamasında sizin için çok daha faydalı olabilir. 

2 Kişi Katıldı

 1. keşke öyle birşey olsa inanın şu an madurum ve 30 dakikam kaldı faturayı ödemeyi unutmuşlar boşuna cezai işlem uygulanacak bu durum için cok üzgünüm.

 2. Turkcell ‘den vodafone numara mi taşıdığı için çok mutluyum. Vadofon soyle dediler çekmiyor her yerde dediler numara yi yaş onca böyle olmadığını öğrendim herkese tavsiye edebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu