TikTok Hesabı Nasıl Açılır?

Konu Başlıkları

Günümüzde sosyal medya uygulamaları oldukça popülerdir. TikTok bu listede ilk sıralardadır. Peki, TikTok hesabı nasıl açılır?

TikTok hesabı nasıl açılır sorusu TikTok hesabı açmak isteyen kişiler tarafından araştırılmaktadır. TikTok hesabı açmak sanıldığı gibi zor veya karışık bir işlem değildir. Kısa ve değişik videolar çekip, eğlenmek isteyen büyük bir kitle TikTok kullanmaktadır. Kullanıcılar birbirlerinin videolarını görüntüleyebilip, yorum ve beğeni de bulunabilir. Fakat TikTok hesabı bulunmayan kişilerin TikTok videolarını görmeleri mümkün olmamaktadır.

TikTok Hesabı Açma Aşamaları

Milyonlarca insanla aynı platformda buluşmak isteyen kişiler için TikTok ideal bir eğlence uygulamasıdır. Kısa süreli videolar pek çok kişiye ulaşmakta ve son derece dikkat çekici bir konumdadır. Öyle ki TikTok fenomenleri için TikTok uygulaması bir gelir kapısıdır denilebilir. Bu yüzden kişiler TikTok uygulamasına merakla yönelmektedir. Peki, Tiktok hesabı açma aşamaları nelerdir?

  • Öncelikle kişiler kullandıkları telefona göre Play Store veya App Store’den TikTok uygulamasını indirmelidir.
  • Uygulama telefona indirildikten sonra aç seçeneğine tıklanmalıdır.
  • Daha fazlasının görebilmek için kaydırın yazısını gördükten sonra, yazıya tıklanmalıdır.
  • Kişilerin üyelik bilgilerini isteyen bir yer çıkacaktır. Buraya diğer sosyal medya uygulamaları olan Facebook , Instagram veya Twitter hesabı ile üye olunabilmektedir. Bu bir seçenek olup, sosyal medya hesapları ile üye olmak istemeyen kişiler telefon numarası veya mail adresi ile üye olabilirler.
  • Mail veya telefon numarası ile üye ol seçeneğinden sonra doğrulama kodu alınmaktadır. Alınan doğrulama kodu ile doğum tarihi girilmektedir. Doğum tarihi olarak 13 yaş altında ki kişiler için TikTok hesabı açmak mümkün değildir.
  •  Doğrulama kodunun nereye geleceğini merak eden kullanıcılar için, mail ile kayıt olunursa mail adresine, telefon numarası ile kayıt olunursa SMS olarak cep telefonuna geleceği unutulmamalıdır.
  • Bundan sonra ki aşama ise benzersiz bir kullanıcı adı oluşturup, bu kullanıcı adıyla eğlenceli videolar çekip, milyonlara erişim sağlamaktır.

Tiktok hesabı açan kişilerin merak ettiği bir soru olan, birden fazla TikTok hesabı açabilir miyim sorusunun cevabı evet. Kişiler birden fazla Tiktok hesabı açabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu