Instagram Profil Fotoğrafı Büyütme (PP Zoom Görme) Yöntemi

Instagram profil fotoğrafı büyütmek için profil gizli olsa bile resimi yakınlaştırabilirsiniz. PP zoom görme yöntemleri, çeşitli araçlar yardımıyla yapılmaktadır. Bu araçlar dışında internet tarayıcısına eklenen bir eklenti ya da kısa yol yoktur. Profil fotoğrafını büyüterek merak ettiğiniz kişinin profilini daha net ve ayrıntılı bir şekilde görüntüleyebilirsiniz.

Instagram Profil Resmi Büyütme Siteleri

Instagram profil resmi büyütebilmek için yerli ve yabancı çok sayıda siteler mevcuttur. Online olarak iOS ya da Android işletim sistemli cihazlarınız ile PP büyütme yapabilirsiniz. Bu sayede gizli ya da açık tüm hesapların profil resimleri büyük bir şekilde görülebilir. Instagram PP büyütme siteleri şunlardır;

 • izoomyou.com/tr/
 • instafollowers.co/instagram-profile-picture-size
 • instadp.com
 • instaker.com
 • igprofile.com
 • gramvio.com/instagram-profile-picture/

Filtreli ya da filtresiz milyonlarca fotoğrafın olduğu Instagram platformunda, mobilden ya da web üzerinden paylaşılan ilgi çekici ve merak uyandıran PP resimleri kolayca büyütülebilir. 

Chrome, Mozilla Firefox, Opera ya da Internet Explorer gibi web tarayıcılarından Instagram’a giriyorsanız profil resmini büyütmenin yolu daha basittir. Bunun için hangi internet tarayıcısını kullandığınızın hiçbir önemi yoktur. Profil resminin üstüne gelip indir diyin ve bilgisayarınıza indirdiğiniz resmi mouse tuşları yardımıyla büyütün. İşlem bu kadar basittir.

Instagram Profil Fotoğrafı Büyütme Uygulamaları 2023

Çok like alan fotoğraf ve video paylaşımlarının yapıldığı Instagram’da, takip ettiğiniz kişilerin fotoğraflarının dışında profil fotoğraflarına da detaylı bir şekilde bakma ihtiyacı duyabilirsiniz. Güncel olarak 2023 yılında Instagram profil fotoğrafı büyütme uygulamaları şunlardır;

 • insfull – Big Profile Photo Picture
 • Profile download for Instagram
 • Instagram için profil indirme
 • ZoomIns Hd Büyük Profil Fotoğrafı

Cep telefonu ve tablet gibi iOS ya da Android işletim sistemini kullanan cihazlarda Instagram profil fotoğrafını daha da büyük görebilmek için yukardaki uygulamaları indirmeniz gerekir. Bu uygulamaları indirdikten sonra görüntülemek istediğiniz kişinin profil adresini uygulamaya kopyalamalısınız.

Birkaç saniye içinde istediğiniz resim büyüyecek ve bu sayede fotoğrafı detaylı bir şekilde görebileceksiniz. İhtiyaç duyduğunuz uygulamaları Play Store ya da App Store’dan bulabilirsiniz. Yöntemler dışında; Instagram, tüm sosyal medya platformları gibi profil fotoğrafı olarak yüklenen görselleri kendi standartlarına göre düzenlediği için doğrudan bu görselleri büyütmeniz ve ayrıntılı bir şekilde bakmanız mümkün olmaz.

Instagram Profil Fotoğrafını Büyütme Uyarısı!

Instagram profil fotoğrafını büyük göstermek için uygulamaya hangi cihazdan girdiğiniz büyük önem taşır. Profil büyütücü araçlar genelde mobil cihazlar ya da tabletler için daha uygundur. Bu cihazlara çeşitli araçlar yükleyerek Instagram’dan profil fotoğrafını büyük göstermek istediğiniz kişinin profil bağlantı adresini kopyalamanız yeterlidir.

Eğer Instagram’a diz üstü bilgisayardan ya da masaüstü bilgisayardan giriş yapacaksanız ve bu durumda yalnızca fotoğrafı indirmeniz yeterlidir. Ayrıca bir program kurmanıza hiç gerek yoktur. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi profil resmini büyütmenizi sağlayan çeşitli siteleri kullanabilir veya uygulamaları Play Store ya da App Store yoluyla cep telefonunuza ya da tabletinize indirebilirsiniz.

Bu uygulamaları indirirken dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar vardır. Bunlardan biri uygulamayı indirdikten sonra Instagram hesabınıza giriş yapmanızı isteyip istememesidir. Şifrenizi isteyen uygulamaları indirmemenizi tavsiye ederiz. Bu uygulamalar takip listenizde olmayan kişileri takibe alabilir ya da takip ettiğiniz kişileri takipten çıkarabilir.

Instagram Gizli Hesabın Profil Fotoğrafı Nasıl Büyütülür?

Instagram’da profil fotoğrafı büyütülürken hesabın gizli olup olmaması hiç önemli değildir. Profil fotoğrafını bilgisayara kayıt ederek ya da uygulama kullanarak büyük bir şekilde profil resmini görüntülemek mümkündür. Başka bir yöntem de ekran görüntüsü almak ya da web tarayıcısında “Ctrl +” tuş kombinasyonunu kullanmaktır. Bilindiği gibi “Ctrl +” tuş kombinasyonu ekrandaki görüntüyü büyütmeye yaramaktadır.

En İyi Instagram Profil Resmini Şekillendirme Uygulamaları

İlgi çekici Instagram gönderileri ile takipçilerinizi etkilemeniz mümkündür. Bunun için PP resmini şekillendiren çok sayıda uygulama bulunmaktadır. Bu uygulamalar içinde ücretli ve ücretsiz olanları vardır. Ücretsiz uygulamalardan birkaçı;

 • Snapseed
 • VSCO Cam
 • Layout
 • Boomerang
 • Pics Art: Photo Studio
 • Canva

Ücretli Instagram Profil Resmini Şekillendirme Uygulamaları;

 • 2,99 $ Hipstamatic
 • 2,99 $ Camera+
 • 3,99 dolar Facetune
 • 0,99 dolar SnapPen

Bu uygulamalarda bulanık çekilmiş Instagram profil resminizi netleştirebilir, çeşitli filtreler uygulayabilir, diş beyazlatma ya da saç rengi değiştirme gibi şeyler yapabilirsiniz. Saydığımız uygulamalar dışında Lightroom, Unum, Unfold, Over, Lensical ve Youcam Makeup uygulamaları da son derece popülerdir.

Instagram Profil Fotoğrafı Nasıl İndirilir?

Instagram profil fotoğrafı normal koşullarda indirilemez. Bu nedenle bu işlem için ayrı bir uygulamaya ya da web sitesine ihtiyaç duyulur. Profil fotoğrafını indirmek için tasarlanan web siteleri veya uygulamaları sayesinde PP resmini telefonunuza, tabletinize ya da bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

Bahsettiğimiz web siteleri içinde en pratik ve hızlı olanı instadp’dir. Aracın tek kötü yanı arayüzünün İngilizce olmasıdır. Eğer İngilizceyi iyi biliyorsanız sorun yoktur ancak hiçbir bilginiz yoksa translate yardımıyla aracı kullanabilirsiniz. Bu aracı kullanarak normalde erişime kapalı olan profil fotoğrafının orijinal halini indirebilirsiniz.

Instagramı açtıktan sonra profil resmini indirmek istediğiniz kişinin kullanıcı adını bulun. Daha sonra instadp.com adresine girin. Açılan sayfada en üstteki “Search Username” sekmesini açın ve oradaki kutucuğa kullanıcı adını girin. Sistem arama yapacak ve aradığınız kişiyi bulacaktır.

Karşınıza fotoğrafını indireceğiniz kişinin profili gelecektir. Bu profildeki fotoğrafa tıklayarak “Download” butonuna basın. İşlem bu kadar basittir. Aynı işlemi Android ya da iOS cihazlarınızda da yapabilir, kısa süre içinde orijinal boyutu ve haliyle istediğiniz kişinin profil resmini cihazınıza aktarabilirsiniz.

2 Kişi Katıldı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu