iPhone Müşteri Hizmetleri, Şikayet Hattı ve Çalışma Saati 2023

Eğer iPhone bir cihaza sahipseniz ve arıza durumları mevcutsa bu durumda teknik destek almanız mümkündür. Çağrı merkezini arayarak teknik destek alabilir, cihazınız ile alakalı sorunu çözüme ulaşabilirsiniz. iPhone garanti sorgulama ve tüm konular için iletişim bilgilerile müşteri hizmetleri direkt bağlanma yöntemleri 2023 yılında çağrı merkezine ulaşmanız gerekiyor. iPhone çağrı merkezine ait numara 0216 282 15 11’dir. Bu numarayı arayarak kısa süre içerisinde müşteri hizmetlerine bağlanabilirsiniz.

iPhone müşteri hizmetlerinin sadece hafta içi hizmet sunduğunu unutmamak gerekiyor. Numara arandıktan sonra teknik destek, şifre, itunes gibi sorularınız mevcutsa bunlar için 1 tuşlanmalıdır. Cihazınızın garanti kapsamı hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız 2 tuşlaması yapabilirsiniz. Eğer bir cihaz satın alacaksanız 3 tuşlaması yaparak ve iPhone müşteri temsilci operatörüne direk bağlanabilirsiniz. Appstore sorunları için 4, sipariş takibi içinse 5 tuşlaması yapılabilir.

Eğer Tüm işlemler dışnda iPhone müşteri hizmetlerine direkt bağlanmak istiyorsanız çağrı merkezini aradıktan sonra sırasıyla 3,1 tuşlaması yapabilirsiniz. Müşteri temsilcisine bağlanmanın en kolay yolu budur.

Eğer iPhone çağrı merkezi ile sorunu çözemiyorsanız bu durumda genel merkeze ulaşabilirsiniz. Genel merkez İstanbul Şişli’de yer almaktadır. Açık adresi Büyükdere Caddesi Levent 199 olarak bilinmektedir. 22. Katta yer alan ofis cihazlar için hizmet verilen genel merkezdir. Buraya ulaşmak için özel bir telefon mevcut değil. Bunun yerine çağrı merkezini arayabilir, genel merkez ile görüşme talep edebilirsiniz.

iPhone Teknik Destek, İade ve Değişim İşlemleri

iPhone teknik destek almak için çağrı merkezini arayabilirsiniz. Çağrı merkezine direkt bağlanarak teknik destek almak isterseniz 0216 282 15 11’i arayarak sırasıyla 1,1 tuşlaması yapmanız gerekiyor. Bu sayede teknik ekibe bağlanabilirsiniz. İade değişim işlemlerinizi de bu menüden veya sipariş takip menüsünden yapılır.

Teknik olarak evde çözüm uygulayabileceğiniz basit yollar mevcuttur. Bunları çağrı merkezinden öğrenebilirsiniz. Eğer cihazınızın tamiri bu yollar ile mümkün değilse bu durumda teknik servise götürmeniz gerekiyor. iPhone müşteri hizmetleri ile randevu alarak size en yakın teknik servise gidebilirsiniz. Servisin adres ve iletişim bilgileri de çağrı merkezinden ulaşılabilir.

iPhone Garanti Sorgulama İşlemi

iPhone, garanti avantajları sayesinde en çok tercih edilen cihazlardan birisidir. Eğer cihazınızın garanti durumunu sorgulamak istiyorsanız çağrı merkezi arandıktan sonra 2’yi tuşlayabilirsiniz. Bu aşamadan sonra cihaz seri numarası tuşlanarak garanti kapsamı öğrenilebilir. Garanti durumunu öğrenmek için bir diğer yol ise Apple web sitesidir. https://checkcoverage.apple.com/tr/tr/ adresine giderek cihazınızın garantisini sorgulayabilirsiniz.

Seri numarasını belirtilen alana girdikten sonra kodu da girerek garanti durumunu öğrenebilirsiniz. Cihazın garanti durumu sorgulandığında fatura tarihi, garanti kapsamı, garantinin kalan süresi, garanti kapsamında yapılmış işlemler gibi detaylara ulaşmak mümkündür. Ayrıca cihazın imei numarası ve diğer özel kodlarına da buradan ulaşabilirsiniz.

Seri Numarasıyla iPhone Garanti Sorgulama 

iPhone garanti sorgulamasını yapabilmek için ilk olarak iPhone’nunuzun seri numarasını bilmeniz gerekmektedir. iPhone’nun seri numarasını bilmiyorsanız, iPhone’nun Ayarlar menüsüne girmeniz gerekmektedir. Ardından sırasıyla Genel > Hakkında bölümüne girerek “Seri numarası” kısmından kolayca öğrenebilirsiniz.

Seri numarasını öğrenmenizin bir başka yolu ise iPhone kutusu mevcut ise kutunun üzerinde yer alan barkod kısmından seri numarasına ve IMEI bilgilerine ulaşabilirsiniz. 

Seri numarasını öğrendiğiniz iPhone için Apple’ın kapsamı denetle sayfasına girmeniz gerekmektedir. Açılan olan sayfada “Donanımınızın seri numarasını girin” ve “Lütfen kodu girin” bölümleri karşınıza çıkacaktır. iPhone’unuzun seri numarasını donanımınızın seri numarasını girin bölümüne, ekranda görülen kodu ise kodu girin bölümüne girmelisiniz.

Gerekli kısımları doldurduğunuz takdirde iPhone’un garanti durumu hakkındaki bilgiler Türkçe olarak sizler sunulacaktır. Sunulan bu bölümde; geçerli olan satın alma tarihi, onarım ve servis kapsamı, telefonla teknik destek süresi ve AppleCare koruma planı için uygunluk bilgileri yer alacaktır.

Çıkan seçenekler arasında “Onarım ve Servis Kapsamı” seçeneğinin altında “Tahmini Son Kullanma Tarihi” bölümü yer almaktadır. Bu bölümden iPhone’nu ne kadar süre garantisi kaldığını öğrenmeniz mümkündür.

İos Güncellemeler ile iPhone Garanti Sorgulama

Diğer bir iPhone garanti sorgulama yöntemi ise; şayet cihazınıza iOS güncellemesi geldiyse “Ayarlar > Genel > Hakkında” yolunu izlemelisiniz. Güncellemeyle birlikte hakkında kısmında yer alan “Sınırlı Garanti” kısmından cihazınızın ne zamana kadar garantisinin olduğunu öğrenebilirsiniz. Bu bahsettiğimiz iPhone garanti sorgulama yöntemi yalnızca iOS 12.2 ve sonraki sürümlerde geçerli olacaktır. 

Cihazınız henüz bu güncellemeyi almamış ise Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme kısmından yeni güncellemeyi yükleyebilirsiniz. Apple’a ait olan iPhone ve iPad cihazlarının Türkiye’ de 2 yıl garanti süresi, yurt dışında aldığımızda ise 1 yıl garanti süresi bulunmaktadır.

Bu 2 süre zarfında da kullanıcı hatası dışında kalan durumlarda, garanti kapsamı doğrultusunda hasar onarım ve değişim işlemlerinden ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz. Düşme, ekran kırılması gibi kullanıcı hatası olan durumlarda ise ücretli servis hizmetinden faydalanabilirsiniz.

iPhone Sosyal Medya Hesapları

Eğer iPhone cihazlar için çağrı merkezi numaralarından bir çözüm elde edemediyseniz bu durumda sosyal medya platformlarını kullanabilirsiniz. Buraya isteklerinizi ileterek temsilcilerin sizle iletişime geçmesini sağlayabilirsiniz. Sosyal medya hesaplarına dönüşler de çok hızlı şekilde gerçekleşmektedir. İletişim bilginizi verdiğinizde temsilciler çok hızlı şekilde iletişime geçerek sorunu çözmektedir.

  • Facebook için buraya tıklayınız.
  • Instagram için buraya tıklayınız.
  • Twitter için buraya tıklayınız.

iPhone Yardım ile Yapılan İşlemler

iPhone direkt bağlanma yöntemleri ile çağrı merkezine bağlanmak yerine sorununuza çözümü destek sayfasında da bulabilirsiniz. Buraya tıklayarak Apple yardım sayfasına ulaşmak mümkündür. Burada parolamı unuttum, onarım seçenekleri, bul uygulaması, şarj gibi konularda yardım seçenekleri mevcuttur.

Aradığınız sorunuza cevabı bu bölümden de bulabilirsiniz. Onarım seçenekleri hakkında bilgi almak istediğiniz taktirde onarım süresi, onarım ücretleri, tamiri nerede yaptırabilirim gibi sorulara cevap bulabilirsiniz.

iPhone Şikâyet Hattı ve WhatsApp Hattı

Iphone için özel olarak bir şikâyet ve WhatsApp hattı mevcut değildir. Bunun yerine çağrı merkezini arayarak detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Bu kanallar aracılığı ile şikayetinizi dile getirebilirsiniz. 0216 282 15 11 veya 00800 448 829 879 numaralarını arayarak şikayetinizi bildirebilirsiniz.

Bu yol ile çözüme ulaşamadığınız taktirde sosyal medya hesaplarından istek, öneri ve şikâyet bildirimi yapabilirsiniz. Özellikle gönderilerin altına yorum olarak yaptığınız şikayetlere hızlı bir dönüş almanız kaçınılmazdır.

iPhone Müşteri Temsilcisini Aramak Ücretli Mi?

iPhone Müşteri hizmetlerini aramak herhangi bir farklı ücrete tabi değildir. Sadece mevcuttaki tarifeniz üzerinden ücretlendirme yapılır. Bu ücretlendirme normal olarak başka bir numarayı aramak ile aynıdır. Eğer herhangi bir paketiniz yok ise bu durumda dakika ücretleri üzerinden faturanıza ücret yansıtılabilir.

iPhone Müşteri Hizmetleri Çalışma Saatleri

iPhone Çağrı merkezi sadece hafta içi hizmet vermektedir. Sabah 09:00 ile akşam 20:00 arasında Iphone müşteri hizmetlerine direkt bağlanma yöntemleri ile müşteri temsilcisine ulaşabilirsiniz. Buradan satış, teknik destek ve şikâyet gibi konularda yardım alabilirsiniz.

Müşteri hizmetlerine bağlandıktan sonra teknik servis için de randevu almak mümkündür. Teknik servis randevusu ve randevu yeri ile ilgili bilgiler telefonunuza SMS olarak gelecektir. Bu aşamadan sonra cihazınızı teknik servise teslim edebilirsiniz.

iPhone Canlı Destek Nasıl Yapılır?

iPhone Canlı destek hizmeti mevcut değildir. Bunun yerine çağrı merkezini aramanız gerekiyor. Belirtilen saatler içerisinde çağrı merkezini arayarak teknik destek alabilirsiniz. 00800 448 829 878 numarasını tamamen ücretsiz olarak arayabilirsiniz.

Bu sabit numarayı ücretsiz aramak için sabit hat kullanılması gerekiyor. Cep telefonundan arama yapıldığı taktirde yerel ücretler uygulanabilir. Sabit bir hattan arama yaparak siz de ücretsiz bir şekilde müşteri temsilcisine bağlanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu