Yapı Kredi Bankası Çalışma Saatleri ve Müşteri Hizmetleri 2023

Yapı Kredi çalışma saatleri veya Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma Yöntemleri, 2023 yılında birçok banka kullanıcısı yaşadığı sorunlar sebebi ile Çağrı Merkezine en hızlı şekilde bağlanılarak işlemlerin halledilmesi banka müşterilerince istenilen bir durumdur.

Yapı kredi müşteri hizmetlerine direk bağlanmak ve müşteri temsilcisi ile hızlıca iletişim kurmak için; Yapı Kredi müşteri hizmetleri numarası 0850 222 0 444 veya 444 0 444‘ü aramanız gereklidir. Sonra T.C no ve hesap bilgileri tuşlandıktan sonra 2 arkasından 0 tuşuna basarak müşteri hizmetlerine direk bağlanırsınız.
Türkiye’nin ilk ulusal bankası olan Yapı Kredi ile ilgili diğer tüm iletişim bilgileri ise aşağıda sizlere aktarılmaktadır.

Yapı Kredi Bankası Şube Çalışma Saatleri 2023

Yapı Kredi Bankası, pandemi dolayısı ile hafta içi 10.00 ve 16.00 saatleri arasında mesai olarak hizmet vermektedir. 12.30 ile 13.30 saat diliminde öğle arası molasına çıkılmaktadır. Cumartesi ve pazar günleri resmi tatil sebebi ile mesai yapılmamaktadır.

Yapı Kredi Bankası İletişim Numaraları

Yapı Kredi Bireysel Müşteri Hizmetlerine 0850 222 0 444 ya da 444 0 444 numaralarından direk olarak ulaşılabilmektedir. Türkiye’nin her tarafından bu 2 numara ile görüşme yapılabilmektedir. Ancak yurt dışı aramalarında yalnızca 0850 222 0 444 numaralı hattan konuşma sağlanmaktadır. 444 0 448 ve 0850 222 0 448 numaraları, Yapı Kredi Kurumsal Müşteri İletişim Merkezine ait numaralardır.

Genel Müdürlüğü İstanbul Beşiktaş’ta bulunan Yapı Kredi Genel Merkezine 0212 339 70 00 numaralı telefondan ulaşım yapılabilmektedir. Faks numarası 0212 339 60 00, Kocaeli’nin Çayırova ilçesinde yer alan Yapı Kredi Bankacılık Üssü telefon numarası ise 0262 647 10 00 olarak belirlenmiştir.

Yapı Kredi Bankası Sesli Yanıt ile Yapılan İşlemler

Yapı Kredi Sesli Yanıt Sistemi, Müşteri Temsilcisine gerek kalmadan sesli komutlar ile daha hızlı ve kolay işlem gerçekleştirilebilecek özellikte olan bir sistemdir. Yapılmak istenen işlem söylenerek bekleme ihtiyacı duyulmadan kısa yoldan hızlı erişim sağlanabilmektedir. Sesli Yanıt Sistemi Kullanılarak Yapılabilecek İşlemler şu şekildedir:

Kayıp Çalıntı Kart ve Şüpheli İşlem Bildirimleri: Bu kısımda çalınan veya kaybedilen kartlar ile ilgili oluşabilecek risklere karşı kart iptal/kapama işlemi sağlanmaktadır.

Kredi Kartı İşlemleri: Son ekstre bilgileri, ödemeler, ekstre talepleri, limit ve güncel bakiye bilgileri, kurye aşamasındaki kart durumu öğrenme, world kartın paro puan özelliğini aktif hale getirme, kart yıllık üyelik ücret iptali sorgulama, ek kart işlemleri, kartı internet alışverişi için yetkilendirme gibi tüm hizmetler bu başlık altında verilmektedir.

Yapı Kredi Bankacılık İşlemleri: Vadesiz hesap bilgileri, yatırım ve hisse senedi işlemleri, piyasa bilgileri, para transferleri, fatura ödemeleri, şube iletişim bilgilerini öğrenme gibi hizmetlere bankacılık işlemleri üzerinden erişim sağlanmaktadır.

Şifre İşlemleri: Kredi kartı şifre işlemleri, banka kartı şifre işlemleri, Yapı Kredi tek şifre işlemleri bu kategoriden yapılmaktadır.

İnternet ve Mobil Bankacılık İşlemleri: İnternet Bankacılığı Destek Hattı, Mobil Bankacılık Destek Hattı, Sim Kart Blokesinin Kaldırılması ve 3 Boyutlu Güvenlik Şifresinin Kaldırılması buradan yapılabilmektedir.

Ürün Hizmet Başvurusu: Kredi kartı başvurularının yapılması, başvurular hakkında bilgi alınması, kredi başvurusu ve takibinin yapılması, bireysel emeklilik başvuruları ile takibinin yapılması, HGS başvuruları ile mevcut başvuru hakkında bilgi alınması, TC kimlik numarası ve müşteri numarasının öğrenilmesi, kişisel verileri koruma kapsamında aydınlatma metninin dinlenilmesi, harcama itirazı işlemleri bu kategorinin sağladığı hizmetlerdir.

Yapı Kredi Seyahat Hattı ve Diğer Etkinlikler: Bu başlık altında Yapı Kredi Seyahat Hattı, Kredi Kartı Hizmetleri ile ilgili hizmetler sunulmaktadır.

Beni Tanı İşlemleri: Beni Tanı başvurusu, Beni Tanı numaralarının güncellenmesi, Beni Tanı hizmetinin iptal edilmesi gibi işlemler buradan halledilebilmektedir.

Ön Ödemeli Kart İşlemleri: Ön ödemeli kartın kullanıma açılması, bakiye öğrenimi yapmak, Ön ödemeli kart ile ilgili şifre işlem hizmetlerine buradan ulaşım sağlanmaktadır. Ayrıca daha detaylı görüşme yapabilmek için her menüde farklılık gösteren *, #, 0 seçenekleri ile Müşteri Temsilcisine bağlanılabilmektedir.

Yapı Kredi Bankası Mail Adresleri ve Fax Numaraları

Yapı Kredi elektronik e-posta adresine yapikredi@yapikredi.hs02.kep.tr üzerinden erişim sağlanabilmektedir. Yapı Kredi Bankası Fax için ise 0212 339 60 00’dan oluşan numaraya gönderim yapılmaktadır.

Yapı Kredi Bankası Şikâyet Hattı Numarası

Yapı Kredi Bankası Şikayet Hattına ulaşılarak sorunların çözümü hakkında istek, şikayet ve öneriler bildirilebilmektedir. Şikayet kanalları için birkaç farklı yöntem takip edilebilir. İzlenebilecek yöntemler aşağıda şu şekilde sıralanmıştır:

 • Yapı Kredi Müşteri İletişim Merkezi ile Şikayet Etme

444 0 444 ve 0850 222 0 444 numaralarından oluşan banka bireysel Müşteri Hizmetlerine şikayet konusu iletilerek gerekli isteklerin talep edilmesi söz konusu olmaktadır. Kurumsal müşteriler için 0850 222 0 448 numaralı hattan arama yapılmaktadır.

 • Yapı Kredi WhatsApp Yolu ile Şikayet Etme

0850 222 0 444 numaralı Yapı Kredi iletişim hattı kaydedilerek WhatsApp üzerinden şikayette bulunulabilir ve çözüm yolları aranabilir.

 • Yapı Kredi İletişim Formu ile Şikayet Etme

Yapı Kredi web adresinde yer alan bize yazın adlı iletişim formuna konu ile ilgili detaylar girilerek şikayetler bildirilebilmektedir.

 • Yapı Kredi Sikayetvar.com ile Şikayet Etme

Sikayetvar.com adresi üzerinden bankaya ulaşım sağlanarak hızlı çözüm yolları talep edilebilmektedir.

 • Yapı Kredi Genel Müdürlük Aracılığıyla Şikayet Etme

Yapı Kredi’nin 0212 339 70 00 numaralı Genel Müdürlüğü iletişim hattı ile görüşme yapılarak ilgili şikayetler aktarılabilir.

 • Yapı Kredi Fax ile Şikayet Etme

0212 339 60 00 numarasına fax gönderilerek iletişim sağlanabilir.

 • Yapı Kredi Mektup/Dilekçe ile Şikayet Etme

Yapı Kredi Genel Müdürlük binası olan Yapı Kredi D Blok Plaza Büyükdere Caddesi Levent 34330 Beşiktaş/ İSTANBUL adresine mektup ya da dilekçe yazılarak şikayetler belirtilebilir.

Yapı Kredi Bankası Sosyal Medya Hesapları

facebook.com/YapiKredi hesabında 1 milyonu aşkın, yapikredi isimli instagram hesabında ise 100 bine yakın takipçisi bulunan Yapı Kredi Bankası, her geçen gün büyüyerek sosyal medyada varlığını sürdürmektedir. Bankanın Twitter hesabı ise; https://twitter.com/YapiKredi

Yapı Kredi Bankası Mobil Uygulama İndirme

Yapı Kredi Bankası’na ait Apple Store ve Google Play Store üzerinden indirilebilecek uygulamaları şöyle sıralamak mümkündür:

 • Yapı Kredi Mobil

Banka müşterilerinin işlemlerini daha hızlı ve daha kolay şekilde halledebileceği bir uygulamadan oluşan Yapı Kredi Mobil, bankacılık hizmetlerinin temassız olarak gerçekleştirilmesine de olanak tanımaktadır. Yapı Kredi Mobil uygulaması üzerinden yapılabilen işlemler şunlardan oluşmaktadır:

 • Kredi Kartı İşlemleri
 • Hesap İşlemleri
 • Para Transferleri
 • Ödemeler
 • Kredi İşlemleri
 • Fon, Döviz, Faiz, Kur gibi Finansal İşlemler
 • Ürün ve Kampanya Bilgileri
 • En Yakın Şube ve ATM Bilgilerine Ulaşma
 • World Mobil

Word’ün bütün kampanya ve kişiye özel fırsatlarına Word Mobil ile ulaşılmaktadır. Kampanyalara tek tuşla katılım sağlanmaktadır. Bu kampanyalardan kazanılan puanlar takip edilerek kullanımı yapılır. Limit, borç, hesap, bakiye, iban bilgilerine ulaşma, yeni kart başvuru takibi gibi Yapı Kredi Bankası kredi kartı ve TLcard işlemleri kolaylıkla yönetilmektedir. World Pay menüsünden QR kodu ile kart bilgilerinin girilmesine gerek kalmadan internet alışverişi yapılmaktadır.

 • Yatırım Dünyam

Bu uygulama ile yatırım ürün bilgilerine ulaşılmaktadır. Hisse ve yatırım fonu işlemleri yapılmaktadır. Yapı Kredi yatırım araştırma raporlarına erişilmektedir. Fiyat, haber, rapor, emir, sermaye artırım ve piyasa takvimi alarmları kurulmaktadır. Farklı araçların getirilerini karşılaştırabilirsiniz. Sanal portföy oluşturup risk almadan yatırım stratejileri belirlenmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu