Sürat Kargo Çalışma Saatleri ve Müşteri Hizmeti Bağlanma 2023

Eğer takip etmeniz gereken veya teslimatı henüz gerçekleşmemiş bir kargonuz var ise bu konuda gerekli bilgileri 2023 yılında Sürat kargo çalışma saatleri öğrenebilir veya müşteri hizmetleri direk bağlanma yolu ile alabilirsiniz. Çağrı merkezine hızlı bağlanmak için öncelikle 0850 202 0 202 numarasını aramanız gerekiyor. Genel olarak bütün sorulara cevap bulabileceğiniz çağrı merkezinde kargo aldırma, kargo takibi, şikâyet, kargo gecikmesi gibi durumlara çözüm bulabilirsiniz.

Numarayı aradıktan sonra yapacağınız işleme göre seçim yapmanız gerekiyor. İlk olarak Sürat kargo hizmetleri değerlendirmek adına anket sorusu sorulacaktır. Ankete katılmak için 1, ankete katılmamak içinse 2’yi tuşlamalısınız. Bu tuşlamayı yapmadan ana menüye geçemezsiniz. Sonrasında ise eğer adresinizden kargo aldırmak istiyorsanız 1 tuşlaması yapmalısınız. Sürat kargo müşteri hizmetlerini 1 tuşlamasının ardından sizi direkt olarak müşteri temsilcisine hızlıca bağlayacaktır.

Kargo alımı yerine size en yakın sürat kargo şubesi hakkında bilgi almak istiyorsanız bu durumda 2 tuşlaması yapmanız gerekiyor. Mevcutta bir kargonuz var fakat kargonuzun nerede olduğunu öğrenmek istiyorsanız bu durumda 3 tuşlaması yapılmalıdır.

Eğer uluslararası bir gönderim yapacaksınız uluslararası gönderim ile ilgilenen müşteri temsilcisine bağlanmalısınız. Bunun içinse 4 tuşlaması yapmanız gerekiyor. Şikâyet, öneri ve istek içinse 5 tuşlaması yapabilirsiniz. Direkt olarak temsilciye bağlanmak istiyorsanız arama yaptıktan sonra 2, 5, 1 tuşlaması yapabilirsiniz.

Sürat Kargo Şube Çalışma Saatleri 2023

Sürat kargo Çağrı merkezi çalışma saati 09:00-18:30 arasıdır. Cumartesi günü ise 09:00-14:30 arası çağrı merkezi hizmet sunmaktadır. Kargo şubeleri ise sabah 08:30’da mesai olarak hizmet vermeye başlamaktadır. Hizmet süresi 18:00’ kadar devam etmektedir. Herhangi bir öğlen arası veya mola mevcut değildir. Bu saatler aralığında telefon aramalarında ve kargo şubelerinde hizmet alabilirsiniz. 

Sürat kargo merkez şubeler yerine bölge müdürlükleri mevcuttur. Bu müdürlüklerin tamamı İstanbul merkeze bağlıdır. Her bölge için farklı müdürlük mevcuttur. Hatta bazı bölgelerde 3-4 temsilcilik mevcuttur. Doğu illerinde Erzurum, Diyarbakır bölge müdürlükleri bulunuyor. Bunlara ek olarak Karadeniz bölgesinde, Güneydoğuda da bölge müdürlükleri mevcuttur.

İstanbul’da 4 adet bölge müdürlüğü var. Trakya için de özel bir bölge müdürlüğü mevcut. Tüm bu merkezlere ulaşmak için Sürat Kargo bölge müdürlükleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Buraya tıklayarak bölge müdürlüklerinin iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Sürat Kargo İletişim Bilgileri No, Fax ve Mail

Sürat kargo ile iletişime geçmek için çağrı merkezi numaralarını arayabilirsiniz. 0850 202 0 202 numarasını aradığınız taktirde kargolarınız ile alakalı tüm sorulara cevap bulabilirsiniz. Eğer mail yolu ile iletişime geçmek istiyorsanız bu durumda genel sorunları ve durumları belirtmek için cozummerkezi@suratkargo.com.tr mail adresine gönderim yapabilirsiniz. Ayrıca Twitter ve Facebook üzerinden de sürat kargo çözüm isteklerine cevap sunabilmektedir.

Sürat Kargo Sosyal Medya Hesapları

Birçok firmanın tercih ettiği sürat kargo sosyal medya hesaplarını da oldukça aktif kullanıyor. Bu sosyal medya hesapları aracılığı ile siz de yardım almak istediğiniz konu hakkında size dönüş yapılmasını sağlayabilirsiniz. Genel olarak firmalar bu tarz platformları önemsiyor. Burada yazılan en ufak sorun ve soruna karşı ilgisiz kalınması diğer müşterilerin, müşteri adaylarının olumsuz düşüncelere kapılmasına neden olabilir.

Bu yüzden Sürat Kargo da sosyal medya platformlarına önem vermektedir. Facebook adresine ulaşarak istek ve şikayetinizi dile getirmek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz. Twitter üzerinden firma yetkilileri ile iletişime geçmek istiyorsanız bu durumda buraya tıklayarak Sürat kargo sosyal medya hesapları aramanızı sonlandırabilirsiniz.

Sürat Kargo Şikâyet hattı

Sürat kargo Şikâyet hattı olarak müşteri hizmetleri numarası kullanılmaktadır. Müşteri hizmetlerini aradıktan sonra öneri, istek ve şikayetler için 5 tuşlaması yapmanız gerekiyor. Bu tuşlamanın ardından sistem sizi müşteri temsilcisine bağlayacaktır.

Müşteri temsilcisine gerekli kargo kodlarını verdikten sonra şikayetinizi dile getirebilirsiniz. Şube şikayetlerini de buradan yapabilirsiniz. Eğer kargo şubesi ile sorun yaşıyorsanız bu durumda dağıtım yapacak şubenin telefon numaralarına ulaşarak daha hızlı çözüm elde edebilirsiniz.

Sürat Kargo Gönderi Takip ve Sorgulama Nasıl Yapılır?

Sürat Kargo ile gönderi takibi yapmak için online ve telefon kanalları tercih edilebilir. Online yol ile kargo takibi yapmak için firmanın sitesine girmeniz yeterlidir. Burada gönderi sorgula kısmına gönderi numaranızı girerek kargo durumunuzu öğrenebilirsiniz. Telefon ile çağrı merkezini arayarak da aynı işlemi gerçekleştirmek mümkündür. Eğer takip kodunuzu bilmiyorsanız müşteri temsilcisine bağlanarak bu bilgiye de ulaşabilirsiniz.

Sürat Kargo Canlı Destek Nasıl Yapılır?

Canlı destek sistemi Sürat Kargo’da mevcut değildir. Bunun yerine çağrı merkezi ile iletişim kurulabilir. Çalışma saatlerine dikkat edildiği taktirde çağrı merkezi yetkilileri ile rahatlıkla görüşme sağlanabilir. Çoğu işlem için görüşme sağlamaya da gerek yoktur. Telefon aramanız ile kargo durumunu öğrenebilir, kargo alımı yaptırabilir ve yurtdışı gönderililerinizi takip edebilirsiniz.

Sürat Kargo Yurt içi ve Yurt Dışı Hizmetler

Yurtiçi ve yurtdışında birçok ülkeye hizmet sunan Sürat Kargo bölge müdürlükleri ile gücüne güç katıyor. Çoklu operasyon merkezleri ile ürünleri çok hızlı bir şekilde ulaştırıyor. Sürat Kargo Sürat Global hizmeti ile siz de yurtdışı gönderileri işlemlerinizi halledebilirsiniz. Yurtdışı gönderilerinde dilerseniz yurtdışından aldığınız ürünü adresinize kadar getiren firma tam tersi durumu da gerçekleştiriyor.

Adresinizden alınan kargo yurtdışında dilediğiniz adrese belirtilen süreler içinde teslim ediliyor. Ayrıca gümrük vergisi ödenmiş kargo, Kıbrıs’a teslimat gibi hizmetler de Sürat Global tarafından müşterilerine sunuluyor. Sürat Kargo yurtiçi hizmetleri ise şu şekilde sıralanabilir:

  • Tahsilatlı kargo ile teslim esnasında ücret tahsilatı.
  • Gönder al hizmeti ile ürün teslimine dair evrak imzalatılması ve evrakın tekrar adresinize teslimi.
  • Kredili kargo ile çok fazla gönderim yapmayan işletmeler için ön ödemeli kargo.
  • Sürat ambalaj ile gönderim yaptığınız ürüne göre özel paketleme.
  • Online bilgilendirme hizmetleri ile anlık SMS bildirimleri.

Sürat Kargo Göndermek İçin Kurye Çağırma

Kurye çağırmak için çağrı merkezini aramanız gerekiyor. Çağrı merkezini aradıktan sonra 1 tuşlaması yaparak çağrı merkezi personeline bağlanabilirsiniz. Bu aşamadan sonra iletişim bilgilerini vermeniz gerekmektedir. Adres, telefon bilgilerini vererek kuryenin adresinize gelmesini sağlayabilirsiniz. En geç 2 iş günü içinde kargo şirketi kuryesi adresine gelecektir.

Sürat Kargo Hasar ve İade İçin Yapılması Gerekenler

Eğer sürat kargo ile hasarlı bir kargo elinize ulaştıysa bu durumda direkt olarak kargoyu almadan tutanak hazırlanması talep edilmelidir. Tutanak tutulduktan sonra kargo iade edilmelidir. Eğer hasarlı bir ürün gelmedi fakat farklı bir sebepten iade yapmak istiyorsanız bu durumda iade kodunuz ile size en yakın şubeye gidebilirsiniz.

Anlaşmalı olan firmaların iade gönderimini yapabilirsiniz. Ayrıca iade kargonuzu evden kuryeye de aldırabilirsiniz. Bu durumda şubeye gitmeden işleminizi rahatlıkla halletmeniz mümkün olacaktır.

Sürat Kargoyu Getiren Kuryeyi Şikâyet Etme Hattı

Kurye şikayetleri için özel bir numara bulunmuyor. Her türlü şikâyet ve Sürat kargoyu getiren kuryeyi şikâyet etme işlemleri için müşteri hizmetlerini aramanız yeterlidir. Buradan istek şikâyet hattına bağlanarak müşteri temsilcisi ile görüşme sağlayabilirsiniz. Kargo takip numarasını müşteri temsilcisine ilettiğiniz taktirde teslimatı kimin yaptığı ortaya çıkacaktır. Bu şekilde kuryeyi şikâyet edebilirisiniz.

Eğer kuryenin geldiği şubeyi ve kurye ismini biliyorsanız bu durumda direkt olarak şube telefonlarına da ulaşabilirsiniz. Şube telefonunda şikayetinizi dile getirebilirsiniz. Ayrıca sorununuz çözüme kavuşmuyor ise bölge müdürlüklerini aramanız da mümkündür. Bölge müdürlüklerine bağlanarak şubelere de yaptırım uygulanmasını sağlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu