THY Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma Yöntemleri 2023

THY müşteri hizmetleri telefon numarasına 2023 yılında direk olarak bağlanmak için öncelikle çağrı merkezinin aranması gerekiyor. Bu anlamda aranabilecek 2 numara mevcuttur. 444 08 49 ve 0850 333 0849 numaralarını arayarak müşteri hizmetlerine bağlanabilirsiniz.

Arama yaptıktan sonra THY müşteri hizmetlerine direk bağlanma işlemi için sırasıyla 2, 1, 1 tuşlaması yapılması gerekiyor. Tuşlama yapıldıktan sonra Miles And Smiles üyesi olup olmadığınız sorulacaktır. Üye iseniz 1, değilseniz 2 tuşlaması yaparak işlemlere devam edebilirsiniz. Belirli bir süre bekledikten sonra müşteri temsilcisine bağlanabilirsiniz.

THY Müşteri Hizmetlerini Yurt Dışından Aramada Ücreti Nedir?

Yurtdışından THY müşteri hizmetlerini arıyorsanız 444’lü numarayı aramamalısınız. Bunun yerine 0850 333 0849 olan numarayı aramanız gerekiyor.

Bu numarayı arayarak birçok işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Arama ücretleri bulunduğunuz ülkeye göre değişiklik gösteriyor. Bulunduğunuz ülke ve Telekom anlaşmalarına göre ücretlendirme 45 kuruş – 75 kuruş arasında olabilmektedir. Bununla alakalı daha detaylı bilgiyi telefon operatörünüzden alabilirsiniz.

THY Kurumsal ve Bireysel Telefon, Faks ve Mail Bilgileri

Türk Hava Yolları birçok ülkede ofise sahiptir. Genel merkezi ise İstanbul’dadır. Türk Hava Yolları Genel Yönetim Binası olarak geçen genel merkez Atatürk Havalimanı sınırları içinde Yeşilköy’de bulunuyor. Müşteri hizmetlerinden farklı bir numaraya sahip olan genel merkeze 0212 463 63 63 numarasından ulaşabilirsiniz.

THY Faks işlemleri içinse; 0212 465 21 21 numarası kullanılmaktadır. Tüm faks gönderileriniz bu numaraya yapabilirsiniz. Mail gönderileri içinse mail@thy.com adresi kullanılmaktadır. THY mail adresi ile iletişime geçmek istiyorsanız bu adresten yetkililer ile iletişime geçebilirsiniz.

THY Müşteri Hizmetleri Bilet İşlemleri

THY Müşteri hizmetlerine hızlı bir şekilde bağlandıktan sonra birçok bilet işlemi yapabilirsiniz. Normalde tüm bu işlemler internet üzerinden de yapılabilmektedir. Çağrı merkezini aradığınızda öncelikle Bilet Satın Alma, Bilet değiştirme, Check-in ve Bilet İptal Etme İşlemi işlemleri online olarak da yapabileceğiniz belirten bir mesaj ile karşılaşabilirsiniz. Sonrasında ise Miles and Smiles üyesi olup olmadığınız sorulacaktır. Üye iseniz 1 değilseniz 2 tuşlaması yapmalısınız.

  • Bu aşamadan sonra bilet işlem menüsü açılacaktır.
  • 1’i tıklayarak uçuş durumunuz hakkında bilgi alabilirsiniz.
  • Eğer rezervasyon yapmak istiyorsanız bu durumda 2 tuşlaması yapmanız gerekiyor.
  • Kayıp bagaj içinse 3 tuşlaması yapılmalıdır.
  • Öneri için 4, kargo ile gönderim işlemleriniz mevcut ise 5 tuşlaması yapılmalıdır.

Eğer THY uçuş durumunuzu öğrenmek için 1 tuşlaması yaptıysanız sonrasında açılan menüde uçuşlarınızı sorgulayabilir, bilet durumunuzu öğrenebilir veya uçuş haklarınızla alakalı detaylara ulaşabilirsiniz.  

THY Müşteri Hizmetleri ile Yapılan İşlemler

Müşteri hizmetleri ile birçok farklı işlem yapabilirsiniz. THY müşteri hizmetlerine direk bağlanma yolları ile müşteri temsilcisine ulaşabilir ve işlemlerinizi kolaylıkla tamamlayabilirsiniz. Bunun yerine sırasıyla gerekli tuşlamaları yaparak da işlemlerinizi yapabilirsiniz. Müşteri hizmetleri aracılığı ile bilet alma, bilet sorgulama, uçuş sorgulama, Check’in işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca rötar durumu hakkında da bilgi alabilirsiniz.

THY Müşteri Hizmetleri ile Ödeme Yöntemleri

THY Ödeme yöntemleri uçuş parkuru, uçuş için kalan süre, ödeme yapılmak istenen para birimi gibi parametrelere göre farklılık gösterebilmektedir. Online kanallardan yapacağınız ödemeleri banka kartı veya kredi kartınız ile gerçekleştirebilirsiniz.

Buna ek olarak THY müşteri hizmetleri ile ödeme yöntemleri olarak Sofort, İdeal gibi ödeme yöntemlerini de tercih etmeniz mümkündür. Ayrıca THY yurt dışı müşterileri için Alipay ödeme yöntemini de hizmete sunmuştur. Tüm bu ödeme yöntemlerinden birine sahip değilseniz ödemelerinizi seyahat çeki ile de gerçekleştirebilirsiniz.

THY Sosyal Medya Hesapları

THY’nin tüm sosyal medya platformlarında hesabı mevcuttur. Resmi hesapları takip ederek birçok önemli bilgiye ulaşabilirsiniz. Facebook üzerinden resmi hesaba ulaşmak için Facebook arama çubuğuna Türk Hava Yolları yazmanız yeterlidir. Mavi tiki mevcut olan resmi THY Facebook hesabına bu şekilde ulaşabilirsiniz.

Twitter içinse kullanıcı adı tk_tr olarak belirlenmiştir. Bu kullanıcı adını aratarak resmi hesaba ulaşabilirsiniz. THY’nin Instagram hesabı ise turkishairlines kullanıcı adına sahiptir. Ayrıca Türk Hava Yolları’na ait Youtube kanalı da mevcuttur. Bu kanaldan reklam filmlerine, farklı şehirlerin görüntülerine ve uçak videolarına ulaşabilirsiniz. İsteyenler aşağıdan direk onaylı THY sosyal medya hesaplarına ulaşabilir;

THY Yardım ile Yapılan İşlemler

Yardıma ihtiyacınız var ise THY yardım işlemleri bölümünü ziyaret edebilir buradan sorunlarınızı çözebilirsiniz. Yardım bölümünde sık sorular kısmı mevcuttur. Bu sorular içinde bagaj, ödeme, rezervasyon, biletleme, hasta ve engelli yolcular, yemek servisleri, evcil hayvanlar ve spor ekipmanları gibi konularda bilgi alabilirsiniz. Her bir alanla alakalı onlarca soruya bu bölümde cevap veriliyor. Siz de aklınıza takılan sorulara buradan cevap bulabilirsiniz.

THY Şikâyet Hattı ve WhatsApp Hattı

THY ile alakalı şikayetler için müşteri hizmetleri aranabilir. Şikâyet için özel bir numara mevcut değildir. Eğer THY ile alakalı bir sorun yaşıyorsanız bu durumda müşteri hizmetleri numaralarını arayarak dilek, istek, şikâyet bölümüne ulaşmanız gerekiyor. Bu aşamadan sonra kayıt açarak işlemlerinize devam edebilirsiniz. 

THY şikâyet hattı için WhatsApp hattı bulunmamaktadır. Şikayetler direkt olarak müşteri hizmetleri aracılığı ile yanıtlanmaktadır. Bunlara ek olarak şikâyet eklenen sitelere de şikayetinizi dile getirebilirsiniz. Bu siteleri de inceleyen THY şikâyet takip ekibi size dönüş sağlayacaktır.

THY Canlı Destek Nasıl Yapılır?

Canlı destek almak için Türkiye içindeyseniz 444’lü numarayı arayabilirsiniz. Operatöre bağlandıktan sonra destek alabilirsiniz. İşlemlerinizi daha hızlı gerçekleştirmek için Miles And Smiles üyelik bilgilerinizi telefonda girmeniz gerekiyor. Bunları girdiğiniz taktirde müşteri temsilcisine daha hızlı bağlanabilirsiniz. Sorununuzu dakikalar içinde çözebilirsiniz. Biletleme ile alakalı her türlü işlemi online olarak da gerçekleştirmek mümkün. Web sitesi aracılığı ile yapacağınız işlemler oldukça hızlı tamamlanacaktır.

THY Müşteri Hizmetleri Çalışma Saatleri

Müşteri hizmetlerini aradığınız taktirde saat fark etmeksizin hizmet alabilirsiniz. Günün her saati uçuş olduğu için müşteri hizmetleri de buna göre hizmet vermektedir. Siz de telefon bilgilerini arayarak detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Müşteri hizmetlerinden sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz.

THY Uçak Rötar Yaptığında Haklar Nedir? Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Rötar ile ilgili tam detaylı bilgi için THY yolcu hakları broşürü incelemesi yapılmalıdır. Eğer uçağınızda bir rötar mevcutsa bu durumda gecikme süresine göre haklarınız ve yapılacak işlemler değişir. 15 dakikalık bir gecikme var ise sadece anons hizmeti sunulacaktır. Eğer süre 1-2 saati bulursa bu durumda ücretsiz rezervasyon ve parkur değişikliği hakkı tanımlanacaktır. 1 saatin üzerindeki tüm gecikmeler için bu mümkündür.

Eğer yaşanan gecikme bir iç hat seferinde ise 1 saati geçtikten sonra bilet iadesi yapılmaktadır. THY dış hat gecikmelerinde ise süre 5 saate kadar sarkabilir. 5 saatin üzerindeki gecikmeler için yolcuların bileti iade etme ve ücret iadesi alma hakkı mevcuttur. 2-3 saati geçen gecikmelerde sıcak içecek ikramı da mevcuttur.

4 saat ve üzerindeki gecikmelerde ise hafif ara yemek ve zaman dilimine göre ara yemek verilmektedir. Eğer süre tüm bunların üzerinde ve 8 saati geçiyorsa bu durumda THY konaklama hizmeti devreye girer. 8 saat üzeri gecikmelerde ücretsiz konaklama ve konaklama noktasına ücretsiz ulaşım hakkı tanımlanır. Bilet iadesi işlemleri hakkında daha detaylı bilgi almak için mutlaka bilet satış ofislerinden destek alınması gerekmektedir.

Bir Kişi Katıldı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu