Amazon Nedir? Amazon’da Nasıl Ürün Satılır?

Dünyaca ünlü iş adamı tarafından kurulan Amazon dünyanın belki de en büyük E ticaret sitelerinden birisidir. Biz de Amazon’u merak edenler için amazon nedir? amazon’da nasıl ürün satılır? Konusunu ele aldık.

Son zamanlarda e ticaret yaparak para kazanmak isteyenler içi sordukları sorular arasında yer almaktadır. Özellikle ülkemizde E Ticaret sitesinde ürün satma kavramı evde para kazanmak isteyen kişilerin tercih ettiği kazanç sağlama yöntemleri arasında yer almaktadır.

Bu açıdan bakıldığı zamanda para kazanmak için öncelikle Amazon’un da ne olduğunu bilmek gerekmektedir. Aşağıda başlıklar halinde bu kavramların ne olduğunu ne hangi anlamlara da geldiğini ele aldık.

Amazon Nedir?

Öncelikle belirtmek gerekir ki amazon nedir? Sorusuna bakacak olursak Amazon şirketi e-ticaret sektöründe öncü bir şirket olarak adını duyurmaktadır. Bunun yanı sıra aynı zamanda 1994 yılında ABD’de kurulan Amazon şirketi hem satış hacmi hem de piyasa değeri açısından dünyanın en büyük online alışveriş alanında bir numaralı şirketidir.

Şirketin resmi web adresi www.amazon.com’dur bunun yanı sıra aynı zamanda E-ticaret devi olara ABD dışında ki farklı ülkelerde de hizmet verdiğinden dolayı farklı uzantılı domain adresleri olarak da karşımıza çıkmaktadır. Burada örnek vermek gerekirse Almanya Amazon sitesi domain adresi amazon.de iken Türkiye’de hizmet veren Amazon alan adı amazon.com.tr’dir.

Amazon’da Nasıl Ürün Satılır?

Amazon’da aynı zamanda markanızı ve ürünlerinizi Amazon FBA üzerinden Amerika’ya ve aynı zamanda tüm dünyaya da satabilirsiniz. Bunun yanı sıra aynı zamanda trend ürünleri de ucuza mal ederek ürettirip kendi hesabınız üzerinden tüm dünyaya da satmak mümkündür.

Burada yapacağınız ilk işlem Amazon üzerinden ürün satışı yapabilmek için öncelikle bir satıcı hesabı oluşturmaktır. Bu işlem ile beraber ucuza mal ettiğiniz ürünlere kendi kar oranınızı koyduktan sonra ürün satışı da yapabilmektesiniz aynı zamanda Amazon üzerinden bir diğer para kazanma açısından amazon marka hesabı oluşturma yöntemleri sayesinde de markanızı hem başka insanlara tanıtabilir hem de bunun üzerinden para kazanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu