Trend

Anket Doldurarak Para Kazanma Nisan 2023 (Günlük 150₺)

Anket doldurarak para kazanma siteleri ile 2023 yılında günlük 150₺ aylık 5000₺ kadar para kazanabilirsiniz. Gittikçe artan ağır ekonomik koşullar ve insanların evde durma zorunluluğun artması nedeniyle herkes kendi işinin sahibi olabilir. Evde dururken akıcı bir zaman geçirebilmek, hem de boş durmak yerine aile bütçesine katkıda bulunmak için para kazanabilmek için hazırlanan bu platformlarda gerçekten para kazanılıyor mu? En çok para veren ve en güvenilir firmalar hangileri?

Emeklerinizi boşa çıkartmayın ve bu işe başlamadan önce mutlaka yazımızı sonuna kadar okuyun. İşte değerlendirmede en üstlere alabileceğiniz anket siteleri…

MarketAgent Anket

MarketAgent, sektörün lokomotifi olarak adlandırabileceğimiz bir firma. Hem Ülkemizde hem de Dünya genelinde oldukça yaygın kullanılan ve güvenilirliğinin dışında kullanıcılarına sağladığı yüksek kâr marjının etkisiyle günümüzde yaklaşık 2 Milyon kullanıcısı bulunmaktadır.

MarketAgent anket sitesi size üye olduğunuz anda “Hoş geldin” hediyesi olarak hesabınıza yaklaşık 3$ tanımlamaktadır. Kayıt aşamasından sonra panel yardımıyla dilediğiniz anketi doldurabiliyorsunuz. Ankete başlamadan önce panelde sizlere anket için harcayacağınız ortalama zaman ve anketi doldurduktan sonra kazanacağınız puan yazıyor.

 • Hesabınıza göre değerlendirmenizi yapıp, cazip bir seçenek olduğunu düşünürseniz anketi doldurmaya başlayabilirsiniz.
 • Doldurulan anketler sonucunda hesabınıza tanımlanan puanların para karşılığı 100 puan 1 Euro şeklinde belirlenmiş.
 • Ödeme alabilmek için en az 3 anketi baştan sona doldurmuş olmanız gerekiyor.
 • Anket doldurma dışında sistemde referans üyelik uygulaması da tanımlanmış.
 • Arkadaşlarınıza göndereceğiz linkle, onların doldurduğu anketten de komisyon aldığınız gibi, her üye katılımına 0.5 Euro bonus kazanıyorsunuz.

Durmaksızın devamlı anket doldurma şansınız yok, onların size gönderdiği oranda anket doldurabiliyorsunuz. Aylık olarak 10 anket her bir kullanıcının hesabına düzenli olarak tanımlanmaktadır. Anketi ne kadar reailst doldurursanız yapay zekâ sistemi yardımıyla panelinize o denli yüksek anket düşeceğin hatırlatmak isteriz.

ySense Anket Kazancı

ySense mazisi 2007 yılına kadar dayanan, yaklaşık 14 yıllık oldukça köklü bir firma. Web sitesi işletmecilerinin yapmış oldukları beyanat kapsamında şimdiye kadar anket dolduran kullanıcılarına yaklaşık olarak 50 milyon Euro tutarında ödeme yaptıklarını bildiriyorlar.

ySense anket doldurarak internetten para kazanma dışında görev mantığında yapılmış para kazanabileceğiniz farklı aktivitelere de yer veriliyor. Bunların başlıca olanları; sosyal medya üzerinde paylaşma, yorum yapma, video izleme gibi klasikleşmiş eylemler.

Üye olup anket doldurmaya başladıktan sonra anketin zorluk derecesine göre değişkenlik göstermekle birlikte yaklaşık olarak 3 dolara kadar para kazamamanız mümkün.

 • Anket dışında görevlere katılarak da gelirinizi arttırabilirsiniz.
 • Paranızı hesabınıza alabilmeniz için en az 20 dolar kazanmış olmanız gerekiyor, aksi durumda çekemiyorsunuz.  
 • Sistemde tüm bunların dışında referans sistemine de yer verilmiş.
 • Arkadaşlarınızı davet ederek onların kazanmış oldukları gelir üzerinden %20 oranında komisyon alarak yine para kazanabilirsiniz. 

ySense anketlerin tamamını kendisi gönderiyor. Bu gönderimi de kurmuş olduğu level algoritması kapsamında yapıyor. Leveliniz ne kadar yüksekse o kadar çok para kazanabilirsiniz. Level yükseltmek için profilinizin doluluk ve doğruluk oranı, görevlere katılımlarınız, doldurduğunuz anket ve kalitesi, davet ettiğiniz arkadaşlarınız fazla ve aktif olmaları gibi teşviklerde bulunmanız gerekiyor. Leveli çok yükseltirseniz günde 10’a yakın ankete katılmak hiç de zor değil.

ıPsos Anket Parası

ipsos aslına bakacak olursanız birçok anket firmasından farklı olarak araştırma üzerine kurulan bir şirket. Bu konu hakkında dünya üzerinde hemen her noktada hizmet vermektedir. Tüm bu araştırmaları yaparken tüketicilerin görüşlerinin de değerli olduğunu düşünerek anket platformu oluşturmuşlar.

Zihninizdekileri algılamak için anket doldurmanızı isteyip, karşılığında da belirli bir rakam ödüyorlar. Aylık olarak ortalama olarak 10-20 anket bandında gönderim yapıyorlar. 

Myiyo Anket

Myiyo anket sitesi ülkemizin de içinde bulunduğu 20‘ye yakın ülkede faaliyet gösteriyor. Kökeni Almanya merkezli bir kuruluş. Yaklaşık 15 yıldır faal olan oldukça eski bir platform. İlk üyelik aşamasından sonra sizi tanımaya yönelik kısa bir anket gönderiyorlar ve karşılığında da 600 Puan tanımlaması yapıyorlar.

 • 100 puandan 70 kuruş kazandığınızı düşünürsek, neredeyse 5 TL’yi hediye ediyorlar diyebiliriz.
 • Biriken puanlarınız 20000‘e ulaştığında başvuru yapıp tanımladığınız banka hesabınıza paranızın yatmasını talep edebiliyorsunuz.
 • Ayrıca referans sistemi kapsamında davet ettiğiniz kişi ilk anketi doldurduğu anda sizlere 500 puan daha aktarılıyor.
 • Gönderdikleri anketler ortalama olarak 10 dakika sürmekte ve doldurduğunuz anket başında da 10.000‘e kadar uzanan puan kazanma şansınız var.

Fikir Pazarı Anket Doldurma

Çevrimiçi anket doldurma firması olan Fikir Pazarı, ismi her ne kadar yerli olsa da Amerika Kökenli bir firma. Kurucuları farklı ülkelerde aktivitede bulunduktan sonra 2013 yılında ülkemize giriş yaptı. Kullanıcıları genelde anketlerin az olduğu ve nakit ödeme seçeneğinin bulunmaması nedeniyle eleştiriyorlar. Kazanımlarınızı online hediye çeki şeklinde, sistemin tanımladığı firmalarda kullanabiliyorsunuz. Fakat bunlar bilinmedik firmalar değil. Aralarında CarreourSa gibi yaygın market zincirleri de var. 

Toluna Anket

Toluna, puanlarınızı nakit olarak ödemek yerine sizlere ödül vermek üzerine kurulu bir sistem. Ayrıca tam bir süprizler diyarı. Gelen anketten ne kadar puan alacağınızı bilmeden dolduruyorsunuz, tamamen şansınıza kalmış. Anketi doldurduktan sonra puan otomatik olarak hesabınıza geçiyor ve kaç puan aldığınızı orada fark edebiliyorsunuz.

 • Fakat gelen puanların 1000’den aşağı olduğuna şimdiye kadar şahit olan olmadı.
 • Ayrıca ilk kayıt aşamasında da 500 puanı kazanıyorsunuz.
 • Puanlarınızı birleştirip 3000’e ulaştığınızda 1 dolar kazandınız demektir.
 • Parayı çekebilmek için hesabınızda en az 40000 puan olması gereklidir.

Puanlarınızla, Turkcell TL, n11 hediye çeki gibi alternatifleriniz var. Eğer 60000 puan gibi oldukça yüksek bir rakama ulaşmayı başarabilirseniz o zaman nakit para isteme hakkınız tanımlanmış. 

Mobrog Anket

Mobrog’da global bir firma olmak la birlikte Türkiye’de bulunan üyelerine az sayıda anket yönlendirdiği için biraz serzenişe neden oluyor. Yönlendirdikleri anketi doldurduğunuzda 10 ila 1 Euro arasında değişen rakamlarda kazanımlar elde ediyorsunuz. İşin en güzel kısmı da dilediğiniz anda ödeme talep edebilirsiniz. Herhangi bir alt limit tanımlanmamış. 1 adet doldurduktan sonra bile paramı verin deme şansınız var.

Surveypago Anket

Surveypago‘da ücret ödemelerini nakit sunmak yerine, kullanıcılarına kazanımlarını hediye çeki yardımıyla gönderen firmalardan. Puan karşılığı çekler, dönem dönem değişen firmalarca taktim ediliyor. En sık kullanılan hediye çeki Yemek Sepeti. Yani, biraz anket doldurarak kendinize bir ziyafet çekmeniz mümkün.

 • Surveypago firmanın anket başı tanımladığı ücret ödemesi 0.25 Euro ile 5 Euro arasında değişiklik göstermektedir.
 • Anketler biraz uzun, yaklaşık 1 saat süren anketler bile var.
 • Haftada ortalama olarak 4-5 anket tanımlanmaktadır.
 • Anketleri kaçırmadan hızlı bir şekilde katılabilmek için panelinizde sık sık yenileme yapmanız gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Valued Opions Anket

Valued Opions anket sitesi Güvenilirliği açısından nam salmış. Kullanıcıları hızlı ödeme yöntemleri ve anında dönüş yapmaları nedeniyle oldukça mutlu. Bu yüzden de çok sayıda anketörü bulunuyor. Anketi doldurma pratikliği de sağlanmış. Anket geldiği an mail gönderilip size anket linki aktarılıyor. Tıklayıp hızlı bir şekilde ankete katılabilirsiniz.

 • Anket sürelerinin ortalaması 30 dakika diyebiliriz.
 • Bunun karşılığında da size 10 ile 30 arasında değişen puanlar tanımlanmaktadır.
 • Çekim alt limiti 450 puan. Yalnız ne yazık ki bunu nakit çekmek yerine hediye çekine dönüştürmek zorundasınız.
 • Seçenekleriniz arasında Hepsi burada gibi E-Ticaret platformları da bulunmaktadır.

Anket gönderilme sıklığı kullanıcının rozetlerine göre değişkenlik göstermektedir. Gelen anketleri düzenli ve özenli gönderdikçe rozetler kazanıyor, rozet kazandıkça da firmanın size daha fazla anket göndermesine olanak sağlıyorsunuz. 

İlgili İçerik: Para kazandıran uygulamalar

JTN Panel Anket

JTN panel, hediye çeki yerine puan karşılığında nakit ödeme yapmayı tercih eden bir anket firmasıdır. Güncel rakamlara değinecek olursak 1000 Puan karşılığı ülkemizde yaklaşık 80 TL’ye tekabül etmektedir. 

Ödemeler konusunda geçtiğimiz yıl kullanıcılarına ödeme yapmadığı yönünde ciddi şikayetler dolaşıyordu. Bu yıl bu sorunu aşıp istikrarlı bir şekilde ilerlediklerinden söz edebiliriz. Fakat yine de temkinli olmanızda fayda var. İçeride çok fazla bakiye biriktirmeden ödeme eşiğine ulaşınca hemen bakiyenizi çekme talebinde bulunabilirsiniz.

Life Points Anket

Lightspeed Research Limited bağlı bir şekilde çalışan Life Point, dünyaca ün kazanmış danışmanlık şirketinin alt kolu. Daha önce farklı bir sektörde hizmet verse de, My Survey şirketiyle kurulan ortaklık kapsamında Anket sektöründe ilerlemeye devam ettiler. 20 milyona yakın kayıtlı kullanıcısı var. 10‘dan fazla ülkede de faaliyet göstermektedirler.

Ödemeleri ne yazık ki para olarak alamıyorsunuz, diğer firmaların uyguladığı farklı bir sistem olan hediye çeki mantığı özelinde ilerlemektedir. 100 puan yaklaşık olarak 1,5 dolara tekabül ediyor. Hediye çeki seviyesinde başvuru yapmanız için en az 725 puan toplamış olmanız gerekiyor.

Anketlerin doldurulma ihtimali ise daha yüksek. Durmadan panelinize girmenize gerek kalmadan mail kutunuzu düzenli takip etmeniz yeterli. Zaten mail geldiğinde bildirim alıyorsunuz, içerikteki linki tıklayarak dilediğiniz cihazdan ankete katılmanız mümkün. Yalnız görünce hemen girmeniz gerekiyor. Çünkü bazı anketlerde zaman kısıtlaması var. Süreyi aştığınızda link pasifize oluyor ve ankete katılamıyorsunuz.

Napolyon Anket

Ülkemizde anket sektörünün bir efsanesi vardır. O da Süper Teklif. Yaklaşık 15 yıl önce ilk yerli ve milli anket firması olarak kendisini ön plana çıkarttı. Sektörde yıllarca kalıcı olmayı başardı. Daha sonra herkes kapandığını düşündü ama durum hiç de öyle değil. Napolyon anket sitesi Süper Teklif’in devamıdır. Yalnızca isim değişikliğine uğramış. Anlayacağınız ülkemizde yıllardır faaliyet gösteren oldukça köklü bir firma.

İlginizi Çekebilir: Uyurken para kazanma yöntemleri

Opinista Anket

Opinista Ülkemizde yeni yeni faaliyet göstermeye başlayan anket sitesidir. Bu nedenle akıllarda ödeme konusunda soru işareti bırakabilir. Üye olduktan sonra 20 TL’ye kadar uzanan kanım şanslarınız var. Kazançlarınızı hediye çeki değil, para olarak dilediğiniz hesaba aktarım yapıyorlar.

Son olarak sık kullanılan ve heryerde tavsiye edilen; Swagbucks ve Google ödüllü anketlerede uygulama marketlerinden indirip göz atmanızı öneririz. Sizler için en çok kazandıran ve en bilinen anket sistemlere değindik. Sonuç olarak şunu belirtmek gerekirse anket doldurarak para kazanmak için bolca zamanınız ve sabırlı bir yapınız olması gerekiyor. Kazançlarınız çok büyük rakamlar olmasa da en azından bir derdinize derman olacak, öğrencilere harçlık çıkartacak derecede.

En azından boş zamanınızı değerlendirip kısmen de olsa gelir elde edebilirsiniz. Daha çok kazanmak için bir anket sitesi üzerinde bağımlı kalmayın. Para kazandıran oyunlar yazımızıda denemenizi tavsiye ederiz. Yani tüm sistemlerden faydalanmaya çabalayın ki doldurduğunuz anket sayısı ve diğer yöntemler ile kazanacağınız rakam da o denli fazla olsun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu