Uyurken Para Kazanma Yolları 20 Yeni İş Fikirleri 2023

Uyurken para kazanma yolları ile 2023 yılında +20 yeni iş fikirleri ile kazançlarını katlayabilirsiniz. Bir çok sektör için uygun uyurken para kazanma yöntemleri öncesinde bazı önemli detaylar; Warren Buffett‘in klişe olmuş meşhur bir sözü vardır. “Eğer uyurken para kazanmanın bir yolunu bulamazsan, öldüğün güne kadar çalışıyor olacaksın”. Yaşanılan ağır ekonomik şartlar, mevcut işsizlik durumu kendini derin bir şekilde hissettiriyor.

Hemen herkes kendine gelir olabilecek farklı arayışlar içinde. Kimileri de vermiş olduğu saatlerce emeğin karşılığını alamadığı için kendi işinin hayalini kurarak bir şekilde huzura erme çabasında oluyor. Bazıları da sosyalleşmekten imtiyaz ederek uyurken para kazanabilmenin derdine düşüyor.

  • Herkes para kazanabilir ama herkes parayı çalıştıramaz.
  • Sıfırdan zirveye ulaşmak gösterdiğiniz azme, gayrete bağlıdır.
  • Hayatınızda ki birçok alandan feragat ederek işinize odaklanmalısınız. 
  • Kuracağınız sistem sonucunda her şey yolunda giderse başarı kaçınılmaz olacaktır.
  • Gitmezse de asla pes etmek yok!
  • Küllerinizden doğum yeniden ayağa kalkarak yeni bir başlangıç yapmak zorundasınız.
  • Büyük başarı öyküleri sizlere her zaman ilham olsun.

Bu kapsamda uyurken bile para kazanabilir, gün içinde büyük cefalar çekebilir sistemi tamamen oturttuktan sonra da arkanıza yaslanıp hiçbir şey yapmadan para kazanmanın keyfini sürebilirsiniz. Araçlar farklı olsa da amaç hep aynı; Uyurken para kazanmak. Bu kapsam da sizlere eşsiz tavsiyelerde bulunacağız. Pasif gelir olarak da adlandırılan bu yöntemden ciddi kazanımlar elde edebilirsiniz.

e-ticaret Platformu Kurarak Sistemi Otomatiğe Bağlayın

e-Ticaret insanların en sık tercih ettiği alış veriş yöntemlerinin başında yer alıyor. Hem kalabalığa girmeden ihtiyaçlarını gideriyor olmaları hem de almış oldukları ürünün kargoyla ayaklarına kadar geliyor olması nedeniyle e-Ticaret insanlara oldukça cazip geliyor.

Bu kapsam da gerek bireysel bir internet sitesi kurarak gerekse de marka bilinirliği yüksek ortamlarda dükkân açarak her an para kazanabilirsiniz. Belki başlarda biraz zorlayıcı olacaktır ama rüyanızda saydığınız perelerin uyandığınızda banka hesabınızda olması çok da zor değil.

Önemli olan devamlı tetikte olmanız. Satacağınız ürünler üzerine ekleyeceğiniz farklı şeyler olabileceği gibi ciddi anlamda para kazanabilmek için el emeği, göz nuru ürünlere ağırlık vermeniz gerekir. Kendi imal ettiğiniz ürünlerde kazanacağınız paranın oranı daha yüksek olacağı için bu alana ağırlık vermeniz emeklerinizin karşılığını fazlasıyla almanıza neden olur. Tabi, bunu yaparken kar edeceğini düşündüğünüz piyasada bulunan diğer ürünleri de gözünüzün ucuyla takip etmeyi unutmayın.

İlgili içerik: Para Kazandıran Siteler

Uygulama Yazın Veya Yazdırın

Ellerimizden düşürmediğimiz telefonlar, tabletler oluşan büyük bir sektörünün sinyalini geçmişte vermişti. Artık her şey web sitelerinden ziyade uygulamalar üzerinden tasarlanmaktadır. Zaman geçirmek için oynadığımız oyunlar yaptığımız iş programları ya da bankacılık işlemlerinin hemen hepsini bu uygulamalar üzerinden gerçekleştirmekteyiz.

Her ne kadar pazarın geneline geleceği ön görmeyi başaran ve bu sektöre yatırım yapan global firmalar hakim olsa da gerçekten yaratıcı bir fikriniz varsa ciddi kazançlar elde edebilirsiniz. 

Eğer kendinize para kazandıracak uygulama geliştirebilecek düzeyde donanım katmışsanız oturup dâhiyane projenizi hayata geçirebilirsiniz. Bu konu da yetkinliğim yok ama harika planlarım var diyorsanız da bir yazılım firması sizin hayallerinizi kodlara dökebilir. Tasarım sonrasında uygulamanızı dilerseniz IOS Stora ya da Android markete yükleyebilirsiniz.

Sahip olduğunuz yazılımın direkt olarak ücretli satışını yapabilir ya da ücretsiz bir şekilde yayınlayarak içine serpiştireceğiniz ücretli alımlar ve ya reklamlar sayesinde kendi kendine durmadan para üreten bir mekanizmaya dönüştürmeniz mümkün.

Yetenek Ya Da Deneyimlerinizi Diğer İnsanlarla Paylaşın

Hiç şüphe yok her bir bireyin yetenekli olduğu bir dal ve üzerinde büyük yetenekleri biriktirdiği karakteristik bir yapısı vardır. Belki de sizin bu yetenekleriniz başkaları tarafınca yoğun araştırma yapılan bir konu olabilir. Bunu onlara anlatmaktan çekinmeyin. Bilgi birikimleriniz size para olarak geri dönüş yapsın. Nasıl mı paylaşacaksınız?

Youtube Kanalı Açın

Edinimleriniz, yetenekleriniz ya da ilginç gelebilecek bütün özellikleriniz için video çekip para kazanmanız mümkün. Bunun için tek argüman çekeceğiniz videonun gerçekten ilgi çekici olması ve diğer insanlar tarafınca izlenmesi gerekliliği. Çekeceğiniz videoların başlangıç aşamasında oldukça profesyonel bir yapıda bulunmasına gerek yok.

Elinize cep telefonunuzu alıp karşısına geçebilirsiniz. Bu videoyu Youtube yükleyin ve arkanıza yaslanın. İnsanlar videoyu izledikçe siz hiçbir şey yapmadan reklamlar üzerinden para kazanmaya başlayabilirsiniz. Kim bilir haberlere bile konu olan Youtuberlerin birisi belki de siz olabilirsiniz. Eğer çekingen bir tavrınız var ve topluluk baskısı da gözeterek “video olmaz” diye düşünenlerdenseniz o zaman bu kapsam da tam da size uygun farklı bir alternatifimiz var. O da deneyimlerinizi yazıya dökmek.

Blog Sitesi Kurun

Anlatmak istediklerinizi videoya çekmek sizin için kötü bir alternatifse o zaman bunları yazıya dökebilirsiniz. Küçük bir meblağ karşılığında temin edebileceğiniz domain ve hosting ücreti sonrasında edinimlerinizi ziyaretçilerinize aktarmanız mümkün. Eğer bunun içinde paraya ödeyemem “0 sermaye” ile işe başlamak istiyorum derseniz kullanıcılarına hazır tasarımlarla blog hizmeti veren sayısız kuruluş bulunuyor.

Bunlardan her hangi birisini seçin ve yazmaya başlayın, insanlar bunları okuyup siteniz hitlendikçe reklamlar üzerinden gelir edebilirsiniz. Kim bilir belki de tanıtım yazılarına, link satışlarına kadar uzanan geniş Pazar içinden payını almayı başaran değerli bir bloger olursunuz. İsterseniz ücretsiz domain ve hosting yazımızdan bedava site kurma adımlarına başlayabilirsiniz.

Hisse Senedi Alım/Satım İşine Girin

Eğer sıkı bir ekonomi ve takipçisi geleceği öngörebilecek bir donanıma sahipseniz hisse senedi alıp satmak sizin için harika bir alternatif olabilir. Yatırımları ve faaliyetleri sonucunda “Bunlar ileride kesin kar eder” dediğiniz halka açılan bir şirket varsa, hiç çekinmeden hisselerini alın. Sahip olduğunuz senetler sonrasında bırakın onlar çalışmaya, siz de uyurken bile kazanmaya devam edin.

Sık Sık Resim Çekin ve Bunları Pazarlayın

Eğer sık sık geziyor ve fotoğraf çekmeyi çok seviyorsanız bu hobiniz üzerinden pasif gelir elde edebilmeniz mümkün. Stok fotoğraf olarak da adlandırılan bu sektörün yıllık hacmi yaklaşık olarak 1.000.000 $. Evet, yanlış duymadınız! Global firmalar, web sitesi içerik üreticileri, ya da reklam ajansları gerek görsel ihtiyaçlarını giderebilmek gerekse de değişik, doğal fotoğraf arayışlarını sonlandırabilmek için farklı görsel arayışlarına giriyorlar. Bu hizmeti onlara sağlayan çok sayıda aracı kurum bulunuyor.

Arama motorları üzerinden yapacağınız küçük bir araştırma sonrasında tamamına ulaşmanız mümkün. Yükleyeceğiniz görseller firmalar tarafınca beğenildikten sonra sizlere ciddi anlamda rakamlar ödeyerek fotoğrafınızı satın alıyorlar. Bu sayede telif açısından kafaları rahat ediyor. Kim bilir belki de bir süre sonra işleri tamamen büyütür ve bu aracı kurumlardan birisi de siz olursunuz ve tamamen otomatikleşen büyük bir gelir kaynağınız olur. 

Kripto Para Rüyalarınızı Renklendirebilir

Kripto paralar, şuan dijital para olsa da gelecekte belki de anapara olacak. İnsanlar bu sektör özelinde ciddi yatırımda bulunuyorlar. Tabi bu eylemin ana amacı her zaman olduğu gibi “para kazanmak” Bitcoin ve Ethereum gibi global firmalar üzerinden yatırımlar yapabilirsiniz.

Yalnız bu sektöre giriş yapmadan önce ciddi anlamda araştırmalar yapıp donanımsal olarak kendinizi geliştirmeniz gerekiyor. Riski mümkün olduğunca minimize edin. Yapacağınız yatırım sayesinde geceleri bile grafiksel anlamda yüksek derecede yukarı ivmelenen bir gelir kaynağınız olabilir.

Online Eğitmen Olun

Eğer bir öğretmenseniz ya da ilgi çekici bir alanda öğretebilecek kadar donanımlıysanız eğitici videolar çekebilirsiniz. Bu alan her hangi bir derse yönelik olabileceği gibi, hobileri kapsayan bir tarz da olabilir. İnsanlar araştırma yaptıkları konularda bilgi birikimlerini arttırabilmek için artık özel dersten ziyade çevirim için kurslar satın alarak öğrenmeye çabalıyorlar. Bu sektöre yönelik Udemy gibi devasa bir firmayı kullanabileceğiniz gibi kendi dijital ortamınızı oluşturup direkt komisyonsuz bir satış ilkesini de benimseyebilirsiniz.

e-Kitap Yazın, Satışını Yapın!

e-kitaplar maliyet ve fiziki yer işgali gibi olumsuz özellikleri ortadan kaldırması nedeniyle çok sayıda tercih ediliyor. Evden para kazanmak için çok tercih edilen; e-Kitap satışına yönelik farklı dijital ortamlar bulunduğu gibi, telefonların uygulama marketlerinde de satış işlemi gerçekleşebiliyor.

İster bir roman olsun, isterseniz de okutabileceğinizi inandığınız farklı bir kategori olsun; düşüncelerinizi klavyeden dijitale taşıyın ve kendi imzanızla bir E-kitap oluşturun. Yapacağınız satışların sonrasında sektörde yüksek rakamlar kazanabilmeniz içten bile değil.

Ekip Kurun, Onlar Çalışsın Siz Kazanın!

Uyurken, yürürken, yemek yerken her durumda hiçbir şey yapmadan para kazanabilirsiniz. Tabi bunun için biraz ticari zekânız ve sosyal çevrenizin bulunması özelliği kaçınılmaz. Herhangi bir sektöre yönelik araştırmalar yaparak işi yönetecek bir ekip kurabilirsiniz Sistemi oturttuktan sonra sizin hiçbir şey yapmanıza gerek yok. Arkanıza yaslanın ve kazandığınız paranın mutluluğunu yaşayın. 

Kiraya Verin, Gelir Elde Edin

Kira deyince sadece ev gelmesin aklınıza. Gönül isterdi ki her birimizin hanları, hamamları olsun ama bu içeriği incelediğinize göre belki de o kadar mülke sahip değilsinizdir. Ama kiralama yapmak için evinizin bir bölümünü ayırabilirsiniz. İhtiyaç sahipleri, öğrenciler yoğun bir şekilde tek oda arayışındalar. Bunun dışında kullanmadığınız ürünleriniz, eşyalarınız kiraya verebileceğiniz farklı değerli kaynaklarınız olabilir.

Sosyal Medyayı Daha Aktif Kullanın

Sosyal medyayı herkes aktif bir şekilde kullanıyor. Kullanımlarımız yalnızca arkadaşlarımızın hesaplarına bakıp çıkmaktan ibaret olmasın. Bunu bir ticari ortama dönüştürebilirsiniz. Gerek Instagram da gerekse de Facebook’da çok sayıda işletme hesabı bulunmaktadır. Bu işletme hesapları sistemleri üzerinden takipçilerine satışlar yaptıkları gibi aynı zamanda yayınladıkları reklamlarla da ciddi anlamda gelir elde ediyorlar.

Siz de heveslisi olduğunuz bir sektör özelinde ticari bir hesap oluşturabilirsiniz. Bizler size küçük bir yardımda da bulunalım. Moda, Güzellik, Seyahat, Ev dekoru ve Hayvanlara yönelik hesaplar her zaman revaçta. Bu hesapları takip eden kullanıcı kitlesinde büyük bir ticaret potansiyeli mevcut. Siz de bu Pazar üzerindeki paydan nemalanabilirsiniz.

Benzer içerik: TikTok ile para kazanma

Aracılık Yapın, Arkanıza Yaslanın

Ticari zekânızı kullanarak uykunuzda bile satış yapabilirsiniz. Bunu için sizlerin çok bir şey yapmasına gerek yok, önemli olan en büyük husus gerekli ortamı yaratabilmek. İnternette ya da sokakta gezerken fiyatı hesaplı olan ve “Bu satar” dediğiniz hesaplı ürünleri, kuracağınız reklam sistemleri sayesinde üzerine kar marjınızı ekleyerek satmanız mümkün. Dikkatli olun, fazla açgözlü olup ürünün üzerine kar oranı aşırı derecede eklemeyin. Aksi durumda gerçek ortaya çıkabilir ve gelir musluğunuz kesilebilir.

Gayrimenkule Yatırım Yapın

“Zamanında buralar hep tarlaydı” cümlesini büyüklerinden duyman birisi var mıdır aranızda? Kim bilir belki de bizde günün birinde ebeveyni olduğumuz çocuklara bu cümleyi kuracağız. Treni kaçırmamak için iyi inceleme yapın. Çevre yerleşim yerindeki gelişmeleri, büyüme stratejilerini takip etmek size bu ve benzeri birçok anlamda para girişi sağlar. Çok küçük rakamlarda yapacağınız küçük yatırımlar, emin olun ki günün birisinde “İyi ki almışım” demenize neden olacak sonuçlar doğuracaktır.  

Bu yatırımlarınız toprak özelinde olabildiği gibi, gelişmekte ve yoğun göç almakta olan yerleşim alanlarındaki taşınmazlar da olabilir. Her şey sizin derin analizlerinizi ve önsezinize bağlı. Gayrimenkulden asla zarar etmeyeceğiniz gibi, günü geldiğinde sizi zengin edebilmesi içten bile değil.

Müziğinizi Noter Aracılığıyla Lisanslayın

Eğer müzik tutkunuz var ve notalarla aram çok iyi diyorsanız, bu güzel alternatif sizi oldukça mutlu edebilir. Bu sayede hobinizi çok ciddi gelir kapısına çevirebilirsiniz. Lisansladığınız müziği farklı alalarda paraya dönüştürmeniz mümkün.

Örnek vermek gerekirse video izleme sitelerine yükleyerek reklamlardan gelir elde edebileceğiniz gibi, müziğin çok kullanılması durumunda farklı platform ve projelerde yer verilmesi nedeniyle telif yasaları kapsamında para kazanabilirsiniz. Yani, onlar çaldıkça müziğiniz yardımıyla hem popülaritenizi yükselteceksiniz hem de size ödemek zorunda oldukları meblağ kapsamında para kazanabileceksiniz.

Otomat Makinesi Satın Alın

Otomat makinesine 1 seferlik yapacağınız yatırım sayesinde para sayma makinesine ihtiyaç duyabilirsiniz. Burada sizin dikkat etmeniz gereken en büyük konu, otomatı mümkün olan en ideal bölgeye konumlandırmak. Bunun için derin bir Pazar araştırması yapmak zorunda kalabilirsiniz. İnceleme sonucunda karar vereceğiniz en uygun noktaya yerleştireceğiniz makine sonrasında hiçbir şey yapmadan devamlı para kazanma ihtimaliniz mümkün.

Yalnızca Ücretli Üyeliklerin Girebildiği Bir Topluluk Kurun

Ücretli üyeliklerin bulunduğu topluluklar kulağa biraz itici gelse de Timothy Sykes ismindeki bir girişimin borsacılık konusunda benzer bir yapıda kurduğu topluluk yardımıyla aylık 100.000 $ gelir elde ettiğini hiç duydunuz mu? Belki de günün birisinde benzer bir Türk girişimci olarak kaynaklarda sizin adınız geçebilir. Bu konu hakkında bütün sosyal çevrenizi, geçmişteki arkadaşlarınızı tek tek bilgilendirmeniz gerekir.

Saadet zinciri misali kulaktan kulağa yayılan bir sistem de herkes topluluğun içine katılabilir. Önemli olan bu topluluğun menfaatini sağlayacak bir girişimde bulunabilmek. Onları bunun için ikna etmeyi başardıktan sonra emin olun ki günden güne büğeyen bir akımın öncüsü olup çok yüksek rakamlara ulaşabilmeniz hiç de zor değil.

Benzer içerik: Telegram ile para kazanma yöntemleri

Yatırım Yaparak Pasif Gelir Ağı Oluşturun

Kulağınız her zaman delik olsun ve iyi bir gözlemci olmaya özen gösterin. Özellikle başka şehirlere yapacağınız ziyaretler hatta mümkünse ülke bazındaki ziyaretlerinizi yalnızca bir “gezi” üzerine hesaplamayın. Mutlaka iyi bir gözlemci olmaya özen göstermelisiniz. Gördüğünüz değişik ortamlarda sunulan hizmetler ya da farklı alandaki işletmeler sizin kendi yerleşim harika bir alternatif olabilir.

Örneğin Antep’te bulunan harika bir baklava yöre halkı tarafınca devamlı tüketildiği için çok cazip olmasa da buradan getirip Konya’da satmanız Konya halkı için büyük bir ticari potansiyel. Baklava uygulamasını yapan birçok firma var, sizin gözlemlediğiniz yerde bu ve benzeri farklı ürünler ya da hizmetler ortaya çıkartabilirsiniz. Ya da bir arkadaşınızın harika fikrini sermaye yüzünden gerçekleştirememesi sonucunda siz onun projesini değerlendirerek atılıma geçebilirsiniz.

Sonuç itibariyle uyurken para kazanmanız için aktardığımız yöntemler tamamen “toplum geneline yayılan” tarzlar. Kendi tarzınızı, kendi yaratıcılığınızı kullanmanız gerektiğini hiçbir zaman aklınızdan çıkartmayın. Bu yöntemlerle banka hanenizde yüksek rakamlar görmenizde mümkün. Ne yaparsanız yapın, herkesten farklı, akıllı bir şekilde yapmak zorundasınız. Farkındalığınızı ortaya koyduğunuz an zenginliğinizin tadını mutlaka çıkartacaksınız. İsterseniz para kazanma kategorimizden çok sayıda kazançlı yöntemlere göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu