Pinterest’in Kullanılışı ve Pinterest Aracılığıyla Para Kazanmak

Pinterest’in kullanılışı ve pinterest aracılığıyla para kazanmak, Pinterest uygulaması sizin web sitenize abone çekmek için muhteşem bir platformdur ancak Pinterest’ten para kazanabilmeniz için bir web sitenizin olması asla gerekmez.

Pinterest daha çok görsel öğelerin paylaşıldığı bir sitesidir. Ülkemizde daha az kişi tarafından bilinmesinin yanı sıra Amerika Birleşik Devletleri’nde %52’lik bir kullanım oranına sahiptir. Aylık ziyaretçi sayısı 200 milyonu aşıyor. Normal web sitelerinden kullanıcıların sitede geçirdiği süre 2 – 3 dakikayı geçmezken pinterestte ise bu süre 14 dakikaya ulaşabilmektedir. Facebook’ta paylaşacağınız bir gönderi en fazla 5 gün boyunca etkileşim alabilirken Pinterest’te ise herhangi bir zaman sınırı yoktur. Üzerinden 6 ay geçse bile fotoğraflarınız çok sayıda ziyaretçiye ulaşabilir.

Pinterest-Affiliate Affiliate Marketing

Bir web siteniz yoksa bağlı kuruluş pazarlama yöntemini seçebilirsiniz. Para kazanmanın en kolay yoludur. Çoğu e-ticaret sitesi, bağlantılarınızı paylaşmanız karşılığında size satışlardan komisyon öder. Beğendiğiniz ve insanların satın alabileceğini düşündüğünüz bir ürününüz varsa Pinterest’te kolayca paylaşabilirsiniz. Bu tür ortaklık sitelerine Affiliate Siteleri başlıklı makale aracılığıyla erişebilirsiniz. İngilizce bilginiz varsa bu yazıları İngilizce yapmanızı tavsiye ederiz. Yabancılara satmak Türklere satmaktan daha kolaydır.

Pinterest Google Adsense İle Para Kazanın

Sadece blog sitesi sahiplerinin para kazanabileceği bir yöntemdir. Blog sitesi sahipleri Google’ın reklam ağına katılarak sitelerindeki reklamlardan para kazanabilirler. Bu sayfadaki reklamları beğendim. Bu reklamlar ile site sahipleri tıklama başına 0,10 kuruş ile 1 TL arasında kazanç elde etmektedir. Tabi bu Türk siteleri için geçerli. Yabancı bir blog siteniz varsa bu rakamlar 1 TL ile 30 TL arasında değişecektir.

Bir sitenin Google’da ilk sayfada çıkması çok zordur. Bu nedenle Pinterest sitesini kullanan bloggerların daha fazla ziyaretçisi olabilir, aslında çoğu sitede Pinterest ziyaretçi sayısı %90’a yakındır. Pinterest’te site trafiği almak Google’dan daha kolaydır.

Pinterest İle E-Ticaret

Gittigidiyor, N11, VirtualPazar veya Etsy, Amazon, Ebay üzerinden satış yapıyorsanız ürünlerinize müşteri bulabilirsiniz. Özellikle Etsy sitesinde satış yapanlar Pinterest’in nasıl kullanılacağını araştırıyor. Çünkü Etsy’de sadece el yapımı ürünler sunuluyor. Pinterest, kendin yap resimleri içeren bir sitedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu