En İyi Bitcoin, Altcoin ve Kripto Para Telegram Grupları 2023

Yerli ve yabancı pek çok Bitcoin, altcoin ve kripto para Telegram grupları ve kanalları vardır. Bu gruplarda kripto paraların yükselişleri ve düşüşleri sürekli izlenirken, yatırımcıların ihtiyaç duyduğu temel ve teknik analizler, son dakika kripto para haberleri, grafikler, anlık bilgiler, eğitimler ve kripto paralarla ilgili sinyaller paylaşılır. Telegram gruplarına katılarak zararınızı azaltabilir, istikrarlı kazanç elde etmeyi öğrenebilirsiniz.

En İyi Ücretsiz Kripto Para Sinyalleri Telegram Grupları 2023

Kripto para hakkında Bitcoin ve altcoinler için en çok bilginin dolaştığı yer Telegram gruplarıdır. Kripto para alıp satmaya başlayan hemen hemen herkes mutlaka Telegram gruplarını duymuş ya da bu gruplara katılmıştır. Günümüzde bu gruplar artık kripto para alım satımı hakkında fikir alışverişinin yapıldığı buluşma noktaları haline gelmiştir.

Kripto Trading sinyalleri, kazancı en üst seviyeye çıkarabilmek için kripto alım satımı ve trading hakkında önerilerde bulunan uzman traderler ve analistler tarafından araştırılır. Telegram platformu bu kadar yaygınlaşmadan önce bu tür bilgiler Slack platformu üzerinden paylaşılıyordu. Ancak Telegram’ın popülerliğini artırmasıyla birlikte Slack yerini Telegram’a bırakmıştır.

Ücretsiz olarak katılabileceğiniz en güncel ve yüksek katılımcıların olduğu Kripto Para Sinyalleri için Bitcoin ve altcoin analiz, sohbet Telegram grupları veya kanalları şunlardır;


Doğu Tibet Kripto Analizleri
Katıl

Altcoin Türkiye Bitcoin Kripto Sohbet Grubu
Katıl

Barış Büyüktaş Finans
Katıl

Bitcoin Sinyal Sohbet
Katıl

Türkiye Pump Grubu
Katıl

BTXTURK
Katıl

Kripto Türkiye
Katıl

Analiz Türkiye
Katıl

Türkiye Pump Sinyal Grubu
Katıl

Binance Sinyalleri Türkiye
Katıl

Bitcoin Arısı
Katıl

Binance Global Türkçe
Katıl

Lider Kripto
Katıl

Altcointurk
Katıl

Rookie’s Channel
Katıl

Kripto Emre
Katıl

Kripto Teknik
Katıl

Kriptobi Haber
Katıl

Kripto Para Yatırımcıları
Katıl

Kripto Messi
Katıl

Bitcoin – Altcoin Türkiye
Katıl

Kripto Sözlük Piyasa Muhabbeti
Katıl

Türkiye‘de Önemli Yerli Bitcoin ve Altcoin Telegram Grupları 

Kripto Sözlük: Eren Caner ve Mert Caner’in kurduğu Kripto Sözlük, hem Telegram’da hem de Youtube’da aktiftir. Eren Caner, 2011’de almadığı Bitcoin’in şimdi nasıl değerlendiğini görünce bu grubu kurmak istemiş. Aynı pişmanlığı başkalarının da yaşamasını istemeyen Eren Caner, grupta çeşitli tavsiyelerde bulunuyor, analizler yapıyor ve altcoinler tanıtıyor.

Kripto Teknik: Altuğ İşler ve Oytun Es’in kurduğu Kripto Teknik’in 13 bine yakın abonesi bulunuyor. Türkiye’den pek çok yatırımcının takip ettiği grupta piyasa manipülasyonlarının yerine keyifli sohbetler, bilgi alışverişleri ve yatırım tavsiyeleri yapılır.

Muhabbit: En eski yerli Telegram kanallarından biri olan Muhabbit tam bir bilgi kaynağıdır. Üyelerinin çoğu yerel yatırımcılardan oluşmaktadır. 2017 yılında kurulan kanal, kurulduğu dönemden beri hızla büyümüş ve şimdiki popülerliğine ulaşmıştır. Grupta ücretsiz eğitimlerin yanı sıra tavsiyeler de verilmektedir.

Tutunamayanlar: Diğer kanallara göre daha yeni olan Tutunamayanlar grubu, ismini Oğuz Atay’ın çok satan romanından almıştır. Romandaki kurgunun aksine hızlı bir şekilde büyüyen kanal, sektöre çok sağlam bir şekilde tutunmuştur. Bilgi ve tecrübelerini grupta paylaşan ekip, topluluk üyelerinin gelişimine katkıda bulunmak amacıyla bu grubu kurmuştur.

Yurtdışı Yabancı Crypto Para Telegram Grupları ve Kanalları

Yurtdışı Crypto para Telegram kanalları ve gruplarının bazıları şu şekildedir;

Beln Crypto TradingBinance
Bull AcademyCoin Signals
OKEx OfficialPro Crypto Signals
Verified CryptoCrypto Binance Trading

Beln Crypto Trading: 10 binden fazla üyenin katıldığı grupta sektöre dair önemli haberler ve uzman tavsiyeleri paylaşılır. 9 farklı ülkede haber sitesi olan Beln Crypto ekibinin yönettiği kanala katılım ücretsizdir. Kanala katılmak için ekip yöneticileri ile iletişime geçilmelidir.

Bitcoin: Kripto para borsasındaki anlık değişimler, yükselme ve düşme grafikleri ile ilgili sağlam tahminler yürüten bir gruptur.

Ethereum: Ethereum coini ile ilgili gelişmiş analizlerin yapıldığı bir gruptur.

Tether: Tether ile ilgili gelişmelerin paylaşıldığı, anlık analizlerin ve tahminlerin yapıldığı kripto para gruplarından biridir.

XRP: Ripple’da para gönderme sürelerinin ve alma sürelerinin azaltılması sağlanır. Hızlı bir şekilde kazanç elde etmek istiyorsanız bu gruba katılabilirsiniz.

BTC ve Altcoinler için PUMP Yapan Telegram Grupları

Çok sayıda kullanıcının bir araya gelerek bitcoin yada bir altcoini çoklu almasıyla gerçekleştirilen eylem pump olarak bilinmektedir. Pump yapılan coinlerin fiyatı artar. Pump yapan gruplar şu şekildedir;

Binance Trading Signals: 555 bin üyesi vardır. Etkileşimler ücretsiz olarak görülebilir. Farklı zamanlarda yapılan etkinlikler takip edilebilir. Grupta, diğer gruplarda yapılan pump etkinlikleri de paylaşılır.

Binance Pump Signals: Moderatörü bir Türk olan grubun ücretli ve ücretsiz olmak üzere toplamda 167 bin üyesi vardır. Pump yapılacak zaman ve kripto para V.I.P grup üyelerine bildirilir. Bazen ücretsiz pump etkinlikleri de yapılmaktadır.

Binance VIP Signals: Vip üyelikle çalışan grubun 112 bin üyesi vardır. En fazla pump yapan gruplardan biridir. 

Coin Pump Payout Proof: 120 bin üyesi olan grup çok popülerdir. Vip müşterilerine hizmet veren grupta, pump zamanları ve kripto para hakkındaki bilgiler üyelere aktarılır.

İlginizi Çekebilir: Telegram ile para kazanma

Bedava Airdrop ve Token Veren Telegram Kanalları

Her gün ya da belli aralıklarla bedava Airdrop ve Token veren yerli ve yabancı olmak üzere çok sayıda telegram grubu ve kanalı vardır. Bunlar sırayla şu şekildedir;

  • Kazanç Rehberi 2
  • Kripto Zamanı
  • Daily Airdrop
  • Solstarter
  • Aeneaz
  • QoinIQ
  • My Lotto Coin
  • Invest & Hodl

Telegram Kripto Para Grupları Nasıl Çalışır?

Telegram kripto para gruplarında sektöre dair teknik ve temel analizler yapılır. Kripto paralar hakkında konuşulur, tartışılır ve bilgi paylaşımları yapılır. Gruplara katılmak için rehbere kayıtlı olma koşulu ya da başka şartlar aranmaz.

Gruplarda kripto paranın teknik kullanımından çok kullanıcı tecrübeleri aktarılır. Bitcoin ve türevlerine nasıl yatırım yapılacağına dair veriler paylaşılır. Önceden kripto para alanlar deneyimlerini bu gruplarda paylaşarak yeni başlayanlara destek olabilirler.

Ayrıca altcoinlerle nasıl madencilik yapılacağı hakkında da bilgiler konuşulur. Madencilik yapmayıp altcoin alım satımıyla ilgilenenler bu konuda soru sorup bilgi alırlar. Bazı gruplarda uzman ekiplerden destek almak da mümkündür. 

Kripto Para Telegram Kanalları Önemi

Kripto para Telegram kanallarına abone olduğunuzda kripto para borsasını daha hızlı tanırsınız. Başkalarının yaptığı hataları görüp aynı ya da benzer hataları yapmazsınız. Böylece zarar etmeden nasıl kazanç elde edeceğinizi ve yatırımınızı nasıl yöneteceğinizi öğrenirsiniz. Coinler hakkında bilgi sahibi olur, grafikleri öğrenir, piyasaya kısa sürede hakim olursunuz. Ne kadar çok video izlerseniz borsada işlem yaparken o kadar güvenle hareket edersiniz. 

Kripto Para Yatırımcıları Telegramı Neden Tercih Ediyor?

Yatırımcılar bu gruplara katılarak coinlerin düşüşleri ve yükselişleri hakkında bilgi sahibi olur. Özellikle zamanı olmayan yatırımcılar Telegram gruplarından anlık bildirimler alarak yatırımlarını daha kolay yönetebilir. Tavsiyeler, analizler ve bilgi paylaşımları sayesinde zarar getirecek bir işlem yapmaktan kaçınabilirler.

Gruplara katılırken aktif olup olmadığına, faydalı paylaşımların yapılıp yapılmadığına ve sohbet kalitesine dikkat edilmelidir. Bazı gruplarda çok fazla boş muhabbet dönebilir ya da çok fazla aceminin toplandığı bir grup büyük yatırımcılar için zaman kaybına neden olabilir.

Bir Kişi Katıldı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu