Kapıda Ödeme Olan Güvenilir Alışveriş Siteleri 2023

Kredi kartı olmadan yani kapıda ödeme olan güvenilir alışveriş siteleri kategorisinde giyim, bahçe, mobilya, mutfak-gıda, teknoloji vb. gibi çok sayıda seçenler mevcuttur. İnternetten yapılan alışverişlerde kredi kartı ile ödeme yapma konusunda endişe duyanlar kapıda ödeme yöntemini daha güvenli buluyor.

Ancak her sitede kapıda ödeme yöntemi bulunmuyor. Bu yazımızda sizler için “Hangi online alışveriş sitesinde kapıda ödeme var?” sorusunu cevaplayacağız. Kısaca 2023 yılında güncel olarak Kapıda Ödeme Olan Alışveriş Siteler şunlardır;

 1. Morhipo
 2. Mavi
 3. Kitap yurdu
 4. Kitap sepeti
 5. Migros Sanal Market
 6. Tchibo
 7. Carrefoursa
 8. Modanisa
 9. Tozlu.com
 10. Avfoni.com
 11. Flo
 12. Defacto
 13. Tonguç Akademi / Tonguç Mağaza
 14. BKM Kitap
 15. LC Waikiki
 16. Koton
 17. Yemek Sepeti
 18. Şok
 19. Boyner
 20. Penti
 21. Sefamerve 
 22. Deichmann
 23. Colin’s

Morhipo

Daha çok giyim ve aksesuar üzerine ürünlerin olduğu Morhipo.com’da kapıda ödeme seçeneği vardır. Giyimden ayakkabıya, çantadan aksesuara geniş bir ürün yelpazesinin bulunduğu Morhipo ile alışveriş yaparken kapıda nakit ya da kredi kartı ile ödeme seçeneğini kullanabilirsiniz. Kapıda ödeme yapmak isterseniz kargo bedava seçeneğinden faydalanamaz ve 6,99 TL ek ödeme yapmanız gerekir.

Kapıda ödemeyi kredi kartınızla yaparken sadece İş Bankası’na 3, 6 ve 9 taksit imkanı sunulur. Diğer kartlar için böyle bir avantaj yoktur. Siteden sipariş vermek için üye olmanıza gerek yoktur. “Üye olmadan devam et” seçeneğini tıklayarak iletişim bilgilerinizi girmeniz halinde kolayca sipariş verebilirsiniz.

Mavi

Giyim konusunda öncü firmalardan biri olan Mavi’den yaptığınız alışverişlerde kapıda ödeme seçeneği bulunmaktadır. Kapıda ödemeler Aras Kargo ile yapılır, nakit ve kredi kartı seçeneği vardır ve ek ödeme olarak 5,99 TL ücret alınır. Siteden alışveriş yapmak için üye olmanız gerekmez. “Üye olmadan devam et” butonuna tıklayarak dilediğiniz ürünü satın alabilirsiniz.

Kitap Yurdu

Türkiye’nin en büyük kitap sitelerinden biri olan kitapyurdu.com’da kapıda nakit ödeme imkanı vardır. Kitap Yurdu’nda kapıda ödeme için 3 seçenek vardır. Bunlar;

 • PTT Kargo: 11,21 TL (5 iş gününde teslim)
 • UPS Kargo: 19,88 TL (3 iş gününde teslim)
 • MNG Kargo: 22,88 TL (3 iş gününde teslim)

İstediğiniz kargoyu seçerek kapıda nakit ödeme fırsatından faydalanabilirsiniz. Kitap Yurdu’nda kapıda ödeme dışında kredi kartıyla, banka kartıyla ya da banka havalesi yoluyla ödeme yapabilirsiniz. Siteden alışveriş yapmak için üyelik gerekmiyor. Üye olmadan yalnızca iletişim bilgilerini verirseniz kısa sürede sipariş işlemini tamamlayabilirsiniz.

Kitap Sepeti

Kitap Sepeti, ülkemizde çokça kullanılan bir diğer büyük kitap sitesidir. Siteden yaptığınız alışverişlerde kapıda ödeme yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler sırayla şu şekildedir;

 • Öncelikle siteye üye olmanız gerekir. Diğer sitelerde olduğu gibi üye olmadan kolay alışveriş yolu bulunmamaktadır. 
 • Kitap Sepeti’ne üye olduktan sonra kargoyu seçmeniz gerekir. Sitede 95 TL ve üzeri siparişlerde kargo bedavadır.
 • Bunun dışında MNG Kargo için 9,90 TL, PTT Kargo için 16,90 TL ve Aras Kargo için 25 TL ücret istenir. 
 • Kargoyu da seçtikten sonra “İleri” butonuna basın. Bu kısımda Kredi Kartı / Banka Kartı, Havale ve Kapıda Nakit Ödeme seçeneklerini göreceksiniz.
 • Kapıda Nakit Ödeme’yi seçtikten sonra kargo seçiminizi tekrarlayın ve telefonunuzun doğru olup olmadığını kontrol edin. 
 • İleri butonuna tıklayın.
 • Son olarak “Siparişi Onayla” butonuna basın.

Böylece kitapsepeti.com’dan kapıda ödeme yoluyla sipariş verebilirsiniz.

Migros Sanal Market

Migros marketlerinden alabileceğiniz tüm ürünleri internet üzerinden Sanal Market yoluyla satın alabilirsiniz. Kapıda ödeme fırsatından faydalanmak için yapmanız gerekenler şunlardır;

 • Siteye girdiğinizde “Adresime Gelsin” ya da “Mağazadan Alacağım” seçeneklerini göreceksiniz. 
 • İl, ilçe ve mahalle seçiminizi yapın.
 • Sipariş verebilmek için minimum alışveriş tutarının 60 TL olması gerekir.
 • Migros Sanal Market’te üye olmadan işleminize devam edebilirsiniz.
 • Gereken alanları doldurduktan sonra son olarak cep telefonunuza bir kod gelecektir.
 • Bu kodu girdikten sonra işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Tchibo

Tcihibo.com.tr kapıda ödeme yapabileceğiniz bir başka internet sitesidir. Siteden alışveriş yapmak için tichibo.com.tr adresine girebilir ya da 444 28 26 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Kapıda ödeme seçeneğinden yararlanabilmek için en az 75 TL’lik en fazla 2000 TL’lik alışveriş yapmanız gerekir.

Sitede “kapıda ödeme hizmet bedeli” adı altında 9,95 TL ekstra ücret alınır. Eğer yaptığınız alışverişin tutarı 200 TL’nin altında olursa bu durumda kapıda ödeme hizmet bedelinin yanı sıra bir de kargo ücreti ödersiniz. Siteden Horoz Lojistik firmasına ait ürün satın aldığınızda kapıda ödeme seçeneği aktif olmamaktadır.

Carrefoursa

Hem sanal marketinin hem de normal marketlerinin çokça kullanıldığı Carrefoursa’da kapıda ödeme hizmeti vardır. Siteden yaptığınız alışverişlerde kapıda ödeme için 2 seçeneğiniz vardır. Bunlar nakit ve kredi kartı ile ödemedir. Pandemi döneminde sosyal mesafeyi korumak amacıyla bu hizmete bir süreliğine ara verilse de normal zamanlarda siteden kapıda ödeme seçeneğini kullanabilirsiniz.

Modanisa

Tesettür giyiminde ürünleri satan sitede kapıda ödeme seçeneğini kullanarak istediğiniz ürünü satın alabilirsiniz. Kapıda ödemeyi seçerek verdiğiniz siparişlerde 5,90 TL servis bedeli alınır. Bu özellik yalnızca Yurtiçi Kargo ile verdiğiniz siparişlerde geçerli olur. Aldığınız ürünlerin başka bir kargo ile gelmesini talep ederseniz kapıda ödeme özelliğinden faydalanamazsınız.

Tozlu.com

Kadın, erkek, çocuk, ayakkabı, çanta, tesettür, iç giyim, kozmetik, kişisel bakım, saat, aksesuar, elektronik ve ev yaşam ürünlerinin yer aldığı Tozlu.com’dan aldığınız ürünleri kredi kartı ile ya da nakit olarak kapıda ödeyebilirsiniz.

Avfoni.com

Balık avı ve kamp malzemelerinin satışının yapıldığı avfoni.com’da kapıda ödeme özelliği vardır. İnternet sitesinden yaptığınız alışverişlerde kargo ücreti 10 TL olarak belirlenmiştir. 200 TL ve üzeri alışveriş yaptığınızda kargo ücreti alınmaz. Kapıda nakit ödeme yapmayı tercih ederseniz kargo bedeline ek olarak 15 TL daha ödeme yapmanız gerekir.

Flo

Ayakkabı sektörünün öncülerinden olan Flo’dan aldığınız ürünlerin ödemelerini kapıda yapabilirsiniz. Ancak bu özellikten faydalanmak için siteye üye olmanız gerekir. Siteye üye olmadan alışveriş yapmak isterseniz kredi kartı ile ödeme yapmanız gerekir.

Siteye üye olmak için Facebook hesabınızla ya da Gmail hesabınızla kolayca işlem yapabilirsiniz. Üye olduktan sonra “kapıda ödeme” seçeneğini tercih edebilirsiniz. Yaptığınız alışveriş tutarına servis bedeli olarak 9,50 TL eklenir. Kapıda ödeme yaparken nakit ödemeler kabul edilir, kredi kartıyla yapılan ödemeler kabul edilmez.

Defacto

Giyimden aksesuara çok sayıda ürün çeşidinin bulunduğu Defacto’dan kapıda ödeme ile alışveriş yapabilmek için siteye üye olmanız gerekir. Üye olmadan alışveriş yapmak isterseniz yalnızca kredi kartınızla işlem yapabilirsiniz. Üyelik işlemlerini tamamlamak bir dakikadan daha kısa sürer. Üye olduktan sonra “Alışverişi Tamamla” butonuna basarak gelen ekrandaki ödeme seçeneklerinden “Kapıda Ödeme” seçeneğini tercih edebilirsiniz.

Defacto’dan kapıda ödemeyi kullanarak sipariş verebilmek için en fazla 2000 TL’lik alışveriş yapabilirsiniz. Kapıda ödeme için servis ücreti 6,99 TL olarak belirlenmiştir. Siparişinizi tamamlamak için cep telefonunuza gönderilen onay kodunu sitedeki yere yazmanız yeterlidir.

Tonguç Akademi / Tonguç Mağaza

Tonguç Akademi ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde eğitim veren yayınlar yayınlamaktadır. Gerek uzaktan eğitim yoluyla gerekse basılı yayınlarıyla kaliteli çalışmalar çıkaran Tonguç Akademi’den ya da Tonguç Mağaza’dan kapıda ödeme yoluyla alışveriş yapabilmek için siteye üyeliğinizin olması gerekir.

Siteye üye olduktan sonra kredi kartı, kapıda ödeme, havale/EFT ya da BKM Ekspress yoluyla sipariş verebilirsiniz. Kapıda ödeme seçenekli siparişlerde kargo bedeli haricinde 9,90 hizmet bedeli alınır. Kargo bedava olmayan siparişler için kargo bedeli olarak 9,90 TL alınır. Tonguç Akademi Aras Kargo ile çalışır.

BKM Kitap

Kitap severlerin dijital dünyadaki uğrak mekanlarından biri olan BKM Kitap’ta kapıda ödeme ile alışveriş yapmanız mümkündür. Siteden sipariş verebilmek için en az 30 TL’lik alışveriş yapmanız gerekir, ayrıca siteye üye olmanız gerekiyor. Üye olmak için çok zaman harcamak istemiyorsanız “Hızlı Üyelik” seçeneğini kullanabilirsiniz. Hızlı Üyelik için sizden ad, soyadı, e-posta adresi, telefon numarası ve şifre isteniyor. Bu bilgileri girdikten sonra mailinize ya da cep telefonunuza herhangi bir aktivasyon kodu gönderilmiyor. Böylece hızlıca üyelik işlemlerini tamamlayabiliyorsunuz.

Üye olma işlemi bittikten sonra “Alışverişi Tamamla” butonunu kullanarak ödeme seçeneklerini görebilirsiniz. BKM Kitap’tan verdiğiniz siparişlerde kapıda ödemeyi tercih ettiğinizde, siparişinizin fiyatına ek olarak 6,99 kapıda nakit para tahsilat ücreti adı altında servis bedeli ödersiniz. Bu ücret kargo bedeli haricinde alınmaktadır. 

LC Waikiki

Türkiye’nin en büyük giyim mağazalarından biri olan LCW’de kapıda ödeme yöntemini kullanarak alışveriş yapabilirsiniz. Ancak bu özellikten faydalanmak için siteye üye olmanız gerekir. Üyelik adımını tamamlamak için cep telefonunuza gönderilen onay kodunu siteye yazmanız gerekir. Kayıt işlemlerini tamamladıktan sonra kapıda nakit ödemeyi tercih edebilirsiniz. Kapıda ödeme yaparken sadece nakit ödemeye izin verilir, ayrıca işlem bedeli olarak 6,91 TL sipariş tutarına yansıtılır.

Koton

Giyim sektöründe önemli bir pazar payına sahip olan Koton’dan online sipariş verirken kapıda ödeme seçeneğini kullanabilirsiniz. Bu özellikten yararlanmak için sitede üyeliğinizin olması gereklidir. Kaydınızı tamamladıktan sonra kapıda ödeme ile siparişinizi kısa sürede oluşturabilirsiniz. Koton’da kapıda ödeme servis ücreti 7,9 TL olarak belirlenmiştir. Bu ücret kargo bedelinin haricinde alınmaktadır.

Yemek Sepeti

Türkiye’nin her yerinden yüzlerce restoranın üye olduğu Yemek Sepeti’nde kapıda ödeme seçeneği bulunmaktadır. Üstelik bu hizmetten faydalanmak için siteye üye olmanız gerekmiyor. Kapıda ödeme ile sipariş vermek isterseniz ödemenizi nakit olarak, kredi kartıyla, yemek çekleriyle ya da yemek kartlarıyla yapabilirsiniz.

Siparişlerinizde diğer sitelerde olduğu kapıda ödeme hizmet bedeli alınmaz. Bunun nedeni kargo gibi aracı bir firmanın devreye girmemesidir. Size siparişi ileten kişi restoranın kuryesi olduğu için ek hizmet ücreti ödemenize gerek yoktur.

Şok

Şok marketlerden kapıda ödeme yöntemini kullanarak online alışveriş yapabilirsiniz. Nakit para tahsilat ücreti gibi bir ödeme Şok’ta söz konusu değildir. Siteden sipariş oluştururken alışveriş poşeti otomatik olarak siparişe eklenmektedir.

Boyner

Kadın, erkek, çocuk, spor, ayakkabı, çanta, kozmetik, aksesuar, saat, ev ve yaşam gibi çok sayıda kategoriden ürünlerin satıldığı Boyner’de kapıda ödeme ile sipariş verebilirsiniz. Kapıda ödeme seçeneğinde kredi kartı ile yapılan işlemler kabul edilmez, yalnızca nakit ödemeler kabul edilir. Kapıda ödeme için alışveriş tutarının en fazla 500 TL olması gereklidir. Bu tutarın üzerindeki siparişlerde kapıda ödeme seçeneği sepette görünmez. 

Boyner’de her ürün için kapıda ödeme kullanılamaz. Örneğin Hopi kullanarak yaptığınız alışverişlerde kapıda ödeme yapamazsınız. Bu hizmeti almak için ödemeniz gereken nakit tahsilat bedeli 6,99 TL’dir. İade durumlarında kapıda ödeme hizmet bedeli geri alamazsınız. 

Penti

Plaj, iç giyim, ev giyimi, aksesuar, çorap ve daha pek çok ürünün satıldığı Penti’de kapıda ödeme seçeneği vardır. Kapıda yapacağınız ödemeleri nakit olarak ya da kredi kartıyla 6,95 ek ücret ödeyerek yapabilirsiniz. Hizmet bedelinin yanı sıra siparişinize 9,95 TL kargo bedeli de eklenir.

Kapıda ödemelerde kredi kartı kullanmanız durumunda yalnızca İş Bankası kredi kartına taksit yapılır. Diğer bankalara taksit seçeneği yoktur.

Sefamerve

Tesettür giyim denince ilk akla gelen firmalardan biri olan sefamerve.com’da namaz elbisesi, hırka, baş örtüsü, eşarp, türban, pardesü, trençkot, ayakkabı, çanta, aksesuar, ev ve yaşam ürünleri, bebek ve çocuk ürünleri, spor kıyafetleri, tesettür mayo ve daha pek çok ürünün satışı yapılmaktadır.

Sefamerve’de ödeme seçenekleri içinde kapıda ödeme yöntemi vardır. Bu özelliği kullanabilmek için siteye üye olmanıza gerek yoktur. Üye olmadan da kapıda ödeme seçeneğinden faydalanabilirsiniz. Kapıda ödemeyi kullanarak vereceğiniz siparişler için kargo bedeli haricinde 5,90 hizmet ücreti alınır.

Deichmann

Online ayakkabı alışveriş sitelerinden biri olan Deichmann’dan aldığınız ürünleri kapıda ödeme seçeneğiyle ödeyebilirsiniz. Kapıda nakit ödemelerde maksimum alışveriş tutarı 1000 TL’dir. Nakit hizmet bedeli ise 8 TL kadardır. Kapıda nakit ödeme için Deichmann’da kayıt oluşturmanız gerekir. Kapıda ödeme için yalnızca nakit geçerlidir, kredi kartı kabul edilmez.

Colin’s

Giyim konusunda ülkemizde en çok alışverişin yapıldığı sitelerden biri olan colins.com’da kapıda ödeme imkanı vardır. Kapıda ödeme için hizmet ücreti 9,99 TL’dir. Bu ücret, kargo bedeline ek olarak ayrıca ödenir. Kapıda ödemeyi seçebilmek için kargo firmalarından MNG Kargo, Aras Kargo ya da UPS Kargo tercih edilmelidir.

Bonus: Kapıda ödeme olan gıda gibi market alışverişiniz için CarrefourSA, A101 ve Migros online uygulamalarınıda kullanabilirsiniz.

Kapıda Ödeme Olmayan Alışveriş Siteleri 2023

Aşağıdaki alışveriş sitelerde kapıda ödeme seçeneği bulunmamaktadır. Bu sitelerde kredi kartıyla ödeme, Garanti Pay ya da banka havalesi gibi seçeneklerle ödeme yapabilirsiniz.

MediamarktÇiçek SepetiVatan Bilgisayar
Gitti GidiyorHepsi BuradaTrendyol
N11EPttAvmD&R
TeknosaKoçtaşEvidea
E-BebekAmazonİdefix
AvansasA101Desa
BeymenSaat & SaatNike
AdidasOyshoReebok
TwistİpekyolPuma
United Colors of BenettonAyakkabı DünyasıD’S Damat
TaçWatsonsToyzz Shop
LinensKaracaSüvari
ArzumAltınbaşSo Chic

Sonuç olarak kredi kartı ya da banka havalesi yoluyla alışveriş yapmak istemeyenler, dolandırıcılık gibi olaylara karşı şüpheli yaklaşıp daha güvenli buldukları kapıda ödeme yöntemiyle sipariş vermek isteyenler için kapıda ödemenin yapıldığı alışveriş sitelerini listeledik. Bu yöntem daha çok ilk kez alışveriş yapacak kişiler tarafından tercih edilir. Her sitede kapıda ödeme hizmet bedeli farklılık gösterebilir ve kargo bedeline ek olarak tahsil edilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu