Yurtdışından Ne Kadar Para Getirilebilir?

Yurtdışından Ne Kadar Para Getirilebilir? Yurtdışında yaşayan insanlar tatil için Türkiye’ye geldiklerinde ne kadar para getireceklerini merak ediyorlar.

Getirebileceğiniz nakit miktarı ile ilgili detaylara yazımızdan kolayca ulaşabilirsiniz. Seyahatleri sırasında yüksek miktarda nakit taşımaktan çekinenler için de alternatif yöntemler sunuyoruz. Türkiye’deki son genelge ile yurt dışından getirilen para limiti kaldırıldı. Ancak Avrupa Birliği Gümrük Kanunları gereği, Avrupa Birliği’ne giriş ve çıkışta 10.000 Euro’dan fazla paranız varsa bildirimde bulunmanız gerekmektedir.

Yurtdışından Para Getirme Yöntemleri

  • Wise (eski adıyla Transferwise)
  • Peşin
  • Banka transferi
  • Western Union

Yurt dışından para getirme yöntemlerini en yaygın 4 başlık altında toplayabiliriz.

Neyse ki eskisi gibi yüksek komisyon ve döviz kurlarından etkilenmeden para transferi yapma şansınız da var. Elbette nakit getirdiğinizde paranızdan asla azalmayacak küçük bir kesintiyle yetinmek zorunda kalacaksınız ama unutmayın Transferwise ile Türkiye’ye çok yüksek maliyetlere kadar para gönderebilirsiniz.

Önerimiz, sigorta amaçlı olarak Avrupa Birliği gümrük mevzuatına uyarak, Wise ile Türkiye’deki bankanıza en yükseği göndermeniz olacaktır. Paranız 1 iş günü içerisinde Türkiye’deki hesabınıza aktarılacaktır. Yurt dışından Türkiye’ye para göndermenin en ucuz yolu yazımızdan konu hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Western Union Havale

Herhangi bir banka ile uğraşmak istemiyorsanız ve yüksek kesinti oranlarından rahatsızlık duymuyorsanız Western Union ile paranızı anında Türkiye’ye transfer edebilirsiniz. Türkiye’de paranızı çekmek için ihtiyacınız olan tek şey Western Union tarafından sağlanan bir koddur.

Banka Havalesi ile Yurt Dışından Ne Kadar Para Getirebilirim?

Banka havalesi, geleneksel olarak yurt dışından para getirmenin en yaygın kullanılan yöntemidir. Limit sorunu tamamen para transferini yapan kişiye bağlıdır. Belirli bir tutarı aştığınızda veya benzer bir havale ile belirli bir frekansı aştığınızda bankanız gönderdiğiniz paranın açıklamasını isteyebilir. Bu aynı zamanda oldukça standart bir prosedür olacaktır.

Kısacası Türkiye’ye nakit getirirken yanınızda 10.000 Euro’dan fazla veya nakit para bulundurmanız sorun olabilir. Ayrıca, banka hesabınızdan nakit çekmeden online olarak Türkiye’ye havale etmenizi öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu