Finansevim Faizsiz Konut Kampanya Şartları 2023

Finansevim sistemi ev sahibi olmak isteyenler için uzun yıllardır hizmet veren sistemlerden bir tanesidir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı bu sistemin öngördüğü kampanyalardan faydalanabilmektedir. Faizsiz ev sahibi olmak isteyenler için güzel bir uygulamadır. Fon sistemine dayalı bir sistem olduğu için tamamen faizsiz bir yapıdan oluşmaktadır. Fon katılım bedeli dışında müşterilerden hiçbir ödeme talep edilmemektedir.

Katılım sözleşmelerinde bu durumlar çok açık bir şekilde ifade etmektedir. Hak edildiği tarih itibari ile tüm katılımcılar o tarihte ev sahibi olabilmektedir. Bekletme gibi olumsuz durumlar ile karşılaşılmamaktadır. Faizsiz taksitler olduğu için erken ödeme imkanı da bulunmaktadır. Finansevim ile 3 farklı modelde fon bulunmaktadır. Bu fonlar şu şekilde sıralanmaktadır.

  • Çekiliş Fonu
  • Vade ortası fonu ve
  • Relax ödeme fonu.

Finansevim Kaç Kişilik Çekilişler Yapılmaktadır?

Çekiliş fonu ile istenilen fon tutarı önceden belirlenmektedir. Fon tutarından sonra peşinatlı a da peşinatsız modellerden bir tanesi seçilmektedir. Bu aşamadan sonra da müşterinin kendisi tarafından aylık ödeme tutarları belirlenmektedir. 12 – 24 – 36 – 48 – 60 – 72 – 84 – 96 – 108 – 120 – 180 ve 360 kişilik gruplar bulunmaktadır.

Bu gruplardan herhangi biri seçilebilmektedir. Bu karardan sonrada yasal dayanaklar imzalanmaktadır. Daha sonra ise noter huzurunda bir çekiliş yapılmaktadır. Bu çekiliş ile fon teslim tarihi belirlenmektedir. Taksitler sabit bir şekilde ödenmektedir. Kısa zamanda ödemeler bitmekte ve ev sahibi olunabilmektedir.

Finansevim Yorumlar ve Şikayetler Nelerdir?

Her sistemde olduğu gibi finansevim sisteminde de olumlu ve olumsuz birçok yorum bulunmaktadır. Ödeme kolaylığı yaşayan ve evini teslim alan kişiler olumlu yorumlarda bulunmaktadır. Henüz ev sahibi olamamış ve taksit ödemeye devam eden kişilerin endişeleri olabilmektedir.

Bu endişe ve soru işaretlerinin giderilebilmesi için en yakın finansevim ofisine gidebilir ya da 444 63 79 telefon numarasından müşteri yetkilileri ile görüşülerek tüm soruların cevabı bulunabilir.

Finansevim sistemi yalnızca ev satın alınan bir sistem değildir. Ev ile aynı şartlar altında  Finansarabam ile araç alma imkanı da katılımcılara sunmaktadır. 

Kolay ve Ara Sıklıkda Ödeme Planı

Finansevim ile hangi ödeme şeklini seçtiyseniz ona göre ödeme planı hazırlanmaktadır. Fonlarda peşinat zorunluluğu bulunmamaktadır. Müşterilerin peşinat verme gibi bir durumları yok ise onlara uygun ödeme planları hazırlanmaktadır. Eğer peşinat verilirse bu durumda vade ve teslimlerde bazı avantajlar söz konusu olmaktadır. 

Ödeme planı olarak çekilişli fon seçildiyse bu durumda sabit ödeme planı oluşturulmaktadır. Vade ortası fonda erken ödeme ya da ara ödeme gibi imkanlar da bulunmaktadır. Relaks ödeme planında ise kişi taksitlerini istediği ayda istediği şekilde ödemektedir.

Örneğin Ekim ayında 400 TL öderken, Kasım ayında 1000 TL ödeme yapılabilmektedir. Ödeme %50’ye ulaşıldığında teslimat yapılmaktadır. Fon teslim aldıktan sonra evinizi satın alabilirsiniz. Geri kalan taksit ile vadeye göre sabit bir şekilde ödenmeye devam edilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu