Ziraat Bankası EFT Saatleri

Ziraat bankası EFT saatleri çeşitlerine günümüzde Ziraat bankası müşterileri dikkat ediyor. Ziraat bankası EFT saatleri dışında yapılan işlemleri anlık olarak sağlanmaz.

Ziraat bankası EFT saatleri günümüzde sıklıkla dikkat edilir. EFT işlemlerinin normal süreçlerde ilerlemesi için belli saat dilimlerinde işlemlerin gerçekleşmesi gerekir. Genel olarak Ziraat bankasında EFT saatleri 09. 00 ile 16. 00 arası olarak belirlenmiştir. Ziraat bankasında sıklıkla tercih edilen geç EFT işlem saatleri ise; 16. 00 ile 17. 00 saat aralığı olarak belirlenmiştir.

Ziraat Bankası EFT saatleri yarım gün tatil olan zamanlarda anında EFT işlemlerinin karşı hesaba geçmesi içim 09. 00 ile 11. 00 saatleri arasından EFT yapılması gerekmektedir. Ayrıca bu saatler dışında yapılan tüm EFT işlemleri bir sonraki iş gününe kadar karşı hesaba geçmesi mümkün olmamaktadır. EFT günün her saatinde yapılabilir ve mesai saatleri dışında yapılan tüm EFT işlemleri bankanın transfer havuzu içinde bekletilmektedir. Bankanın havuzu içinde bekletilen para ertesi iş gününde mesai saati içinde karşı hesaba geçmektedir.

Günümüzde dijital bankacılık hizmet çeşitlerinden birisi olan EFT işlemleri; elektronik olarak fon transfer işlemleridir. Para gönderme işlemlerinin en pratik yolu EFT işlemleridir. Günümüzde Ziraat bankası EFT işlem uygulaması oldukça kolaydır. Her yerden internet aracılığı ile Ziraat bankasından para gönderme işlemleri sağlanır. Özelliklede zamandan tasarruf için EFT işlemleri ideal bir hizmet türüdür. Günden güne EFT işlemlerinin kullanımları artmaktadır.

Ziraat Bankası EFT Uygulaması Nasıldır?

Genel olarak Ziraat bankası EFT çeşitlerinde işlemler sıklıkla tercih edilir. Günümüzde EFT işlemleri mobil cihazlar ile sağlanmaktadır. Ziraat bankası EFT uygulaması işlemleri için şu aşamaların sağlanması gerekir;

  • Ziraat bankası mobil uygulaması akıllı cihazlara indirilir.
  • Uygulamaya giriş işlemleri sağlanır.
  • Uygulamanın alt kısımlarında yer alan işlemleri alanı tıklanır.
  • İşlemler alanındaki EFT işlem seçeneği tıklanır.
  • EFT işlemleri arasında tercih edilmek istenilen seçenek tıklanır.
  • EFT hesap alıcı bilgileri girilir.
  • EFT miktarı girilir.
  • Sistemden gelen onay butonunda onay verilir.

Genel olarak günümüzde sıklıkla EFT işlemleri öğleden sonra tercih edilir. Ziraat bankası uygulamasının kullanıcı odaklı olmasından kaynaklı olarak kısa sürede işlemler tamamlanıyor. Böylece EFT işlemlerinde Ziraat bankasından sorun oluşma riski oldukça düşüktür.

Ziraat Bankası EFT İşlemi Süresi

Ziraat Bankası EFT işlemi süresi yaklaşık olarak 5 ile 10 dakika içinde sonucu alınmaktadır. Ancak tüm bankalarda olduğu gibi Ziraat Bankası da işlem yoğunluğuna göre işlem süresi 30 dakikaya kadar uzaması mümkün olmaktadır. Ziraat Bankası EFT sorgulama işlemleri hangi kanal ile gerçekleşmiş ise bu kanal üzerinden kişi kendi bilgilerini ve karşı tarafın alıcı bilgilerini kontrol etmesi gerekir.

Sorgulama işlemi yapmadan önce bankanın EFT yapılan saatler içinde yoğunluk olabileceği dikkate alınarak yaklaşık olarak yarım saat kadar beklenilmesi tavsiye edilmektedir. Bekleme süresinin sonunda para transferi olmamış ise hesabın bağlı olduğu banka şubesi ile irtibata geçilmesi gerekir. Ayrıca EFT sorgulama işlemleri için Ziraat Bankası çağrı merkezi numaraları üzerinden yapılması mümkün olmaktadır.

Ziraat Bankası EFT İşlem Ücreti Vardır?

Genel olarak EFT işlem çeşitleri için belli bir miktar ücret kesintisi oluşur. Ziraat bankası EFT işlem ücreti 1.14 ile 29 TL arasındadır. Uygulanan işlem çeşitlerine göre EFT ücretleri de değişmektedir. Günümüzde piyasa koşullarına göre Ziraat bankasında EFT işlemleri için kesilen ücretler uygun yapıdadır. Geç EFT işlemleri için daha fazla ücret kesintileri sağlanmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu