Beton Duvar Bims Briket Fiyatları Nisan 2023

Briketler en çok talep gören yapı malzemeleri arasında yer almaktadır. Bundan dolayı briket fiyatlarının da bina inşaatının maliyetini doğrudan etkilediğini rahatlıkla ifade edebiliriz. Briket fiyatları 2023 yılı itibariyle farklı nedenlere bağlı olarak sürekli bir şekilde değişiklik göstermektedir. Bundan dolayı günümüz koşullarında briket fiyatlarında dair kapsamlı bir araştırmanın içerisinde yer almalısınız!

Bir yapı malzemesi olan briket, tuğlaya göre çok daha iyidir. Ancak tuğladan daha iyi bir malzeme olmasına rağmen çoğu kişi tercih etmemektedir. Bunun en büyük sebebi fiyatıdır. Bu inşaat malzemesi belli oluşumlardan elde edilir. Bunlar;

  • Bims taşı
  • Poza
  • Çimento

Briketin birçok çeşidi vardır. Düz bir yüzeye sahip olması sebebi ile su direncini de en iyi şekilde sağlar.

Briket üzerine sıva yapılması oldukça kolaydır. İnşaat alanında birçok kolaylık sağlar. Yangın gibi durumlara karşı dayanıklıdır. Ortalama olarak bir briket 5 ile 12 kilogram arasında bir ağırlığa sahiptir. Seçim yapılırken 3 cm kalınlığın üstü tercih edilmemelidir. Demir fiyatlarının artmasının yanında briket fiyatları çok büyük bir oranda etkilenmemiştir. Ancak briketlerin fiyatları birçok unsura göre değişiklik göstermektedir.

Briket Kullanım Alanları

Briketlerin birçok çeşidi bulunmaktadır. Bu çeşitler iki farklı şekilde elde edilmektedir. Bu şekillerden biri içi dolu olurken bir diğeri boşlukludur. Her bir briketin yanında boşluk bırakılmaktadır. Bu boşlukların amacı kolay harç yapılmasıdır. Boyutları değişmektedir. Kullanılacak alanlara göre boyut ve çeşit seçilmektedir.

Taşıyıcı görevi görmeyen duvarlarda ve dekoratif döşeme alanında etkili bir yapı malzemesidir. Tarım alanlarında kullanılan briketlerin ağırlığı iyi bir şekilde seçilmelidir. Aynı zamanda bahçe duvarları için en iyi yapı malzemesinden bir tanesidir.

Briket çeşitleri, dayanıklılık açısından da değişiklik göstermektedir. Bu dayanıklılık, inşaat yapılacak alana göre seçilmelidir. Briket fiyatları 2023 yılında farklı nedenlere bağlı olarak değiştiği için kapsamlı bir fiyat araştırması yapmak beraberinde önemli kazanımları getirmektedir.

Duvar Briket Fiyatları

Duvarlarda kullanılan briketler taşıyıcı özelliğe sahip değildir. Bu çeşitler ancak bahçe ya da evin odalarını ayırmak için ideal ürünlerdir. Duvarlarda basınç gerilimi düşüktür. Bu sebeple boşluklu briket kullanılması yangın yönetmeliği tarafından yasaklanmıştır. Duvar yapımında ilk amaç güvenli bir alan elde etmektir.

20’lik Briket Fiyatları Ne Kadardır?

İnşaat alanında kullanılan yapı malzemelerinde bir tanesi olan briketlerin kullanım alanları dayanıklılıklarına göre değişmektedir. 20’lik briketler genellikle bahçe, dış duvar, bölme duvar ve baca yapımında kullanılır. 20’lil briketler ortalama olarak 6,5 kilo ile 8 kilo arasında yük taşıyabilirler. 20’lik briket fiyatları 2021 ve 2023 yılına göre karşılaştırılmıştır. Buna göre 2021 yılında 20’lik briket fiyatı 1.20 Türk Lirası olurken, 2023 yılında 1.40 Türk Lirası olarak belirlenmiştir.

25’lik Bims Briket Fiyatları

Bims briket ısı ve ses yalıtımının sağlanmasında oldukça etkilidir. İçeriği yapısı sayesinde ideal bir inşaat malzemesidir. 2023 yılına bakıldığı bims briket fiyatı 1.74 olarak belirlenmiştir. Ölçüleri ise 25x40x19 olarak baz alınmaktadır.

Bahçe Duvarı Briket Fiyatları

Bahçeleri estetik bir şekilde ayırmak ve hoş bir görüntü yakalamak için bahçe duvarı briketi kullanılması gerekmektedir. Tuğladan çok daha iyi bir malzemedir. Bahçe için kullanılacak briket sayısı ve ağırlığı fiyatları belirlemede etkili olmaktadır.

Kabartma Briket Fiyatları

Evlerin dış yapısını süslemek için kullanılan kabartma briketler aynı zamanda bahçeler için de kullanılmaktadır. Kabartma briketlerin fiyatları renklerine göre değişiklik gösterir. Ortalama boyutları 19x39x19 olarak belirlenmiştir. En ucuz olan gri kabartma fiyatı 8.50 Türk Lirası olurken, en pahalı olan beyaz kabartma fiyatı 10 Türk Lirası’dır.  Söz konusu fiyatlar yıl içerisinde değişiklik gösterebilmektedir.

Bir Kişi Katıldı

  1. 40 metre tek sıra bahçe kenari için Bimeks lazım yükseklik 25 cm olursa güzel olur fiyat alabilirmiyim ordu perşembe deyim gri renk

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu