Finansbank EFT ve Havale Ücretleri

Finansbank EFT ve Havale ücretine değineceğimiz yazıda mobil bankacılıkta en çok karıştırılan EFT ve Havale nedir sorusuna da yanıt bulacaksınız.

Finansbank EFT ve havale ücreti işlemin yapıldığı kanala göre değişkenlik göstermektedir. Yani ATM, Mobil Bankacılık, Şubeden yapılan işlemler için farklı ücretler ödenmektedir. İnternetin sağladığı faydalardan biri olan mobil bankacılık kuyruk beklemeden zaman kaybetmeden kolaylıkla para göndermenizi veya almanızı sağlıyor. Mobil bankacılığın hayatımıza girmesi ile yaygınlaşan EFT ve Havale hizmetleri bankaların politikaları gereği belli işlem ücreti karşılığında yapılmaktadır.

EFT ve Havale Arasındaki Fark

Bankacılık sektöründe kullandığımız EFT ve havale ifadeleri artık günlük hayatımızda da sıklıkla karşımıza çıkmakta ve zaman zaman karıştırılmaktadır. Herkesin anlayacağı şekilde ifade etmek gerekirse EFT farklı iki banka arası para transferini anlatırken havale ise aynı iki banka arası para transfer işlemini anlatmaktadır. İki terim arasındaki farktan sonra Finansbank EFT ve havale ücretine geçelim.

Finansbank EFT Ücreti

EFT en kolay tabiri ile bankalar ve kişiler arası para gönderimini ifade eden Elektronik Fon Transferidir. Örneğin A bankasındaki paranızı B bankasındaki hesaba gönderiyorsunuz bu işlem EFT oluyor. Ancak bankaların işleyiş kurallarına göre transferler belli zaman aralığında yapılmaktadır. Finansbank EFT saati hafta içi 09.00 itibariyle başlıyor Bireysel İnternet Şubesinden 17.15 ve Kurumsal İnternet Şubesinden 17.00 de son buluyor.

EFT işlemini nerden yapacağınız işlem karşılığında ödeyeceğiniz hizmet bedelinin de değişmesine neden olmaktadır. Yani işlemi şubeden, internet bankacılığından veya hesaptan yapmanıza göre ödeyeceğiniz ücrette değişiyor. Finansbank EFT Ücreti kasım ayı 2021 yılı itibari ile Şubeden 5,73 TL mobil bankacılıktan isme yapıldığı zaman 1.14 TL mesai saatleri dışında yapıldığında 1.71 TL, hesaptan yapıldığında ise 1.14 TL‘dir.

Finansbank Havale Ücreti

Havale aynı bankanın iki farklı hesaplar arası para transferidir. Yani A bankasındaki paranızı A bankasındaki başka bir hesaba gönderilmesi işlemine havale denir. Havale ile aynı banka üzerinden işlem sağladığından 7/24 günün her saatinde işlem sağlanabilmektedir. Finansbank havale ücreti kasım ayı 2021 yılı itibari ile şubeden işlem sağlandığında 2.86 TL internet şubesinden 0.57 TL‘dir.

QNB Finansbank EFT Ve Havale Saati

QNB Finansbank EFT ve havale ücretlerinin yanı sıra aynı zamanda EFT ve havale saatleri de merak edilmektedir. Burada EFT için sabah 8.30 ile aynı zamanda akşam 17.15 arasında olmaktadır. Burada aynı zamanda müşteriler de hafta içi bu saatler bazında farklı banka hesabı üzerinden para gönderimi yapabilirsiniz.

Eğer bankalar mesai yapmadığı günlere denk gelmişse QNB Finansbank üzerinden hafta sonları EFT’ler ilk iş günü olarak pazartesi gerçekleştirilmektedir. Bu işlemin yanı sıra aynı zamanda havale işlemleri banka şubelerinden de aynı saatlerde gerçekleşmesi mümkün havale işlemleri için eğer para göndereceğiniz kişi de QNB Finansbank hesabı varsa hızlı bir şekilde gerçekleşecektir.

QNB Finansbank Enpara İle Para Gönderme

QNB Finansbank havale ve EFT işlemlerinin yanı sıra aynı zamanda Enpara ile de para gönderme işlemi de yapabilirsiniz. Bu işlemleri kolay bir şekilde mobilden ve internet üzerinden yapmak mümkün. Tek yapmanız gereken Enpara uygulamasını Play Store üzerinden yüklemeniz gerekiyor. Burada yapılan işlemler için herhangi bir ücret alınmaması da enpara ile para gönderme işlemin daha cazip olduğunu söyleyebiliriz.

QNB Finansbank İletişim

QNB Finansbank herhangi bir işlem üzerinden sıkıntı yaşadığınız zaman Finansbank müşteri hizmetleri numarası 0850 222 09 00’dır. Bu numaranın üzerinden yapılan görüşmeler tuşlama sistemi ile sorununuzu dile getirebilir ve çözülmesini hızlı bir şekilde sağlayabilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu