Fatih Wifi İnternet VPN Ayarları 2023 (Güncel)

Özgür internet kullanımı için Fatih VPN Ayarlarını doğru bir şekilde bilip uygulamak gerekiyor. Fatih wifi internet VPN ile bilgisayar, android ve ios cihazlarda MEB erişim engeline takılmadan Fatih internet ağını kullanabilirsiniz.

Fatih Wifi Güncel Şifreler 2023 

Fatih İnternet Ağı; öğrencilerin mobil cihazlarından ya da dağıtılan tabletlerden e-Okul ya da EBA gibi kurumsal alanlar için internete bağlanabilir. 2023 güncel Fatih wifi şifreleri;

  • !1qaz2WSX3edc4RFV%56 
  • F@M2015i#Eb23TC 
  • f1@2t34ih5
  • Fatih.1234 
  • verdijm@n1453

Fatih İnternet: AnonyTun VPN Ayarları

Öncelikle Google Play üzerinden AnonyTun uygulamasının son halini indiriyor ve cihazımıza kuruyoruz. Daha sonra açıyor ve ilk açılış için gerekli izinleri veriyoruz. Sonra android cihazlar için Fatih VPN ayarlarına adım adım geçebiliriz.

Uygulama ilk çalıştığı zaman bu şekilde bir ekranda bizi karşılayacak. Bu ekranda pek bir işlem yapmayacağız. Hemen sağ üst kısımda bulunan “Stealth Settings” kısmına tıklayarak temel ayarları yapacağımız alana gidiyoruz.

“Stealth Settings” kısmına tıkladığımız zaman karşımıza bu şekilde bir ekran gelecek. Bu ekran da temel ayarlarımızı yapacağız ve Fatih VPN kurulumunu tamamlayacağız.

Stealth Tunnel kısmı ilk çalıştırdığınızda kapalı olacaktır, onu açıyoruz. Daha sonra Connection Protokol kısmını TCP yapıyoruz. Hemen altında 8080 yazılı olan ayarı 443 olarak değiştiriyoruz. Daha sonra orta kısımda bulunan Custom TCP/http kısmını aktif ediyoruz. Aktif ettikten sonra açılan turuncu tuşa basıp bir sonraki ayar kısmına geçiyoruz.

Bu kısımda URL/HOST kısmına MEB internet ağı ile giriş yapılabilen yani MEB tarafından engellenmemiş bir adres giriyoruz. Fatih VPN bu internet siteleri üzerinden kendini gizleyerek diğer sitelere erişmektedir. Ayar kısımlarını birebir aynı yaptıktan sonra tüm ekranları “Save” butonlarına basarak kapatıyoruz.

Son olarak karşımıza bu şekilde bir ekran geliyor. Bu ekranda “Connect” yazana tıklıyoruz. Bir süre bekledikten sonra Fatih VPN devreye gidecek ve MEB İnternet engeli kalkmış olacak.

Hotspot Shield Fatih İnternet VPN Ayarları

Hotspot Shield VPN ile IOS işletim sistemi olan apple cihazlarda ve android telefonlarında Fatih erişim engelini açıp internete girebilirsiniz. Uygulamaya hiçbir ayar girmeden yükle çalıştır ile 1 saat kullanabilirsiniz. Hotspot Shield VPN indirme adresleri;

Apple Store İndirGoogle Play İndir

Hotspot Uygulaması kurulumu yapıldıktan sonra giriş işlemi yapılması gerekli. Uygulama ilk açıldığı zaman izinler isteyecek. Bu izinler genelde konum ile ilgili olan izinler oluyor. Uygulama konumunuzu tespit ederek size daha yakın ve hızlı olan internet servisini göstermektedir.

Uygulama ilk açıldığı zaman bu şekilde bir ekran bizi karşılayacak. Fatih VPN ayarlarını yapmamız için tıklamamız gereken yer Virtual Location kısmı. Tıklama işleminden sonra Fatih VPN için seçeceğimiz ülkeler karşımıza çıkacak.

Bu noktada yapmanız gereken size yakın ülkelerden seçim yapmak. Türkiye için en hızlı Fatih vpn ayarı Almanya’dır. Bazı zamanlar sunucu nedenle bağlanmakta zorluk yaşayabilirsiniz.

Temel yapılması gerekenleri yaptık. Sıra geldi bağlanma işlemine. Ülke seçimi yaptıktan sonra Fatih ağında sınırsız internet kullanmak için ortada bulunan “Connect” butonuna basıyoruz. Yaklaşık 15 saniye bekledikten sonra bağlantı geliyor ve sınırsız bir şekilde Fatih Ağını kullanabiliyorsunuz.

Better Net Fatih VPN Kullanımı

Better Net oldukça hafif bir uygulamadır. Kurulumdan sonra uzun ayar işlemleri yapmanıza gerek olmadan Fatih internet bağlantısı yapabilirsiniz. Özellikle düşük özellikte telefon kullanan öğrenciler için en hızlı Fatih VPN aracı Better Net’dir. Uygulamaya gelen haftalık güncellemeleri yapmanızı öneririz. Better Net ile Fatih ağına bağlanmak için aşağıdaki adımları takip edin;

Apple Store İndirGoogle Play İndir

Hiçbir ayarı değiştirmede ortada bulunan “Connect” butonuna basıyoruz. Biraz bekledikten sonra en iyi sunucuyu bulacaktır.

Yaklaşık 10 sn. sonra Fatih sınırsız internet bağlantısı sağlanacak ve ortada duran gülen yüz maviye dönecektir.

Ayrıca; EBA bedava internet kampanyaları için aşağıdan kullandığınız operatörü seçebilirsiniz;

VPN ile Bilgisayardan Fatih Ağına Bağlanma

Fatih erişim engeli olmadan bilgisayardan internete girmek için PdaNet VPN ayarları yapabilirsiniz. Sonra Fatih wifisi ile Steam üzerinden oyun bile indirebilirsiniz.

PdaNet+ Pc İndirPdaNet+ Google Play İndir

Üstte verdiğimiz PC için olan linke giriş yapıyoruz (Link bütün MEB ağında açıktır herhangi bir engele takılmaz.)

Kırmızı ile işaretlenmiş olan alandan Windows için olan Client istemcisini indiriyoruz. 3,8Mb boyutunda oldukça hafif bir uygulama olarak iniyor.

Gelen bu alanda “I Accept The Argeement” seçeneğini seçip “Next>” diyerek sonraki adıma geçiyoruz. Gelen ekranda tekrar “Next>” diyoruz. Ardından gelen yükleme alanı seçme yerine hiç dokunmadan “Next>” butonuna tıklıyoruz.

Daha sonra kurulum işlemi başlayacak, kurulum işlemi biterken bu şekilde bir uyarı ile karşılaşacaksınız. Buradaki uyarıyı “Yükle” diyerek kapatıyorsunuz.

Bu ekranda bir süre bekliyorsunuz.

Son olarak gelen bu ekranda “Skip USB” seçeneğini seçerek Client kurulumuna devam ediyorsunuz.

PdaNet Desktop uygulaması yüklendi zaman sağ alt köşede bulunan uygulamalar arasına eklenir.

Sıradaki işlem telefon üzerinden devam edecek. Güncel Fatih VPN internetini bilgisayara bağlamak için atmak gereken birkaç adım kaldı.

Telefonumuza yüklediğimiz PdaNet + uygulaması bu şekilde gelecek. Bu ekranda hiçbir ayarı ellemiyoruz ve telefonumuzu USB girişinden bilgisayara bağlıyoruz. Bağlantı işleminden hemen sonra “USB Tether” yazan kısma tıklıyor ve telefonumuzu bilgisayar internet aktarımı için hazır hale getiriyoruz.

“USB Tether” kısmına tıkladıktan sonra alan yeşil olacak. Sonraki işlemler bilgisayar üzerinden devam ediyor. Şu an için telefonda işlem yapmanız gerekmiyor. Onu görünmeyen bir alana koyarak saklamalısınız. 

Bilgisayar bağlantıyı otomatik olarak algılayacak ve bu şekilde bir uyarı çıkartacak. Bu uyarıya iki kere tıklayarak bağlanması için gerekli komutu veriyoruz.

Kısa bir süre sonra “Connected!!” yazısı ile karşılaşacaksınız. Bundan sonrasında Fatih VPN uygulamalarından gelen interneti bilgisayarlara aktarmış oluyorsunuz.

Not: Yapamayanlar için Fatih wifi şifresi yazımıza giderek daha farklı anlatım ile bağlantı sağlayabilir. Farklı vpn kullanmak isteyenler güncel vpn adresleri yazımıza gidebilir.

2 Kişi Katıldı

  1. hocam cok guzel paylasım olmus dediğniz gibi oc ye okul wıfıne bagladım cep telefon vasıtasıyla cok sagolun fakat her siteye girmiyo bilgisayar için bi vpn ye ihtiyacım var biliyormusunuz vpn evım okulun yanında da 30 mbs net çekiyo fakat steam falan indiremiyorum bişey eğer bu vpn yi söyleyebilirseniz çok güzel olurya

  2. Süper detaylı bir paylaşım olmuş bu. Hiç bir yerde bu kadar detaylı bir anlatıma rastlamamıştım. Ya allah razı olsun sizden

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu