En Popüler 25 TeamViewer Benzeri Uzaktan Bağlantı Programı

Uzaktan bağlantı programları; TeamViewer alternative, TeamViewer benzeri uygulamalar ile PC’den PC’ye yada aynı şekilde telefonlara izinli bağlantı yapma! TeamViewer uygulaması, 2 bilgisayar arasında uzaktan bağlantı kurarak bir bilgisayarın diğer bilgisayarı kontrol etmesine yarar. İş ya da ev içi kullanımlarda son derece pratiktir. Bu uygulama ile ekstra bir yazılıma ihtiyaç duymadan bilgisayarlar arasında uzaktan bağlantı kurulabilir. 

Piyasadaki tek uzak masaüstü erişim programı olmayan TeamViewer’a alternatif olabilecek çok sayıda ücretsiz yazılım vardır. Bu yazılımlar Windows, Mac, Linux, Android ve diğer platformlarda çalıştırılabilirler. Bu yazımızda sizlerle TeamViewer programı yerine kullanabileceğiniz ve uzak masaüstü bağlantısı oluşturabileceğiniz birkaç alternatifi paylaşıyoruz.

Uzaktan Bağlantı TeamViewer Alternatifi Benzer Programlar 2023

TeamViewer’a alternatif olarak önerdiğimiz uzaktan bağlantı için programların listesi şu şekildedir;

 1. Ultra VNC
 2. Join Me
 3. Ammyy Adminn
 4. Mikogo
 5. Real VNC
 6. Splashtop
 7. LogMeIn
 8. Anydesk
 9. Windows Uzak Masaüstü Bağlantısı
 10. WebEx
 11. Chrome Uzaktan Masaüstü
 12. Zoho Assist
 13. Alpemix
 14. CloudBerry Uzak Asistan
 15. NoMachine
 16. AeroAdmin
 17. Goverlan Reach
 18. Supremo Uzak Masaüstü Yardımcısı
 19. UltraViewer
 20. VNC Viewer
 21. ConnectWise
 22. Parallels Access
 23. Bomgar
 24. SimpleHelp
 25. Tight VNC

Ultra VNC

Açık kaynak kodlu bir program olan Ultra VNC, Windows işletim sistemini kullanan kişiler için geliştirilmiştir. Bu araçla başka bir bilgisayara güvenli bir şekilde uzaktan erişim sağlayabilirsiniz. Ultra VNC ile kolayca dosya aktarımı yapabilir, ikili kurulum yapabilir, bilgisayar sorunlarını çözebilir ve sohbet edebilirsiniz. Uygulamayı ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Join Me

LogMeIn şirketinin geliştirdiği Join Me, web tarayıcıları üzerinden kullanılabilen bir yazılımdır. En iyi uzaktan masaüstü programlarından biri olan Join Me’nin asıl işlevi, internetten yapılan görüşmelerin sorunsuz ve kolayca yapılabilmesini sağlamaktır. 

Uygulama üzerinden yapılan tüm görüşmeler otomatik olarak arşivlenir ve sonrasında yeniden oynatılabilir. Ancak bu özellik yalnızca Pro veya Business üyeliklerinde geçerlidir. Bu üyelikler ise tahmin edileceği gibi ücretlidir. Pro üyelikler aylık 15 dolara alınabilir ve 5 GB bulut depolama hakkı sunar. Business (kurumsal) üyelikler ise aylık 19 dolara alınabilir ve 5 TB bulut depolama hakkı verir.

Windows ve Mac OS X tarafından desteklenen Join Me, birden çok konumdan yine birden çok kişinin aynı anda bağlantı kurmasını sağlar. Sınırsız ses sunan uygulama ile konferans ve toplantılar yapılabilir.

Ammyy Adminn

Ammyy Adminn hem iş için hem de bireysel kullanım için uzaktan yönetim seçeneği sunan ücretsiz bir yazılımdır. Benzeri uygulamalar genellikle bilgisayarı yavaşlatırken Ammyy Adminn kullanırken bilgisayar yavaşlamaz, tıkanmaz ya da başka bir sorun oluşmaz.

Uzaktan bağlantı dışında Ammyy Adminn ile sohbet edebilir ya da dosya aktarımı yapabilirsiniz. Kurulumu son derece basit olan uygulamanın kurumsal versiyonu ücretlidir. En iyi Teamviewer benzeri uygulamalardan biri olan araç ile istediğiniz bilgisayara istediğiniz yerden erişerek onu uzaktan kontrol edebilirsiniz. Uzaktan eğitim, uzaktan destek ya da uzak ofis düzenlemelerinde kullanılan Ammyy Adminn son derece güvenli bir yazılımdır.

Mikogo

İnternet üzerinden toplantılar ya da görüntülü konferanslar yapmak için kullanılan Mikogo, en iyi Teamviewer alternatiflerinden biridir. Uygulamayı bilgisayarınıza indirerek kullanabileceğiniz gibi tarayıcı üzerinden de kullanabilirsiniz. Uygulamanın kullandığı yazılım sayesinde 25 farklı bilgisayara eş zamanlı olarak erişim sağlayabilirsiniz.

Bir görüşmede ihtiyaç duyabileceğiniz her şey Mikogo’da bulunur. Sohbet penceresi, ekran kaydı alabilme, yazı tahtası ve ara yüzünün 35 dilde değiştirilebilmesi gibi özellikleri ile ön plana çıkan Mikogo’nun 14 günlük deneme sürümü ücretsizdir. Bu sürenin dışındaki kullanımlar için belli bir ücret ödemeniz gerekir.

Real VNC

Real VNC, sanal ağ hesaplama ya da VNC teknolojisi üzerine kurulmuştur. Ücretli ve ücretsiz sürümleri vardır. Bireysel kullanımlar ücretsiz, kurumsal ve ticari kullanımlar ücretlidir. Kurulumu, benzer programlara göre biraz daha karmaşıktır, ancak son derece güvenli bir bağlantı sunmaktadır.

Mac OS X, Linux UNIX, Windows, Ubuntu ve Rasphberyy Pi gibi platformları destekler. Bu yazılımı kullanarak dosya aktarımı yapabilir, sohbet edebilir ve istediğiniz bilgisayara uzaktan kontrol sağlayabilirsiniz.

Splashtop

Bireyler ve işletmeler için Teamviewer’e alternatif uygulamalardan biri de Splashtop aracıdır. Kurulum aşaması biraz zordur ancak bu kısmı geçtikten sonra programı kullanmak son derece kolaydır. En fazla 5 bilgisayara kadar ücretsiz olarak kullanılabilir. İşletmeler için ilk 6 hafta ücretsiz olarak kullanılabilir. 6 haftadan sonraki kullanımlarda aylık 1,99 dolar ödeyerek uygulamayı sorunsuz kullanabilirsiniz.

Splashtop ile ses ve video yayını yapabilir, dosyaları yönetebilir, dosyaları taşıyabilir, tek tıkla başka bir bilgisayara bağlanabilir, dokunmatik yüzey hareketlerini kullanabilir ve ücretli eklentileri yükleyerek aracın işlevselliğini genişletebilirsiniz.

LogMeIn

TeamViewer’a güçlü bir rakip olan LogMeIn, özellikle dünyanın çeşitli yerlerinden devamlı desteğe ihtiyaç duyan şirketler ya da kişiler için en ideal araçlardan biridir. Uygulamanın ücretli ve ücretsiz versiyonları vardır. LogMeIn ile diğer bilgisayarlara kolayca erişim sağlayabilir, dosyaları tek bir tık ile depolayabilir ya da paylaşabilir, ekranınızı istediğiniz kişilerle paylaşabilirsiniz. Uygulamayı bilgisayardan, web tarayıcısından ya da mobilden güvenle kullanabilirsiniz. 

Anydesk

En popüler uzaktan bağlantı programlarında biri olan Anydesk TeamViewer’ın ilk kurucu ekibinin bazı üyeleri şirketten ayrılarak Anydesk isimli programı geliştirmiştir. Yazılımın iyi bir TeamViewer alternatifi olmasının en önemli nedeni, geliştirici ekibin Teamviewer altyapısından yetişmiş olmasından kaynaklanır.

TeamViewer’a oranla daha hızlı dosya transferinin yapılabilmesi ve uzaktan erişimin daha az gecikmeli şekilde sunulabilmesi, Anydesk’in öne çıkan özellikleridir. Programın başka güzel bir özelliği ise yüksek görüntü kalitesine sahip olmasıdır. Benzer programlarda en büyük sorunların başında kötü görüntü kalitesi gelir, ancak Anydesk’te bu sorun yaşanmaz.

Bireysel kullanımlarda ücretsiz olan Anydesk, kurumsal ve ticari kullanımlar için belli bir ücret talep eder. Programı bilgisayarınıza yükleyebilir ya da kurmadan da açabilirsiniz. Yazılımın ücretsiz versiyonu, uzaktan bilgi işlem yapmaya yeni başlayanlar için yeterli gelmektedir.

Anydesk ile yerleşik sohbet, dosya aktarımı, pano senkronizasyonu ve uzaktan yazdırma yapabilirsiniz. Ayrıca ekran kaydı alabilir ve uzak makinelere bağlı birden fazla ekranı görüntüleyebilirsiniz.

Windows Uzak Masaüstü Bağlantısı

Uzaktan bağlantı programları arasında Teamviewer’e alternatif olarak kullanılabilen bir diğer program Windows Uzak Masaüstü Bağlantısı’dır. Bu bağlantı, bilgisayarın sistem ayarlarından kullanılabilir. Ücretsiz olarak kullanılabilen bağlantı, Mac OS X ve Windows platformlarını destekler.

Windows Uzak Masaüstü Bağlantısı ile hızlı ve eksiksiz bir erişim kontrolü sağlayabilirsiniz. Aracın kullanımı çok basittir. İşi hiç bilmeyenler bile bu aracı çok rahat kullanabilir.

WebEx

Video konferans, kayıt toplantıları, işaretleme araçları ve şifre korumalı mesajlar gibi özellikleri olan WebEx ile hem masaüstlerine dayalı bilgisayarlara hem de mobil uygulamalara bağlanabilirsiniz. Windows, Mac OS X, Linux ve mobil uygulamaları destekleyen WebEx, ücretsiz kullanılabilir ancak Premium iş çözümleri için ücretlidir.

Chrome Uzaktan Masaüstü

Uygulamayı kullanmak için Chrome tarayıcısını açmalı ve Chrome Uzaktan Masaüstü eklentisini yüklemelisiniz. Daha sonra Google hesabınızla giriş yaparak eklentiyi kullanmaya başlayabilirsiniz. Uzaktan erişim için bilgisayar izinlerini ayarlamak son derece kolaydır. Özellikler sekmesine gelerek istediğiniz ayarı yapabilirsiniz.

Son derece güvenli ve pratik bir araç olan Chrome Uzaktan Masaüstü ücretsizdir. Kopyala yapıştır özelliğini destekleyen aracın arayüzü de görsel olarak çok etkileyicidir. Tek kullanımlık şifreleme sistemi ile diğer cihazlara hızlı erişim sağlar.

Zoho Assist

Profesyonel özellikleri olan Zoho Assist kurumsal kullanıcılar için ideal bir uzaktan bağlantılı erişim uygulamasıdır. Ara yüzü oldukça etkileyicidir. Uygulamayı yüklediğinizde uzaktan bağlantı için ekstra yazılım yüklemenize gerek kalmaz. 15 günlük deneme sürümü ücretsiz olan araç, 15 günden sonraki kullanımlar için belli bir ücret istemektedir. Standart sürüme aylık 8 dolara, profesyonel sürüme aylık 13 dolara, Enterprise sürüme ise aylık 21 dolara sahip olabilirsiniz.

Uygulamanın kurulumu son derece kolaydır. Zoho Assist ile dosya paylaşımı, sesli arama ve video görüşmeleri yapabilirsiniz. Ekran paylaşımı özelliğini kullanırken karşı tarafın ekranını değiştirebilir, oturum zamanlayabilir ve ek açıklamalar ekleyebilirsiniz. Uygulamayı Android ya da iOS işletim sistemli cihazlarda kullanmak için mobil desteği alabilirsiniz.

Alpemix

Yerli TeamViewer alternatiflerinden biri olan Alpemix son derece basit kullanımıyla uzaktan bağlantı programları arasında dikkat çeker. TeamViewer gibi kurulum gerektirmeyen Alpemix uygulamasında, yazılımın sitesine giderek 1,5 megabayt boyutundaki programı indirmeniz yeterlidir. İndirme işleminden sonra “Başlat” komutuyla aracı hemen kullanmaya başlayabilirsiniz

Kurulum gerektirmeyen Alpemix, bilgisayarla arası çok iyi olmayan ve uzaktan yardımı yeni öğrenen kişiler için son derece idealdir. Böylece yardım etmek istediğiniz kişiye programı nasıl kurması gerektiğini anlatma derdi ortadan kalkar.

Son derece basit ve pratik bir arayüzü olan Alpemix’in devamlı güncellenen mobil uygulaması da bulunmaktadır. Dileyen bilgisayarından dileyense telefonundan başka bir bilgisayarı kolayca kontrol edebilir. Ücretsiz olarak indirebileceğiniz uygulamanın Pro sürümü de bulunur. Pro sürümde her 1 kullanıcı için 200 TL ödersiniz. Daha sonra artan kullanıcıya göre kişi başına ödeyeceğiniz miktar azalır.

CloudBerry Uzak Asistan

Teamviewer alternatiflerinden bir diğeri de CloudBerry Remote Assistant yani CloudBerry Uzak Asistan’dır. Uygulama, RSA algoritması tabanına sahip şifreli oturumları açıklayan son güncellemelere sahiptir. Bunun dışında normal bağlantılar için SSL şifrelemesine sahiptir. Tüm bu şifrelemeler sayesinde son derece güvenilirdir.

Ücretsiz olarak indirebileceğiniz uygulamayı kullanarak sesli sohbet yapabilir, dosya paylaşımı yapabilir ve istediğiniz bilgisayarı uzaktan kontrol edebilirsiniz. CloudBerry Remote Assistant uygulamasının kurulumu ve kullanımı çok basittir. Hemen hemen tüm internet bağlantılarında sorunsuz bir şekilde çalışabilir.

NoMachine

Ücretsiz olarak indirebileceğiniz Teamviewer alternatiflerinden biri de NoMachine uygulamasıdır. NoMachine uygulamasının bağlantı kurabilmek için kullandığı uzak masaüstü protokolü NX isimli tescilli bir yazılımdır. Bu yazılım, LAN üzerinden kurulan bağlantılarda daha iyi çalışır. Yani eğer evin uzak bir yerindeki bilgisayara erişmek isterseniz NoMachine ile bunu yapmanız çok zor olacaktır.

AeroAdmin

Teamviewer benzeri uzaktan erişim programları aramalarında ilk sıralarda çıkan AeroAdmin’in ücretsiz versiyonu kişisel kullanımlar için idealdir. Ancak büyük şirketler, küçük ve orta ölçekli işletmeler için uygulamanın Premium ücretli versiyonu satın alınabilir.

Uzak masaüstü teknolojisini kullanan AeroAdmin, ekrana katılımsız erişim izni verir. Uygulama kurulum ve yapılandırma gerektirmediği için son derece pratiktir. Ayrıca güvenli dosya aktarımı, paralel oturumlar, şeffaf güvenlik duvarı, çoklu monitör desteği ve 15’ten fazla dili destekleme gibi öne çıkan özellikleri de vardır.

Goverlan Reach

BT yönetimi için alternatif arayanların tercih ettiği Goverlan Reach, masaüstü desteği ya da sistem yönetimi görevlerini yapabilmek ve basitleştirmek için en iyi kullanılabilecek uygulamalardan bir tanesidir. Büyük ofislerde, çok sayıda çalışanın ve buna bağlı olarak çok sayıda işletim sistemine sahip cihazın, mobil cihazın ve sunucunun olduğu yerlerde bile profesyonel BT desteği sağlar.

Goverlan Reach yazılımında; gelişmiş uzaktan kontrol, yazılım ve yama yönetimi, arka plan sistem yönetimi, BT raporlama, global yapılandırma ve BT uyumluluğu gibi önemli özellikler vardır. Uygulamanın Standart, Pro ve Enterprise olacak şekilde üç çeşit sürümü vardır.

Supremo Uzak Masaüstü Yardımcısı

Basit kurulumu ve sade arayüzü ile dikkat çeken Supremo ile aynı bilgisayardan birden çok bilgisayara bağlanabilirsiniz. Uygulamayı indirdikten ve kurduktan sonra güvenlik duvarı ya da yönlendirici ayarlarını yapılandırmanıza gerek yoktur. Bağlandığınız bilgisayardaki dosyaları kolayca sürükleyip bırakabilirsiniz.

Supremo Uzak Masaüstü Yardımcısı’nı Windows, iOS ve Android cihazlarda rahatça kullanabilirsiniz. Uygulamanın 14 günlük ücretsiz deneme sürümü vardır. 

UltraViewer

Uzaktan erişim için kullanabileceğiniz bir diğer Teamviewer alternatifi UltraViewer uygulamasıdır. Bu yazılım ile uzaktaki bir bilgisayarın dosyalarına erişebilir ve onları kontrol edebilirsiniz. Bağlanmak istediğiniz bilgisayarın bulunduğu yerde fiziksel olarak bulunmak zorunda olmadan teknik destek sağlayabilir ya da o bilgisayarı yönetebilirsiniz.

Son derece kullanışlı ve sorunsuz bir ara yüze sahip olan UltraViewer’in kurulumu hızlı ve basittir. Dosya paylaşımı, sohbet ekranı, güvenli kullanım ve her yerden BT desteği sağlama gibi özellikleri ile ön plana çıkar.

VNC Viewer

Uzaktaki bilgisayarlara erişmek için kullanabileceğiniz son derece sağlam ve güvenilir bir araç olan VNC Viewer; Windows, Linux ya da MAC gibi işletim sistemlerine sahip cihazlarda sorunsuz bir şekilde çalışır. VNC Viewer ile bağlantı kurduğunuz bilgisayarın masaüstünü görüntüleyebilir, klavyesini ve faresini kontrol edebilirsiniz.

Kurulumu çok basittir. Windows altında isteğe bağlı MSI’ları bulunur. Eğer masaüstü bilgisayarınıza yüklerken sorun yaşarsanız bağımsız seçeneği tercih etmeniz gerekir. Uçtan uca şifreleme kullanan VNC Viewer’ın ücretsiz, denem sürümü ve ücretli olmak üzere 3 farklı abonelik seçeneği vardır.

ConnectWise

LogMeIn’e çok benzeyen ConnectWise, uzaktan erişim yazılımlarından biridir. Bu program ile bağlandığınız cihazları verimli bir şekilde kontrol edebilirsiniz. Kurulumu ve kullanımı son derece kolaydır. Güvenilir performansı, tüm platformlarda kullanılabilmesi ve işletmenizi neredeyse her cihazdan kontrol edebilmenizi sağlaması, ConnectWise uygulamasının en önemli özellikleridir.

Güvenlik olarak AES-256 şifrelemesi ve iki aşamalı kimlik doğrulama sistemi kullanır. Bu sayede uzaktan kumandanız sırasında güvenli bir koruma duvarınız olur. Uygulamayı 30 gün ücretsiz kullandıktan sonra aylık 19 dolara indirebilirsiniz.

Parallels Access

Hızlı bir uzaktan erişim istiyorsanız Parallels Access tam size göre bir programdır. Uygulamanın akıllı ara yüzü sayesinde cihazlarınızı rahatça yönetebilirsiniz. Parallels Access, tüm dosyalarınızı diğer bilgisayarlarda, yerel cihazınızda ya da bulut içinde sorunsuz bir şekilde yönetmenize yardımcı olan global bir dosya yöneticisine sahiptir.

3G’de bile problemsiz çalışan uygulama, internet bağlantınız zayıf olduğunda bile kurtarıcıya dönüşür. iPhone, iPad ve Android gibi mobil cihazlardaki masaüstü uygulamalarını Parallels Access ile kolayca çalıştırabilirsiniz.  Uygulamanın 14 günlük deneme sürümünü kullanabilir ve ardından yıllık 99 ABD doları ödeyerek 5 bilgisayara kadar uzaktan erişim paketini satın alabilirsiniz.

Bomgar

Çok uzun süredir popülerliğini koruyan Bomgar, uzaktan erişim konusunda uzman yazılımlardan biridir. Gelişmiş güvenlik sistemi ile işini uzaktan yönetmek isteyenlerin tercih ettiği Bomgar’da Premium şifreleri kolayca yönetebilir ve izleyebilirsiniz. Uygulamanın ücreti biraz yüksektir. Bomgar kullanabilmek için 7 günlük ücretsiz sürümü denedikten sonra yıllık 1995 doları gözden çıkarmanız gerekir.

SimpleHelp

İsminden de anlaşılacağı gibi kullanımı son derece basit olan uzaktan erişim araçlarından biridir. SimpleHelp ile uzaktaki bir bilgisayara anında bağlanabilirsiniz. Bu bakımdan piyasadaki en hızlı uygulamalardan biri olarak gösterilir. SimpleHelp ile çarpık işlemlere gerek kalmadan ekranları kolayca görüntüleyebilir ve cihazları rahatça yönetebilirsiniz.

Ölçeklenebilir ara yüzü, kullanışlı dosya aktarma özelliği ve gelişmiş teşhis modu, SimpleHelp uygulamasının öne çıkan özellikleridir. Yazılımı indirmeniz için 30 günlük deneme sürümünün ardından 27 dolar ödemeniz gerekir.

Tight VNC

Ücretsiz Teamviewer alternatiflerine en iyi örneklerden biri Tight VNC uygulamasıdır. Çok güçlü bir program olmasa da temel işlevleri yapabilmenizi sağlayan Tight VNC, pratik bir uzaktan kumanda sistemidir.

Sonuç olarak saydığımız uzaktan bağlantı programların her birinin olumlu ve olumsuz yanları vardır. İhtiyacınıza uygun olan uygulamayı seçerek öncelikle deneme sürümünü indirebilir, işinize yaraması halinde ücretli versiyonlarını kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu