En Popüler Ücretsiz Proxy Sunucu Siteleri 2023

Proxy nedir anlamında basit tabir ile vekil sunucu anlamına gelir. En popüler 2023 yılında ücretsiz proxy siteleri ve en iyi yurtdışı hızlı ip adresi ayarları öncesinde kısa bilgi olarak; Proxy’nin asıl kullanım amacı internet ortamında gezinirken attığınız adımların ve bazı kişisel bilgilerinizin erişilmesini önlemek amaçlıdır. Ayrıca engelli ve tib yemiş sitelere erişimler sağlanabilir.

Örneğin; gündelik hayatta sosyal medya uygulamaları olsun ya da girilen herhangi bir web sitesi olsun. İnternette gezinirken bulunduğunuz konumlarda, sayfalarda sizleri temsil eden IP adresiniz bulunmaktadır ve bu IP adresleri ile konumunuz, tarayıcı geçmişiniz hatta kişisel bilgileriniz de dahil olmak üzere bilgi sahibi olunabilmektedir. Dolayısıyla internet ortamında gezinirken bazı kişiler de Proxy kullanarak kendilerini sanal ortamda gizleyebilmektedir. 2023 yılında güvenilir en popüler ve hızlı proxy siteleri şu şekildedir;

 • 4everproxy
 • croxyproxy
 • Hidester
 • Hide.me
 • ProxySite.com
 • KPROXY
 • VPNBOOK
 • Whoer
 • Megaproxy

Proxy Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Proxy kullanarak internet ortamında gizliliği yakalamak elbette mümkündür fakat bu noktada da dikkat edilmesi gereken bazı durumlar söz konusu olabilmektedir. Varsayımdan yola çıkmak gerekirse internette gizlenmek için Proxy tercih etmeniz sizi sanal ortamda gizleyebilir fakat tercih ettiğiniz firma tarafından da bilgilerinize erişilebilir. Dolayısıyla olaya sadece “Proxy kullanıyorum” söylemiyle yaklaşmak bir hata olabilmektedir.

Ek olarak sizler de Proxy seçerken Proxy türlerini göz önünde bulundurarak tercih etmelisiniz. Türler ise Transparent, anonim, elit, http ve socks türlerinde Proxy’ler bulunmaktadır. 

Transparent: popüler olarak kullanılan ücretsiz Proxy uygulamalarının çoğu bu türe sahiptir diyebiliriz. Bu Proxy türünde hem gerçek IP adresiniz hem de Proxy sunucusunun IP adresi görüntülenebilmektedir. Dolayısıyla böyle bir durumda aslında neden Proxy kullanılacağı da tartışma konusu olmaktadır.

Anonim: Proxy sunucuları tarafından sağlanan IP adresleri gizlenmektedir fakat bu türde de karşı taraftan Proxy kullanıldığı tespit edilebilmektedir. 

Elit: en hızlı Proxy olarak ifade edilmektedir. En hızlı olmasıyla bu tür kendini ön plana çıkarsa da sunulan özel IP adresleriyle beraber kendi IP adresinizi de tamamen gizlemektedir. Yüksek hız ve gizli IP adresi ile oldukça tercih sebebi olmaktadır.

Http: Proxy türü ise genellikle yasaklı sitelere erişim sağlamak için kullanılmaktadır. İnternet hızı ve gizlilik de bu Proxy’i öne çıkarmaktadır.

Socks: Proxy, internette yapılacak olacak upload ve download işleri için yani yoğun bir veri akışı sağlanacak işlerde kullanılmaktadır. Http’ye göre daha yavaştır ve gündelik olarak iletişim amacıyla kullanmamanız tavsiye edilir.

Proxy ve VPN Arasındaki Fark Nedir?

VPN ile Proxy sıkça karıştırılmaktadır ve aslında genellikle kullanıcılar VPN’e ihtiyaç duyduklarını ifade etmektedirler. VPN ile Proxy arasındaki asıl fark internetiniz ile aranızda olan veri akışının nasıl olduğudur. Bir VPN kullanımı için öncelikli olarak VPN yazılımını yüklemek gerekir ve ardından yazılım tarafından VPN sunucusuna gönderilen veriler şifrelenir ve okunmaz hale getirilir ve bu işlem tünel olarak adlandırılır.

İnternet ortamında gezinirken ise tüneli ciddi bir anlamda düşünecek olursak, etrafı kapalı bir tünel içinde atılan adımlar dış dünyadan hiçbir şekilde görüntülenemeyecektir ve böylelikle aslında tamamen sanal ortama karşı bir gizlilik sağlanmaktadır. Proxy’nin tercih edilmesinin de asıl ve genel sebebi ise basit işlerde kullanılması ve ek olarak daha düşük ücretlerle kullanılabildiği içindir.

4everproxy (En Popüler Proxy)

4everproxy sitesinin en popüler olma sebebi; Web ile aranızdaki bağlantı güvenliğini TLS ile sağlamaktadır. Özel http, anonim ve çift Proxy seçenekleri ile bağlandığınız sunucunun konumunu değiştirebilirsiniz. Sizlere sunulan oturumdan çıkış yaptıktan 2 saat sonra tüm oturumlarınız silinmektedir.

croxyproxy (En İyi Proxy)

Ücretsiz ve en iyi web Proxy hizmeti olan croxyproxy.com birçok video oynatıcı sitelerinde gezinmenizi desteklemektedir. Söz konusu web Proxy trafiği, bilgilerine ulaşılamayan HTTPS trafiği ile ve web site güvenliğini ise SSL ile sağlamaktadır. 

Hidester

Hidester Proxy, simple, safe, fast, reliable, anonymous ve free seçenekleriyle hizmet vermektedir. Vekil seçme imkanı ile çevrimiçi gizliliğinizi kontrol edebilir ve anonimlik düzeylerine, türe, hız ve bağlantı noktası seçenekleriyle esnek bir şekilde internet erişiminizi filtreleyebilirsiniz.

Hide.me

Eş zamanlı 10 cihaza kadar erişim imkanı sağlayan hide.me log olarak ifade edilen hiçbir kayıt tutmamaktadır. Dilediğiniz gibi Proxy imkanıyla internette gezinebilir ve istediğiniz alanlara giriş yapabilirsiniz. Hide.me tarafından “Bazı VPN firmaları talep edildiğinde bilgileri hükümetlere verebilirler. Bu sorun bizde yok çünkü elimizde verecek bir şey yok.” söylemiyle de iddialı bir şekilde ifade edilmektedir.

ProxySite

Youtube, Facebook, Instagram ve Twitter gibi popüler uygulamalara da gizli olarak erişim imkanı sağlamaktadır. Gizliliğinizi koruyarak, daha fazla hız ve daha fazla güvenlik iddialarıyla küresel erişim imkanı sunmaktadırlar.

KPROXY

Firma web sitelerinde belirtilen değerlere göre 1,5 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan KPROXY, bilgisayarınızı dahi bir Proxy sunucusuna dönüştürme imkanı sunmaktadır. Chrome, Microsoft edge, firefox gibi tarayıcılarlada da uzantı olarak ekleme imkanıyla kullanıcı dostu olarak nitelendirilir. Ek olarak Chromium tabanlı bir açık kaynak Android tarayıcısı olan Kiwi Browserla da çalışmaktadır.

VPNBOOK

VPNBOOK proxy sitesi Sosyal medya uygulamalarına giriş yapma imkanına ek olarak 256 bit SSL şifreli koruma ile gizliliğiniz sağlanmaktadır hatta ek olarak devlet tarafından yasaklanan bazı sitelere de erişim sağlamanız mümkündür. Birçok farklı konum tercihi ile internette gezinebilirsiniz.

Whoer

Chrome, Firefox, Opera’ya ek olarak Yandex’te de kullanımı mümkündür. Ücretsiz olarak Hollanda lokasyonunu 1mbps hızında ve herhangi bir engel olmadan IP adresiniz gizli bir şekilde kullanabilirsiniz. Hız sınırı engelini aşmak için ise Premium üyeliğe başvurmanız gerekmektedir. Para iade garantisiyle de whoer.net denemeye değer bir Proxy hizmeti sunmaktadır.

Megaproxy

Online gizlilikte Megaproxy’nin sağladığı sunucuların gizlilik güvencesi ile tercih edilebilirliği artış göstermektedir. Ücreti yıllık 40$’a kadar ulaşan hizmetleri ile daha hızlı ve daha gizli bir gezinmeyi sağlamak oldukça mümkün.

En İyi VPN Uygulamaları

En iyi ve popüler Proxy uygulamaları haricinde bütçeniz elverişli ise VPN de tercih edebilir ve tünel imkanıyla internet ortamındaki gizlilik kalitenizi arttırabilirsiniz. Popüler VPN uygulamaları ise şöyle sıralanabilir;

 • VpnPro.com
 • TunnelBear
 • ProtonVPN
 • HotspotShield
 • Windscribe

Ayrıca ücretsiz VPN adresleri sayfamızdan kullanılan en iyi VPN uygulamaları ve eklentileri bedava kullanabilirsiniz. Proxy veya VPN ile bağlantınızı daha güvenli bir hale getirebilir ve kendinize sanal ortamda güvenle gezinebileceğiniz bir ortam imkanı sunabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu