Fucicort Krem Faydaları ve Fiyatı: Egzama ve Cilt Sorunları

Fucicort krem cilt enfeksiyonları tedavisine yönelik kullanılan ve egzama gibi iltihapları azaltmada yardımcı olup bakteri oluşumunun önüne geçen bir krem çeşididir. Doktorlar tarafından hasta olan kişiye reçete ile verilen krem türüdür. Fucicort kreme yönelik hakkında bilgilendirmeler.

Fucicort Krem Ne İşe Yarar? ne için Kullanılır?

Fucicort krem fusidik asit, 20 mg betametazon valerat, 1 mg klorokresol ve stabilize içermektedir. Bu krem, fusidik asit bileşkesinin anti bakteriyel etkisini antipruritik ve anti-enflamatuar etkileri ile birleştirir. Fucicort, kontakt dermatit ve atopik egzama bakteri odaklı bir enfeksiyon varlığında ya da riskinde enflamatuar dermatozların tedavisine yönelik için kullanılır. 

Fucicort Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Fucicort kremi kullanmadan önce, eğer hamileyseniz ya da emziriyorsanız doktorunuza mutlaka söyleyin. Bunun sebebi de bebek beklerken ya da beslerken, yalnızca doktorun görüşleri doğrultusunda ilaç tedavi almanız gerekliliğidir. Bununla birlikte başka ilaç alıyorsanız da doktorunuza söyleyin. 2 ilacın bileşkesi sonucunda bir yan etkiye maruz kalabilirsiniz.

Kremin içindeki kimyasallardan bir ya da daha fazlasına karşı bir alerjiniz varsa da doktorunuza mutlaka bilgi verin. Eğer kullanım süreniz 7 günü aşmış ve herhangi bir etki gözlemleyememişseniz kremi kullanmaya devam etmeyin.

Fucicort Krem Kullanım Şekli

Cildin ilgili bölgesine günde 2 kez hafif bir şekilde ovalayarak ince bir tabaka şeklinde bu kremi uygulamalısınız. Kremi uyguladıktan sonra her zaman ellerinizi yıkamalı ve yıkamadan önce kesinlikle gözünüze, ağzınıza veya burnunuza götürmemelisiniz.

Fucicort kısa süreli kullanıma yönelik tasarlanmıştır ve 2 haftadan uzun süreyle kullanılmamalıdır. Bu kremi doktorunuz önerdiği süre kapsamında kullanmalısınız ve durumunuzdaki gelişmeler kapsamında, sürenin geçmesine rağmen ilgili alanda bir değişkenlik görünmez ise doktorunuzla görüşüp farklı bir tedavi tercih etmelisiniz.

Fucicort Krem Fiyatları 2023

Fucicort krem 30 gr şeklinde satışı gerçekleştirilir. Fucicort Krem 2023 yılı satış Fiyatı 40.40₺. Satın almadan önce mutlaka dikkat edin; Bebek ve çocuklarda fucicort kremi çok uzun süreli kullanmamaya özen gösterin.

Fucidin Pomad ve Fucicort Krem Arasındaki Fark Nedir?

Fucidin; antibiyotik kapsamında sınıfına aittir. Bazı bakteri türlerinin sebep olduğu çeşitli cilt enfeksiyonlarının tedavisine yönelik kullanılır. Doktorunuz Fucidin Pomad ya da Fucidin Krem formlarından birisini, farklı tedavi yöntemlerine yönelik de önermiş olabilir.

Bu nedenle bu konuyu doktorunuzla görüşüp sizi aydınlatmasını isteyin. Sizinle benzer semptomlara sahip olsalar bile, bu kremi başkalarına vermeyin. Aralarındaki en büyük fark özetini genelleyecek olursa Fucidin krem cilt yüzeyindeki problemleri giderirler, Fucidin pomad cildin alt katmalarında oluşan sorunlara yöneliktir. 

Fucicort Krem Pişik için Kullanılır mı?

Fucicort Krem pişik için de kullanılır ancak bebeklerde karşılaştığımız pişiklere yönelik kesinlikle kullanmayın. Erişkinlerde pişikleri hızlıca geçirdiği kanıtlanmıştır.

Fucicort Krem Yan Etkileri Nedir?

Kremler birçok kimyasalın bir araya gelmesiyle oluşur. Bu kimyasallar fayda sağlayabildiği gibi kişiye dönem dönem zarar da verebilir. Bu hastanın bünyesi kapsamında değişkenlik gösteren bir durumdur. Fucicort kremi kullananların en sık dile getirdiği yan etkileri şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Yutma ve nefes almada zorlanma hissiyatı
  • Kasların yoğunluk oranında azalma 
  • Boyun, karın bölgelerin kısmi yağlanma 
  • Çocukların gelişiminde gerileme, büyüme hızında yavaşlama 
  • Kafa içindeki baskı nedeniyle gözlerde ağrı hissiyatı
  • Ciltte kurdeşen çıkma ve aşırı hassas yapıya bürünme
  • Deride döküntü oluşumu ve kuruluk hissiyatı 
  • Kıllarda artış ve bazı bölgelerde aşırı tüylenme  

Evde Doğal Yollarla Egzama Tedavisi

Evde Doğal Yollarla Egzama Tedavisi sayesinde siz de herhangi bir ilaca maruz kalmadan egzama etkilerini hafifletmek, cilt üzerindeki kötü görünümden arınmak ve kaşıntıdan kurtulabilirsiniz. Bunun için evde rahatlıklar hazırlayabileceğiniz harika tariflerimiz mevcut.

Yulaf Tozu: Yulaf Tozunun İltihap ve tahriş önleyici etkisi vardır. Yulaf tozu evde egzama tedavisine yönelik en çok kullanılan malzemelerin başında gelir. Kaşıntı ve acıyı gidermeye yönelik aktivitede bulunmak için, küveti ılık suyla doldurup içine iki bardak yulaf tozu döktükten sonra bir süre bekleyin. Daha sonra suyun içine girin ve yaklaşık 15 dakika durduktan sonra çıkın.

Aloe Vera: Aloe Vera’nın etkisini say say bitiremeyiz. Fakat konumuzla ilişkili olan kısmındaİltihap giderici özelliği ve enfeksiyonları önleyen faydalarından söz edebiliriz. Bu kapsamda egzama tedavisi için de sıkça kullanılır. Aloe vera bitkisinin içindeki jel, sıkılıp çıkarıldıktan sonra egzamalı bölgeye sürülür. Kurumasını beklendikten sonra da hafif bir su yardımıyla temizlenir. Bu yöntemi haftada 3 kez kullanabilirsiniz.

Salatalık: İçeriğindeki bol miktardaki su ve iltihap karşıtı olan özellikleri onunun egzama tedavisine yönelik kullanımına olanak sağlıyor. Dilim dilim doğradığınız salatalıkları alıp buz dolu bir kaba koyun ve orada 1 saat kalsın. Daha sonra suyu süzün ve salatalıkları egzamanın olduğu bölgelere dağıtın.

Beyaz Dut: Beyaz dut da cilt üzerindeki kaşıntı ve yanmayı alır. 1 avuç dut kurusunu alıp 5 dakika boyunca suda kaynatın. Suyu kendi kendine ılımaya bırakın ve ılıdıktan sonra egzama olan bölgenizi, suyun içinde 10 dk süreyle bekleyin. Bu işlemi 4-5 kez yaptıktan sonra faydalarını kesinlikle göreceksiniz

Papatya: Papatya Şişmeyi, kızarıklıklar, kaşıntıyı gidermek için kullanılabilir Bir yemek kaşığı papatyayı alıp bir bardak suda kaynatarak çay gibi misali demleyin. 15 dakika geçtikten sonra suyu süzerek papatyayı egzamalı bölgelere sürün.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu