Ücretsiz Kedi, Köpek Sahiplenme ve Sahiplendirme 2023

Hayatına renk katmak için ücretsiz bir kedi veya köpek can dostu arayan ya da artık bakamayacak durumda olup da bu can dostunu sahiplendirmek isteyenler için çok sayıda internet sitesi, sosyal medya hesabı ve Telegram grubu vardır. Bu siteler, hesaplar ve gruplar içinde en güvenilir olanlarını sizler için listeledik.

Bedava Cins Kedi, Köpek Sahiplendirme ve Sahiplenme Siteleri

Bedava cins evcil hayvan olarak kedi, köpek sahiplendirme ve sahiplenme düşüncesinde olanlara yardımcı olucak web siteleri şunlardır;

 • Pet Surfer
 • Petlebi
 • Pet Arkadaş
 • Sahibim Olur Musun?
 • Petcim

Pet Surfer

Pet Surfer xitede kedi, köpek, kuş, tavşan, hamster, balık ve diğer kategorisinde çok sayıda cins ve cins olmayan hayvan ilanları bulunmaktadır. Siteye girdiğinizde “sahiplenme, sahiplendirme, sütanne, süt yavru, kayıp ya da buldum” şeklinde menüler göreceksiniz. Bunlardan “Sahiplendirme” sekmesine tıkladığınızda tarihe göre güncel ilanlar listelenir. İlanlarda hayvanın cinsi, cinsiyeti, yaşı ve hayvanın nerede olduğu gibi bilgiler yer alır. İlana tıkladığınızda ise ilan sahibinin iletişim bilgilerini görebilirsiniz. 

“Sahiplenme” sekmesine geldiğinizde yine tarihe göre ilanlar listelenir. Burada ilan sahibi istediği hayvanın cinsini, cinsiyetini ve yaşını yazar. İlgilenenler ilana tıkladığında ilan sahibinin iletişim bilgilerini görebilirler. Sahiplenmeyi bekleyen köpekler ve kediler için bu kısımdaki ilanlara bakabilirsiniz.

Petlebi

Hayvan severlerin buluştuğu bir başka site de petlebi.com’dur. Burada kedi ya da köpek ırkları hakkında bilgiler verilir. Bu bilgilere bakarak sahiplenmek istediğiniz hayvan hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Sitede çok sayıda ücretsiz sahiplenme ve sahiplendirme ilanı bulunmaktadır.

“Yuva Arayanlar” kategorisine tıkladığınızda kedi, köpek, kemirgen ve sürüngen ilanlarını görebilirsiniz. İlanlar tarihe ve konuma göre sıralanır. Sol taraftaki menüden şehir, ırk, yaş, cinsiyet ve boyut gibi bilgileri girerek filtreleme yapabilir, böylece aradığınız hayvanı daha kısa sürede bulabilirsiniz. İlanın içine girdiğinizde ilan sahibinin iletişim bilgilerini, hayvan hakkındaki notlarını, hayvanın ırkını, yaşını, cinsiyetini ve bulunduğu şehri görebilirsiniz.

Pet Arkadaş

Bedava kedi ve köpek sahiplenmek ya da sahiplendirmek isteyenler için bir diğer alternatif petarkadas.com’dur. Bu siteye ücretsiz ilan verebilir ya da verilen ilanlardan ücretsiz olarak hayvan sahiplenebilirsiniz. Sitedeki ilanlarda kedi, köpek, kuş, sürüngen, kemirgen ve at kategorileri vardır.

Arama yaparken ırk, şehir, cinsiyet ve yaş bilgilerini girmeniz halinde daha kısa sürede can dostunuza kavuşabilirsiniz. Siteden hayvan sahiplenmek için üye olmanız gerekir. Bunun nedeni ilanlardaki iletişim bilgilerinin yalnızca kayıtlı üyelere gösterilmesidir.

Sahibim Olur Musun?

Evcil hayvan platformlarından biri olan sahibimolurmusun.com’da kedi, köpek ve kuş ilanları bulabilirsiniz. Filtreleme yaparken hayvanın ırkını, ilini, yaşını, cinsiyetini, boyutunu, tuvalet eğitimini ve aşılarını yazabilirsiniz. Böylece kriterlerinize uyan bir can dostu çok daha rahat bulursunuz.

İlanların içine girdiğinizde ilan tarihi, hayvanın cinsi, yaşı, boyutu, aşıları, tuvalet eğitiminin olup olmadığı, ilan sahibinin hayvan hakkındaki notları ve ilan sahibinin iletişim bilgileri gibi bilgileri görürsünüz. Bazı ilanların karşısında “Görüşülür” bazı ilanların karşısında ise “Sahiplendirme” gibi ibareler göreceksiniz. “Görüşülür” kısmındaki ilanlarda hayvan için ücret istenmekte, “Sahiplendirme” kısmındaki ilanlarda ise hayvan için hiçbir ücret istenmemektedir.

Petcim

Bedava cins kedi ve köpek sahiplendirme sitelerinden bir diğeri de petcim.com’dur. Bu sitede hem satılık hem de ücretsiz ilanlar bulabilirsiniz. Siteye ilan vermek ücretsizdir. İlan kategorileri balık, kedi, köpek, kuş, kemirgen, kümes hayvanları ve sürüngen şeklindedir. En çok ilan köpek kategorisindedir.

Kategorilerin içine girdiğinizde tür, zaman ve konum gibi filtrelemeler yapabilirsiniz. İlanlara tıkladığınızda ilan sahibinin iletişim bilgilerini, ilanın veriliş tarihini, ilanın kaç kişi tarafından gösterildiğini, hayvanın yaşını, cinsiyetini, türünü ve varsa satış fiyatını görebilirsiniz.

Ücretsiz Cins Kedi, Köpek için İlanların Olduğu Uygulamalar

Mobil uygulamalar ile ücretsiz cins kedi ve köpeklerin ilanlarını göz atabilirsiniz. Bu ilanları veren uygulamalar şunlardır;

 • Renkli Pati
 • Pati Evi
 • Helpet – Sevimli Dostlar Yardım Eli
 • Bipetin

Renkli Pati

Play Store üzerinden indirebileceğiniz Renkli Pati uygulamasını kullanarak ücretsiz kedi, köpek sahiplenme ve sahiplendirme ilanlarına ulaşabilirsiniz. Dilerseniz uygulamaya kendi ilanınızı da ekleyebilirsiniz. Sokakta bulduğunuz ya da artık bakmakta zorlandığınız hayvanlar için Renkli Pati uygulamasında ilan verebilirsiniz. 

Pati Evi

Hayvan severlerin can dostlarını sahiplendirmek istedikleri ya da sahiplenmek istedikleri bir başka uygulama da Pati Evi’dir. Bu uygulamayı kullanarak kedi, köpek ve diğer kategorilerinde çok sayıda ilanı görüntüleyebilirsiniz. İlanlarda hayvanın cinsi, cinsiyeti, yaşı, ağırlığı, tuvalet eğitimi, kökeni ve aşıları hakkında bilgiler bulunur.

Helpet – Sevimli Dostlar Yardım Eli

Bu uygulama sokağa bırakılmış, kaybolmuş ya da yardıma muhtaç hayvanları sahiplendirmeyi amaçlayan bir programdır. Uygulamayı indirdiğinizde dilerseniz bağışta bulunabilir ve barınaklardaki canlara mama yardımı yapabilirsiniz. Helpet ile cins ya da cins olmayan kedi ve köpek ilanlarına bakarak siz de evcil hayvan sahibi olabilirsiniz. 

Bipetin

Kedi ve köpek sahiplenmek ya da sahiplendirmek için kullanılabilecek güvenilir bir uygulamadır. Bipetin ile sahiplendirmek istediğiniz evcil hayvanlarınız için yeni bir yuva bulabilir ya da sahiplenmek istediğiniz evcil hayvan için ilanlara göz atabilirsiniz. 

Cins Kedi, Köpek Sahiplendirme ve Sahiplenme Instagram Hesapları

Haytap Sahiplendirme: Hayvan severler tarafından kurtarılan ve yuva arayan hayvanları, onları sahiplenmek isteyen kişilerle buluşturan bir sayfadır. @haytapsahiplendirme hesabının 12 binden fazla takipçisi vardır.

Hayvanseverler: Sayfada yalnızca ücretsiz sahiplendirme ilanları paylaşılır. Evcil hayvan sahiplendirmek isteyenler “hayvanseverler” Instagram sayfasına tek post şeklinde il ve iletişim bilgilerini bırakabilirler. @hayvanseverler hesabının 30 bine yakın takipçisi vardır.

Kurtaran Ev: Bu Instagram sayfası yardıma ihtiyaç duyan hayvanların sahiplendirilmesi amacıyla kurulmuştur. Sokağa atılan ve bakıma muhtaç hayvanların ücretsiz olarak sahiplendirilmesini sağlar. @kurtaranev hesabının 42 bin takipçisi vardır.

Cana Can Olmak: Ücretsiz Instagram hayvan sahiplendirme sayfalarından bir diğeri de @cana_can_olmak isimli hesaptır. Her paylaşımda ilan sahibinin iletişim bilgileri yer alır. Bu sayfada “büyümeyen cins köpek sahiplendirme” ya da “ücretsiz cins kedi sahiplendirme” gibi ilanlara denk gelebilirsiniz. @cana_can_olmak hesabının 24 bin takipçisi vardır.

Ücretsiz Cins Kedi, Köpek Sahiplendirme ve Sahiplenme Twitter Hesapları

Yuva Arayan Hayvanlar – @evsiz_hayvanlar: Hesapta evcil hayvan sahiplendirmek isteyen kişilerin paylaşımları retweet edilir. Hesabın 18 bine yakın takipçisi vardır.

Masum Gözler – @masum_gozler: Hesapta çok sayıda evcil hayvan ilanı görebilirsiniz. Masum Gözler’in 20 bine yakın takipçisi bulunmaktadır.

PADER – @PatiliCanlar: “Bakanlardan değil görenlerden olun” sloganıyla paylaşımlar yapan hesabın 8 bine yakın takipçisi vardır. 

Pati Sever Dostlar Official – @patiseverdoslar: Kaybolmuş, bulunmuş ya da sahipsiz yavruları ücretsiz olarak sahiplendirmeyi amaçlayan bir sayfadır. 

Goldengiller – @goldengiller: Hesabın adı Golden cinsi köpeklerle ilgili olsa da barınağa ya da sokağa bırakılan ve terkedilmiş tüm köpekleri sahiplendirmek amacıyla paylaşımlar yapılır.

Facebook ile Ücretsiz Cins Kedi, Köpek Sahiplendirme ve Sahiplenme

Ücretsiz Kedi Köpek Sahiplendirme: İsminden de anlaşılacağı gibi bedava kedi ve köpek sahiplenmek isteyenler bu sayfadan çok sayıda can dostuna ulaşabilir. Aynı şekilde kedisini ya da köpeğini güvenilir ellere emanet etmek isteyenler sayfada ücretsiz paylaşım yapabilir. Bu sayfada “sahibinden bedava yavru köpekler” gibi ilanlara rastlayabilirsiniz. Sayfanın 9 bine yakın üyesi vardır.

Kedi Sahiplendirme: Bu sayfanın 48 bin abonesi vardır. Sayfada hayvanseverlerin paylaştığı ilanları görebilirsiniz. İlanlardaki iletişim bilgilerinden ya da Facebook Messenger yoluyla ilan sahibine ulaşabilir, istediğiniz can dostunu sahiplenebilmek için iletişim kurabilirsiniz.

Ücretsiz Kedi/Köpek Sahiplendirme: Herkese açık bir grup değildir, bu nedenle gruba katılmak için istek göndermeniz gerekir. İsteğinizin kabul edilmesi halinde sayfaya ilan bırakabilir ya da sayfadaki ilanları inceleyebilirsiniz. Bu sayfada “ücretsiz Terrier veriyorum” gibi ilanlara rastlayabilirsiniz. Bu tip ilanlarla ilgileniyorsanız Facebook hesabınızla giriş yapmalı ve gruba katılmalısınız. Hesabın takipçi sayısı 22 bine yakındır.

Cins Kedi Sahiplenme ve Sahiplendirme Platformu: Sayfada yalnızca cins kedilerle ilgili paylaşımlar yapılır. Sayfayı 43 bin kişi takip etmektedir.

Telegram ile Ücretsiz Cins Kedi, Köpek Sahiplendirme ve Sahiplenme

 • Evcil Hayvan Dünyası (3200 katılımcısı vardır)
 • Cins Kedi Sahiplenme ve Sahiplendirme (2600 üyesi vardır)
 • Cins Kedi Sahiplendirme Platformu (2600 üyesi vardır)
 • Cins Kedi Sahiplendirme Eş Bulma (3000 üyesi vardır.

Görüldüğü gibi Telegram üzerinde daha çok kedilerle ilgili gruplar bulunmaktadır. Köpek sahiplendirme grupları daha az üyeli ve daha az aktiftir. Köpek sahiplenmek ya da sahiplendirmek isteyenler daha çok diğer sosyal medya platformlarını tercih etmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu