Bedava RedBull Kazanma 2023 Ücretsiz Kargo!

2023 yılında her Red Bull tutkununa 2 kutu hediye Red Bull Enerji İçeceği dağıtan Red Bull, müşterilerinden gelen yoğun talep üzerine 2023 yılında da bedava Red Bull ücretsiz kargo ile kampanyasını sürdürme kararı aldı. Geçtiğimiz yıl 70 milyon hediye Red Bull Enerji İçeceğini sevenleriyle buluşturan Red Bull’un 2023 yılı için hediye etmeyi planladığı Red Bull Enerji İçeceği sayısı yüz milyon! Bu yazımızı okuduğunuzda Red Bull hakkında çok sayıda bilgi edinecek, bedava Red Bull için ne yapmanız gerektiğini öğreneceksiniz. İşte detaylar:

Bedava RedBull Nasıl Kazanılır?

RedBull her yıl artan miktarlarda hediye Red Bull’u, tutkunlarına ücretsiz kargo fırsatı ile göndermektedir. Gönderilen hediye Red Bull sepetinde 1 kutu Red Bull ve 1 kutu Red Bull Şekersiz bulunur. Red Bull’dan hediye Red Bull sepetini kazanmanızın tek yolu, belirli aralıklarla düzenlenen etkinliklerden veya oyunlardan istenilen puanları elde etmenizdir. Dilerseniz hemen Red Bull Resmi Web sitesine giderek oyunları ve etkinlikleri kontrol edebilirsiniz. Etkinlik ve oyunlardan istenilen puanları elde ettikten sonra:

 • Sayfanın en altında yer alan Bedava Red Bull Formu’nu eksiksiz doldurarak göndermeniz yeterlidir.

Form üzerinde yapabileceğiniz potansiyel hataları da düşünerek, formu doldurduktan sonra bilgilerinizi kontrol etmeyi unutmayın. Aksi durumda, bedava Red Bull sepetinin sahibi olamayabilirsiniz.   

Red Bull’un İçinde Boğa Spermi Var Mı?

Red Bull Enerji İçeceği’nde hayvan bileşenlerinden oluşan hiçbir madde bulunmaz. Red Bull’da ilaç şirketleri tarafından üretilen Taurin adı verilen madde kullanılır. Ancak 1 kutu Red Bull’un içerisinde bulunan Taurin, insan vücudunda bulunan Taurin miktarından 350 kat daha düşüktür.

Red Bull’un İçinde Alkol Var Mı?

Red Bull Enerji İçeceği içerisinde yer alan maddeler arasında alkol bulunmamaktadır. Red Bull’un alkol ile birlikte tüketildiği durumlar mevcuttur ancak Red Bull’u kullanan kişinin kendi inisiyatifindedir. Votka Red Bull karışımlarının yapıldığı örneklerle çok sık karşılaşılmaktadır; dilerseniz siz de tercih edebilirsiniz.

Red Bull Nedir? İçindekiler Nelerdir?

Red Bull, 1987 yılında Avrupalı damak tadına uyarlanan Tayland kökenli bir enerji içeceği markasıdır. Avusturya merkezli Red Bull, aynı zamanda sportif organizasyonlar ve etkinlikler düzenleyen bir firmadır ve organizasyonlarını 1995 yılından itibaren aralıksız sürdürmeye devam etmektedir. İlk kez 2008 yılında Türkiye pazarına giren Red Bull Enerji İçeceği’nin içerisinde yer alan maddeler şöyledir:

 • Kafein
 • B Grubu Vitaminleri
 • Şeker
 • Taurin(Balıklarda ve Bebek mamalarında da bulunan bir tür aminoasit)
 • Alplerden gelen su

Alpler, Avusturya ve İsviçre’de yer alan ve içerisinde tatlı su kaynağı bulunan sıra dağların adıdır.

Red Bull İçince Ne Olur?

Red Bull içtiğinizde, Red Bull’un içerisinde bulunan etken maddeler vücudunuzda bir takım değişiklikler meydana getirir. Bu değişiklikler tüketim miktarınıza göre önemli ölçüde farklılık gösterir. Uzun süreli tüketimler dışında bağımlılık yaratmayan Red Bull, uzun ve aralıksız tüketimler yapılırsa ciddi yan etkiler gösterebilir. Red Bull içtikten sonra vücudunuzda yaşanan değişikliklerin zamana bağlı değişimleri:

10 Dakika Sonra: Red Bull’un içerisinde bulunan kafein, kana çok hızlı karışan bir maddedir. Kan dolaşımı hızını artırdığı için tansiyonunuzun ve kalp atış hızınızın da artmasına neden olur.

20 Dakika Sonra: Kalp atış hızınızın artmasına bağlı olarak beyninize kanınızla birlikte taşınan oksijen miktarı da artacaktır. Beyninize taşınan oksijen miktarının artması, daha rahat konsantre olmanıza olanak tanır.

30 Dakika Sonra: Kanınıza çok hızlı şekilde karışarak, görevini yerine getiren kafein artık damarlarınızdan çekilmeye başlar. Emilimin durması ile birlikte uyku haliniz dağılır ve göz bebeklerinizde büyüme görülür.

1 Saat Sonra: 30 dakika önce kanınızdan çekilmeye başlayan kafein, artık yarı yarıya azalmış duruma gelir. Saatler ilerledikçe kafeinin etkisi ortadan kalmaya devam eder.

6 Saat Sonra: Kanınızdaki kafein miktarı son derece düşük düzeylere gelir. Uyku hali ve yorgunluk hissetmeye başlayabilirsiniz.

12 Saat Sonra: Kafein tamamen kanınızdan çekilir. Eğer orta yaşların altında iseniz bu süre daha erken, orta yaşların üzerinde iseniz bu süre daha geçtir.

24 Saat Sonra: Düzenli olarak aldığınız Red Bull’un eksikliğini vücudunuzda tam olarak hissetmeye başlarsınız. Hassasiyet ve sindirim gibi sorunlarla karşılaşma ihtimaliniz oldukça yüksektir. Kendinizi enerjisiz hissetmeniz çok olağandır.

14 Gün Sonra: Vücudunuz artık kafeine bağımlı hale gelmiştir. Kafein eksikliği yaşadığınız anlarda öfkeli olur, geceleri uyku problemleri yaşarsınız. Ayrıca kilo alma, duygusallık, kalp atış hızınızda artma ve yüksek tansiyon gibi sağlığınızı tehdit eden unsurlarla karşı karşıya kalırsınız.

Not: İster az miktarda ister çok miktarda Red Bull tüketicisi olun, ilk 12 saat için vücudunuzda olan değişiklikler aynıdır. 24 Saat Sonra’ki ve 14 Gün Sonra’ki değişiklikler, uzun süre Red Bull tüketenlerde görülür.

1 Kutu Red Bull 250ML Kaç Kalori?

Red Bull 250ML kutu içeceği, 112 kaloridir. Oldukça düşük kalori değerine sahip olması nedeniyle bazı diyet programlarında kullanılabilir. Red Bull tükettikten sonra spor yaparsanız, aldığınız kaloriyi geri verebilirsiniz.

1 Kutu Red Bull 250ML’den Alınan Kalori Nasıl Yakılır?

Yemek sonrasında aldığınız kalorileri yakmak için uygun bir programınız varsa, Red Bull içtikten sonra da bu programı kullanabilirsiniz. Ancak belirli bir programa sahip değilseniz, 1 kutu Red Bull tükettikten sonra aldığınız kaloriyi şu şekillerde yakabilirsiniz:

 • 16 Dakika Yürüyüş
 • 9 Dakika Koşmak
 • 18 Dakika Bisiklet Sürmek
 • 10 Dakika Yüzmek

Sadece 1 tanesini uygulamanız, aldığınız kaloriyi yakmanız için yeterlidir.

1 Kutu Red Bull Şekersiz Kaç Kalori?

1 kutu Red Bull Şekersiz Enerji İçeceği, 7.5 kaloridir. Nerdeyse yok denilecek kalori değerine sahip olan Red Bull Şekersiz, şekere bağlı olarak kilo aldırmaz. Red Bull Şekersiz’den aldığınız kaloriyi 1-2 dakikalık yürüyüş ile yakabilirsiniz.

Votka Red Bull Kaç Kalori?

1 Kadeh/Bardak Votka Red Bull ortalama 160 kaloridir. Bardağınızın boyutuna göre değişiklik göstermekle birlikte bu değer 150-200 kalori aralığında gidip gelebilir. Birlikte tüketilmesi çok fazla önerilmemekle birlikte tükettikten sonra aldığınız kalorileri yakmayı ihmal etmeyin.

1 Bardak Votka Red Bull’dan Alınan Kalori Nasıl Yakılır?

Genellikle akşamları tüketilen Votka Red Bull’dan aldığınız kalorileri yakmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Aksi halde uzun süreli kullanımlarda kilo alma problemini ortaya çıkarabilir. 1 Bardak Votka Red Bull’dan aldığınız kaloriyi yakmak için, şu seçeneklerden birisini tercih edebilirsiniz:

 • 23 Dakika Yürüyüş
 • 14 Dakika Koşmak
 • 26 Dakika Bisiklet Sürmek
 • 13 Dakika Yüzmek

4 Kişi Katıldı

 1. denemek için ve bu pandemi döneminde daha enerjik bir şekilde ders çalışmak isterim. ve redbull bu konuda bana yardımcı olabilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu