Bimcell Faturasız İnternet ve Konuşma Tarife Paketleri 2023

Bimcell faturasız internet ve konuşma tarife paketleri 2023 yılı için ucuz kampanyalı fiyatlar ile devam ediyor. İnternet, dakika ve sms paketleri detaylarına geçmeden önce Bimcell hakkında ön bilgi; GSM operatörleri arasında popüler ve ekonomik olmasıyla dikkat çeken BİMcell, 2012 yılından beri GSM sektöründe bulunuyor.

2012 yılında Birleşik Mağazalar A.Ş.’nin bünyesinde faaliyet göstermeye başlayan BİMcell, Türkiye’de çok sık tercih edilen bir GSM operatörü haline geldi. Kolay erişilebilir, pratik ve ekonomik olarak satışa sunulan hatlar, Türkiye genelinde %98’lik bir kapsama alanıyla konuşma, SMS ve internet bağlantılarına erişim sağlıyor.

Bimcell Hat Fiyatları 2023 Nedir? Nereden Alınır?

Bimcell 2023 yılı için faturasız yeni hat fiyatı 85 TL olarak satın alabilirsiniz. Sektörün öncü markalarından daha ekonomik ve kaliteli hizmet veren BİMcell faturasız hat kullanmak isteyen tüketicilere hitap ediyor. Tüm BİM mağazalarından satın alabileceğiniz hatlar için gereken TL yüklemelerini de aynı şekilde mağazalardan yapmanız mümkün oluyor.

Turistler için de çok sık tercih edilen bimcell faturasız hatlar her yerden erişim imkanı sağlıyor ve fatura ücreti ödemenize gerek kalmadan cihaz kullanmanızı mümkün kılıyor.

BİMcell Faturasız Paketleri ve Tarifeleri 2023

Tamamen faturasız (kontörlü) olarak kullanılabilen BİMcell karma paketler, ek konuşma, internet ve SMS paketleriyle mevcut tarifenizde kullanımı aktif hale getirebilirsiniz. Herkese açık olan tarifede yurt içi kullanımlar için her yöne aramaların 6 saniyesi 0,015 kuruş, SMS gönderimleri 20 kuruş, internet kullanımları da MB başına 50 kuruş şeklinde ücretlendirilir.

Bimcell Karma Dost Paketleri

Bimcell 25 TL ve üzerindeki yüklemelere 500 SMS ve 1 GB bimcell hediye internet verilmektedir. Eğer paketiniz kapsamındaki yüklemeler sizin için yetersizse, ek paketler alabilirsiniz. İnternet, konuşma ve SMS paketleri alarak daha ucuza daha fazla konuşup, mesajlaşabilirsiniz.

 • Dost 2 GB paketi: 2 GB internet, 600 SMS ve 600 dk konuşma 19 TL. DOST 2GB yazıp 4551’e gönderip satın alabilirsiniz.
 • Dost 5 GB paketi: 5 GB internet, 750 SMS ve 750 dk konuşma 29 TL. DOST 5GB yazıp 4551’e gönderip satın alabilirsiniz.
 • Dost 10 GB paketi: 10 GB internet, 1000 SMS ve 1000 dk konuşma 39 TL. DOST 10GB yazıp 4551’e gönderip satın alabilirsiniz.

Bimcell İnternet Paketleri 2023

 • 1 GB internet için vergiler dahil 11 TL yükleme yapabilirsiniz.
 • 2 GB, 5 GB ve 10 GB’lık paketler için de 18, 26 ve 36 TL yükleyebilirsiniz.
 • Satın almak istediğiniz paketin ismini yazarak 4551’e SMS gönderin.
 • *120#’yi tuşlayarak kalan internet paketlerini sorgulayabilirsiniz.
 • Paketler 30 gün boyunca geçerlidir.
 • İnternet paketi almadığınızda kullanımlarınız Bimcell MB başına 50 kuruş şeklinde ücretlendirilir.

Bimcell kalan kullanım haklarınız için kaç GB paketiniz varsa o şekilde sorgulama yaparak 4551’e SMS gönderebilirsiniz. (Örnek: KALAN2GB) Bimcell İptal etmek istediğiniz paketler için de 4551’e SMS gönderin. (Örnek: IPTAL2GB)

Bimcell Dakika, Konuşma Paketleri 2023

Mevcut hattını Bimcell’e taşıyan kullanıcılar, Hoş Geldin kampanyasıyla avantajlı tarife paketlerinden yararlanabiliyor. Avantajlı Paket detaylarını inceleyelim:

Paket AdıPaket İçeriğiÜcretlendirmeNasıl Yapılır?
Bimcell 300300 Dakika14₺300DK” yazarak “4551”’e gönderin.
Bimcell 500500 Dakika16₺300DK” yazarak “4551”’e gönderin.
 • 250 ve 500 dakikalık bimcell konuşma paketlerini yükleyerek ekonomik iletişime devam edebilirsiniz.
 • Yenileme yapmazsanız 6 saniye için 0,0125 kuruş ödeme yapanız gerekecektir.
 • Kalan dakikalarınızı öğrenmek için 4551’e KALAN250DK yazıp gönderin.
 • Konuşma paketleriniz 30 gün boyunca geçerlidir.
 • Konuşma paketleriniz otomatik olarak her ay yenilenir.
 • IPTAL250DK yazarak 4551’e mesaj gönderip paketlerinizi iptal edebilirsiniz.

Bimcell SMS Paketleri

Bimcell Ek SMS paketleri için 5 TL karşısında 1000 SMS satın alabilirsiniz. Bunun için 1000SMS yazarak 4551’e gönderin. MMS için de 3 TL karşılığında ayda bir kez ek paket alabilirsiniz. 50 MMS yazarak 4551’e gönderebilirsiniz.

 • SMS ve MMS paketleri 30 gün boyunca geçerlidir.
 • Ek yükleme yapılmazsa SMS başına 20 kuruş ücretlendirme yapılır.
 • Özel servislere gönderilen mesajlar ek paketiniz dışında ücretlendirilir.
 • KALAN1000SMS yazarak 4551’e gönderin ve kalan mesaj haklarınızı öğrenin.
 • İptal için IPTAL1000SMS yazarak 4551’e göndererek iptal ettirebilirsiniz.

BİMcell Bedava İnternet Kampanyaları 2023

Kampanya kapsamında bimcell yüklenen paketler, yurt içi kullanım için geçerli olmakta, yurt dışı için geçerli olmamaktadır. BİMcell TL yükleme karşılığında size hediye kullanım hakları vermektedir. Tek seferde yapacağınız 25 TL ve üzerindeki yüklemelerde aylık 1 GB internet, 500 SMS hediye otomatik olarak yüklenmektedir.

Ayrıca YÖK kampanyası kapsamında eğitim ve öğretime destek olmak amacıyla üniversite içerikleri kullananlar için 6 GB hediye verilmektedir. 40 TL ve üzerindeki yüklemeleriniz için 5 GB ve 500 SMS hediyesi, hattınızı aktif hale getirdikten sonra yüklenecek olan bimcell 9 GB bedava internet verir.

Bimcell Yeni Hat Bonus Kampanyası

Bimcell operatörüne geçmek isteyen ya da yeni hat almayı planlayan hat kullanıcıları, Bimcell uygun kampanyaları paketlere bakacak olursak; uygun fiyatlı bol internet ve konuşma paketleriyle Bimcell kullanıcılarına ve kullanıcı adaylarına 3 farklı paket sunduğu görülmektedir.

Ayrıca Bimcell yeni hat alanlara özel olan bedava 300 konuşma ve 300 SMS hakkı için de BIMCELL BONUS yazarak 4551’e gönderilmesi yeterlidir. Hattınız kullanıma açıldıktan en geç 30 gün içinde bu haklarınızı yükleyebilirsiniz.

Bimcell BTK Kampanyası

BTK kampanyaları şeklinde daha fazla yazılımcının yetiştirilmesini sağlayan destek programları için Bimcell 2 aylık 6 GB hediye internet veriyor. Kampanyadan faydalanmak isteyenler BTK Akademi yazıp 5555’e SMS gönderebilir.

BİMcell Yurtdışı Kullanımı

BİMcell yurt dışına çıkmak isteyen kullanıcılar ve arama yapmak isteyenler cep telefonları üzerinden aşağıdaki adımları gerçekleştirerek iletişime kesintisiz devam ediyor.

 • ACIKDOLASIM yazıp 4551’e SMS göndererek hattınızı uluslararası kullanıma açabilirsiniz.
 • Yurt dışı araması yapmak için 00 – ÜLKE KODU – TELEFON NUMARASI ve arama tuşuna basarak arama yapabilirsiniz.

CAMEL anlaşmalı olan operatörlerle doğrudan arama gerçekleştirebileceğiniz gibi, yurt dışı özel paketlerini de kullanabilirsiniz.

 • BİMcell Yurt Dışı 90 DK
 • BİMcell Yurt Dışı 60 DK
 • BİMcell Yurt Dışı 1 GB

Nasıl BİMcell’li Olunur?

Nüfus cüzdanı fotokopinizle birlikte size en yakın BİM mağazası’na giderek bimcell hattınızı alıp, hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Erişilebilir yaşam teklifleri için de engelli, gazi ve şehit yakınlarına özel Bimcell indirimleri gerçekleşir. Mevcut abonelik belgelerine ek olarak aşağıdaki belgeler de eklenerek %25 indirimden yararlanın.

 • Engelli, Gazi ve Şehit yakını kartı ya da Sağlık Kurulu Raporu,
 • Engelliler ve şehitler için rıza belgesi
 • Vukuatlı nüfus kaydı örneği

BİMCELL Müşteri Hizmetleri

Hattınızla ilgili kullanım detaylarını öğrenmek, numara değişikliği yapmak ve Bimcell müşteri hizmetlerine bağlanmak için 444 4 551 numaralı telefondan Bimcell müşteri temsilcinize ulaşabilirsiniz. Ayrıca PIN ve PUK kodu bilgilerinizi öğrenmek için de bilgi alabilirsiniz.

Türkiye’nin en hesaplı operatörlerinden Bimcell’de, müşteri hizmetlerine bağlanmak saniyeler alan pratik bir işlem. Diğer operatörlerde olduğu gibi uzun süre beklemeden, Bimcell’de sizinle detaylı bir şekilde ilgilenen müşteri temsilcisi ile görüşebilirsiniz.

BİMcell’in Alt Yapısı ve Kapsama Alanı Nedir?

Türk Telekom alt yapısı ile 4.5G özellikli internet de kullanabileceğiniz karma paketlerle Bimcell’de ekonomik bir iletişim sağlamanız mümkün olmaktadır. BİMcell %98 oranında çekim gücü ve kapsama alanına sahiptir. Tüm Türkiye’de kapsama alanı dahilinde bulunan ve internet, SMS ve konuşmalarınızı en ucuz şekilde gerçekleştirin.

Bimcell Sim Kart (Numara) Değişimi Ücretli Mi?

Bimcell eskiyen, kaybolan ve hasar gören sim kartlarınızı BİM mağazalarından ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz. Yalnız Bimcell numara değiştirme işlemini müşteri hizmetlerinden yaparken, işlem ücreti ödemeniz gerekir. Bimcell’de numara değiştirme işlem ücreti 24,5 TL’dir. Buna ek olarak faturasız hat abonesiyseniz, numara değiştirme işlemini Bimcell’de ayda 1 kere yapabilirsiniz.

Bimcell Hat Ne Kadar Süre TL Yüklenmezse İptal Olur?

Bimcell hattınıza 180 gün boyunca TL yüklemezseniz, hattınız dışardan aramalara kapatılmaktadır. Pasif süre adı verilen 90 gün boyunca da hattınız dış aramalara kapatılmaktadır. Pasif süre sonunda yükleme gerçekleşmezse, hat tamamen kapatılır.

Bimcell Hattım İptal Oldu Aynı Numaramı Alınır mı?

Bimcell hattınız iptal olduktan 1 yıl sonra yeniden hat alabilirsiniz. Yeniden aktivasyon gerçekleştikten sonra TL yükleyerek hattınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. Ancak 1 yıllık sürenin sonunda yeniden aynı numaranızı alamazsınız.

Bimcell Kalan Kullanım Sorgulama

 • Ücretsiz olarak *123# yazdığınızda BİMcell TL Bakiye sorgulama yaparak, kalan TL miktarını öğrenebilirsiniz.
 • 9333’ü de arayabilir, bakiyenizi sesli yanıt sisteminden dinleyebilirsiniz.

Bimcell Telsiz Kullanım Ücreti Nedir?

Faturasız BİMcell kullanıcıları için her yıl belirlenen Telsiz Kullanım Ücreti aylık olarak tahsil edilmektedir. 2023 yılı için 2,85 TL olan bu ücret TL yüklemelerinizle birlikte tahsil edilmektedir.

Bimcell Ödemeli Arama Yapma

Karşı tarafın kabul etmesi halinde bakiyeniz olmasa bile bimcell ödemeli arama yapabilirsiniz. Aramak istediğiniz kişinin telefon numarasının başına 9696 yazarak arama tuşuna basmanız yeterlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu