Bimcell TL Gönderme Bakiye Transfer Etme Ücretleri ve Limiti

Bimcell TL gönderme yani kontör veya lira bakiye olan miktarları başka birisine transfer etme ücretleri, limitleri ve yöntemleri hakkındaki bilgilere geçmeden önce kısa bilgi olarak; Marketler zinciri sektöründe inanılmaz büyüyen yapısına sahip olan Bim, Bimcell operatör şirketi ile de telefon hatları konusunda hizmet vermeye başladı. Bimcell hattının yoğun rağbet görmesi ile Bimcell hattı Türk Telekom alt yapısı altına alınmıştır.

Daha önceden de bilindiği üzere, Bimcell’in Türk Telekom alt yapısı ile hizmet vermeye başlamasıyla Türk Telekom’a ait bir takım özellikler Bimcell gsm hattı tarafından da kullanılabilmektedir. Yani bundan da anlaşılacağı üzere Türk Telekom üzerinden TL gönderimi sağlanabildiği gibi Bimcell hattı sayesinde de TL gönderimi mümkündür. 

Bimcell TL Transferi TL Gönderme Nedir?

Bimcell dakika ve yüklenen TL tutarının bitmesi durumunda Bimcell hattına sahip olan bir yakına ya da tanıdığa Bimcell hattı üzerinden TL gönderimi yapılması işlemidir. 

Avantajlı konuşma, sms ve de internet paketleriyle dikkat çeken Bimcell gsm hattı sayesinde TL transferleriyle de abonelerine hizmet vermektedir. Fakat burada bilinmesi gereken SMS olarak doğru Bimcell hattı numarasına kısa mesajın atılmasıdır.

Bimcell TL Transferi TL Gönderme Nasıl Yapılır?

Türk Telekom hattına sahip abonelerin TL transferi için adımları takip edilerek Bimcell TL transferi yani TL gönderme işlemleri şu şekildedir;

  • Mobile cihazın kısa mesaj bölümüne girilir.
  • TL transferi yapılacak olan Bimcell hat sahibinin hat numarası mesaj kısmına başta 0 olmadan yazılır. 
  • Yazılan hat numarasından sonra boşluk bırakılarak karşı tarafa yapılacak olan TL transferinin miktarı yazılır. 
  • Hat bilgilerinin doğruluğundan emin olunarak 9235 numarasına kısa mesaj gönderilerek işlem gerçekleşir.
  • Örnek: 5550011223 30 yazıp 9235’e gönderin.

Bimcell gsm hattı Tl transfer işlemlerinin çok farklı şekilleri bulunmaktadır. Fakat en çok tercih edilen işlem sms işlemidir. 

2. Yöntem: 9235 hatı aranarakta Bimcell dk veya Tl transferi işlemleri yapılabilmektedir. Şayet Bimcell hattı haricinde bir hat kullanılması söz konusu ise, faturasız olan Bimcell hat kullanıcılarına TL transferi yapılması mümkündür. 

Bimcell TL Transferi ve Gönderme İhtiyacı

İletişim aksaklıklarının yaşanması oldukça önemli bir sorundur. Bimcell TL Transferi işlemiyle, teknik ya da kontür eksikliği sebepleri yüzünden kullanıcılarının mağduriyet yaşanmaması sağlamaktadır. 

  • Bimcell TL Transferi, Lira Transferi olarakta bilinmektedir.
  • Faturalı veya faturasız hat sahibi olunması önemli değildir.
  • Acil durumlarda ya da isteğe göre kolaylıkla TL transferi işlemlerini yapabilir. TL ihtiyaçları karşılanabilmektedir.

Bimcell TL Transfer Limit ve Süresi Nedir?

Bimcell TL Transfer yani gönderme limiti tek seferde en az 1 TL en fazla 30 TL transferi yapılır. Aylık toplamda 150 TL limit mevcuttur. Bimcell’den Bimcell’e TL Gönderme Ücretinde dikkat edilmesi gereken bir diğer husus, bazı durumlarda ilk seferde en az 1 TL en fazla 10 TL tutarında bir transfer yapılabilmektedir. 1 ay içerisinde de en fazla 50 TL transfer yapılır.

Bimcell hattı kullanıcıları için Bimcell TL Transferinin geçerlilik süresi diğer gsm hatlarında olduğu gibi Bimcell TL Transferi işleminin de herhangi bir süresi bulunmaz. Özetle bitiş süresi olmayan sürekli olan bir hizmettir. Bu sebepten dolayı istenilen ve ihtiyaç duyulan zamanlarda rahatlıkla Bimcell TL Transferi işlemini gerçekleştirilebilir. Bimcell faturasız hatlara gönderilen TL tutarlarını kabul edilmesi sağlanılabilir. 

Bimcell TL Transferi Bakiye Gönderme Ücretleri

Bimcell hattı üzerinden başka bir Bimcell hattına TL Transferinin yapılması yani bakiye gönderme işlemlerinde transfer limit tutarına göre ücretlerde değişiklikler yaşanmaktadır. Bimcell TL Transferi Ücretleri Şu Şekilde;

Transfer LimitiÜcreti
1-9 TL1,99 TL
10- 49 TL2,59 TL
20- 30 TL3,29 TL

Bimcell Kontör Transferi Nasıl Yapılır ?

Bimcell operatör şirketi, Türk Telekom alt yapısına sahip olması sebebiyle, Bimcell Kontör Transfer İşlemleri de aynı yöntemle kolaylıkla yapılabilmektedir. Bunun için sadece; mobil cihazın mesaj bölümüne girilerek, Kontör Transferinin yapılacağı Bimcell hat numarasının yazılarak boşluk sonrasında kontör limitinin eklenip 9235’e kısa mesaj atılması yeterli olacaktır. 

Bimcell Müşteri Hizmetleri ile TL Gönderme

Bimcell hattı abonelerinin 444 4 551 müşteri temsilcilerini arayarak TL gönderme işlemlerini yapmaları da mümkündür. Ya da telefon numara çevirme kısmından *952# yazarak arama yapılmasıyla alınan web sayfa şifresi ile Bimcell online işlemlere girilerek bakiye gönderme işlemleri online ortamda gerçekleştirilebilir. 

Bimcell Lira Paylaş Servisi ile TL Transfer Etme

Lira paylaş servisi ile Bimcell hattı sahibi bir yakından transfer talebinde bulunulabilir ya da talep edilen TL transfer işlemi yapılabilir. Bimcell Lira transfer işlemleri için 9235’e arayarak transfer talepleri yapılabilir. Aynı şekilde yukarıda paylaştığımız SMS adımları yapılarak da Lira transferi işlemleri yapılabilir. Ayrıca: *100# işlemler menüsü üzerinden de Bimcell Lira Transferi isteyebilir ya da Bimcell Lira Transferi yapabilirsiniz. 

Farklı GSM Operatöründen Bimcell’e TL Transferi

Bimcell operatörü müşteri hizmetleri kanalından, Bimcell online web sitesi üzerinden veya Bim mağazaları üzerinden başka Bimcell faturasız hat kullanan abonelere transfer işlemi yapılabildiği gibi başka operatör firmalarından Bimcelle TL transferi işlemleri yapılmaktadır. Farklı hatlara TL transferi işlemini farklı şekillerde yapmak mümkündür. Bu yöntemler mevcut hat operatörünün online kanalları üzerinden yapılmaktadır. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu