Bimcell Hat Fiyatları 2023: Bimcell Hat Ne Kadar?

Bimcell yeni hat alabilmek için öncelikle BİM mağazalarından size en yakın olana gitmeniz gerekmektedir. Sim kart değişiklikleri için herhangi bir ücret ödenmemektedir. Sadece hatta TL yüklemek için ücret ödenmektedir. Bu da bim mağazalarından yapılabilmektedir.

2023 yılında Bimcell yeni hat fiyatı 85₺ olarak satışa sunulmuştur. Alabileceğiniz en düşük fiyatlı faturasız Bimcell hatta 85 TL ödeyerek sahip olabilirsiniz. Bimcell hattınız genelde 48 saat içerisinde aktif hale gelmektedir. Bazı durumlarda bu 6 günü bulabiliyor. Hattı açtığınızda hoş geldin hediyesi kampanyası ile “9GB internet, 300 Dakika ve 300SMS” hediye verilir.

Bimcell hattınız kapanmaması için en az “25 TL” yüklemeniz gereklidir. Bimcell faturasız hatların geçerliliğini koruması için düzenli şekilde TL ya da bakiye yüklemesinin yapılması gerekmektedir.

Yeni hat almak ya da mevcut hattınızı Bimcell’e taşımak istiyorsanız; kimliğiniz ile beraber herhangi bir BİM mağazasına gidebilirsiniz. Aynı şekilde bakiye ya da kontur yüklemesi yapmak için de BİM’e gidebilirsiniz. “444 4 551” ve “bimcell.com.tr” ile iletişime geçerek bütün işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bimcell Telsiz Kullanım Ücreti ve Vergi Ücreti Nedir?

Bimcell de diğer şirketler gibi müşterisine birçok avantaj sunan GSM şirketlerinden bir tanesidir. Bimcell sim kart sahibi olabilmek için;

  • TC Kimlik Fotokopisi ve
  • BİM mağazalarından alınarak doldurulacak bir form yeterlidir. 

“Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu” belirlediği 2023 yılının “Telekomünikasyon Hizmetleri Ücret Tarifesi” ne göre Bimcell Telsiz kullanım Ücreti, 2023 yılında 37,26 TL/yıl olarak belirlenmiştir. Abonelerden kesilecek vergi ücreti 3,11 TL’dir.

Bimcell Yeni Hat Ne Zaman Açılır?

Bimcell yeni hat, BİM mağazalarından başvuru yapılıp alındıktan sonra 48 saat içerisinde aktif hale gelmektedir. Günün erken bir saatinde aldığınız durumda o günün akşamına kadar da açılabilmektedir. Genellikle hat aldığınız günün ertesi günü açılmaktadır. Bazı durumlarda ise 6 günü bulabilmektedir.

Bimcell Hat TL Yükleme ve Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ayrıca Bimcell müşteri temsilcisi numarası olan 444 4 551 numarası ile ya da bimcell.com.tr internet sitesinden kredi kartı bilgileriniz ile TL yükleme imkanını bulunmaktadır. Bimcell için bakiye öğrenmek sebebi ile şu işlemi gerçekleştirmeni gerekmektedir.

  • *123# tuşlarına basarak ardından arama tuşuna basmalısınız. Böylece telefonunuzun ekranında ne kadar bakiyeniz kaldığı bilgisi görünecektir. 
  • Bimcell ile ne kadar TL miktarınız olduğunu öğrenmek için ayrıca 9333’ü aramanız gerekmektedir. Burada sesli anons sistemi ile hattınızda ne kadar TL olduğu bilgisi size ulaşacaktır. 

Başka Operatörden Bimcell’e Hat Taşıma Nasıl Yapılır?

Bimcell operatör değişikliği için Müşteri Hizmetlerini Bimcell hattınızla “551” i, diğer gsm operatörleri için “444 4 551” ’den ulaşarak işleminizi yaptırabilirsiniz. Faturalı ve faturasız hatlar için numara değişikliğini ayda 1 kez yaptırabilirsiniz. Aynı şekilde Bimcell’den başka operatöre hat taşıma işlemi ve Bimcell özel numara almak içinde yapabilirsiniz.

Bimcell Hat Devri Nasıl Yapılır? Ücreti Nedir?

Bimcell hat devri için BİM mağazasında, devreden ve devralan olarak her 2 tarafta form doldurup yapabilir. Hat devri BİM mağazalarında ücretsiz olarak yapılmaktadır. Hattın devri durumunda, yeni hat aldığınızda olduğu gibi sizin adınıza devlete ödenecek vergiler, devrin sırasında alınmaktadır.

Bimcell Eski Sim Kartı Değişimi Nasıl Yapılır? Ücretli midir?

Bimcell eski sim kartınızı değiştirmek için kimliğinizin fotokopisi ile herhangi bir BİM mağazasına gidebilirsiniz. Görevlinin verdiği ilgili forumları doldurarak yeni sim kartınızı alabilirsiniz. Herhangi bir BİM mağazasına giderek sim kart değişikliğini ücretsiz olarak yapabilirsiniz.

Bimcell Hat Kapatma Nasıl Yapılır?

Bimcell hattınızı herhangi bir sebeple kapatmak istiyorsanız eğer müşteri temsilcisini “444 4 551” i arayabilirsiniz. Müşteri temsilci ile değil de BİM mağazasından iptal ettirmeyi istediğiniz durumda ise herhangi bir BİM mağazasına gidebilirsiniz. BİM mağazasına giderseniz eğer sizden Kimliğinizin Fotokopisi istenecektir.

Ayrıca görevlinin vereceği “Hat İptal Formu” da doldurmanız gerekir. Hat İptal Formunu doldurduktan sonra yanına Kimlik Fotokopinizi de ekleyerek görevliye teslim etmeniz gerekir. Bimcell Hat İptali istediğiniz kısa sürede işleme koyulacaktır. Ardından size hattın iptali ile ilgili bilgi kısa zamanda verilecektir.

Bimcell Yeni Hat Kampanyaları 2023 Nelerdir?

Bimcell hattını yeni alanlara ise 6 GB cebten internet fırsatı verilmektedir. Bu haktan yararlanmak için hattınız aktif olması gerekmektedir. Hattınız aktif olduktan sonra BIMCELL BONUS yazarak 4551’e kısa mesaj gönderirseniz bu hediye hattınıza yüklenecektir.

Bimcell Bedava İnternet Paketi

Sosyal medyanın yaygınlaşması ile günümüzde telefonlar ile en çok internet kullanımı yapılmaktadır. Bu nedenle de tarife seçerken en çok internet hediyeleri göz önüne alınarak tercihler gerçekleştirmektedir. Bimcell ile internet hediye fırsatları şu şekildedir.

4.5G uygulamasına sim kartını taşıyan her müşteriye 1 haftalık kullanım için 30 GB yurtiçi Bimcell bedava internet kullanım hakkı hediye edilmektedir. Bimcell sim kartına tek seferde 25 TL ve üzeri yükleme yapan her müşteriye 1 GB internet hediye edilmektedir.

Bimcell Paket Tarifeleri

Bimcell’in birbirinden uygun birçok paket tarifesi bulunmaktadır. Bu tarifeler şu şekilde sıralanmaktadır. Dost 2 GB paket tarifesi ile 2 GB internetin yanı sıra her yönde 600 kısa mesaj da verilmektedir. Bimcell’liler ile sınırsız konuşma hakkı vardır. Bu paketin kullanım bedeli ise 19 TL olmaktadır.

Pakete katılabilmek için DOST 2GB yazarak 4551’e kısa mesaj göndermek gerekmektedir. Dost 5 GB paket tarifesi ile 5 GB 7500 sms fiyatı 29 TL DOST 5GB yazarak 4551’e kısa mesaj gönderin. Dost 10 GB paket tarifesi için 39 TL karşılığında DOST 10GB yazıp 4551’e gönderin.

Ayrıca; Bimcell tarifeler kategorimizden çok sayıda Bimcell kampanyalar ve paketlere göz atabilirsiniz.

6 Kişi Katıldı

  1. Bimden yeni hat faturasız aldım 1 ay geçti diğer operatöre geçersem problem olur mu sözleşme de bunun ile ilgili bir detay var mı okumadım da

  2. Hattım kapanmış corovirüs dolayısıyla 1/11/2019 tarihinden 4/8/2020 kadar Almanya’daydım hattımı kullanmak için ne yapmam lazım 5538776773 hat yardımcı olabilir misiniz hayı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu