Bimcell Numara Taşıma Kampanyaları ve Tarifeleri 2023

BİMcell son yıllarda artan GSM operatörleri arasında yerini alan ve birçok abonesi olan GSM’lerden biridir. Tarife ve paketlerinin oldukça uygun fiyatlı ve ucuz olması nedeni ile birçok kişi tarafından tercih edilir. 2023 yılında Bimcell sunduğu numara taşıma kampanyaları ve yüz güldüren avantajlı tarifeleri sayesinde birçok yeni aboneye sahip olmuştur. Bimcell yeni müşteri paketleri bu yıl da kampanyaları en çok merak edilen operatörlerin başında geliyor Bimcell numara taşıma kampanyaları ve diğer fırsatlardan yararlanabilmek için bir BİM mağazasına nüfus cüzdanınız ile birlikte gitmeniz gerekiyor. 

Hali hazırdaki numaranız değişmeksizin kullanılan operatörden farklı bir operatöre geçme, numara taşıma olarak isimlendirilir. Numara taşıma işleminin gerçekleşmesi için belirli şartlar aranır. Örnek; GSM operatöründeki ilk abonelik sözleşmesi ardından 90 günlük (3 ay) sürenin doldurulmuş olması zaruridir. Bu şart sağlandıktan sonra Bimcell numara taşıma talebi için size yakın herhangi bir BİM mağazasına talebinizi iletebilir ve numaranızı taşıyabilirsiniz. 

Bimcell; numara taşıma talebinde bulunan bireylerden nüfus cüzdanı istemektedir. Kimliğiniz ile birlikte BİM mağazasına başvurduğunuzda işleminize başlanılacaktır. Bimcell numara taşıma kampanyaları 2023 kapsamında açıklanan Bimcell bedava internet veya Bimcell numara taşıma sonrası verilen hediyeler gibi kampanyalar yazımızda yer alıcaktır.

Bimcell Numara Taşıma Nasıl Yapılır?

Nitelikli tarifeleri ve cazip fiyatları ile giren Bimcell; pek çok farklı operatör kullanıcısının numarasını taşımak istediği operatörlerin başında gelmekte. Bimcell’e numara taşıma için yapmanız gerekenler sırasıyla şunlardır;

 • Size yakın herhangi bir BİM mağazasına gitmek.
 • İşlemlerde kullanılabilmesi adına Nüfus Cüzdanı fotokopisini yanınızda bulundurmak
 • İlgili personele talebinizi ifade etmek ve size verilen formu doğru bilgiler ile doldurmak

Süreç; bu aşamalar ile birlikte tamamlanır ve ardından 2 ila 6 gün içerisinde bimcell yeni hat aktive edilir.

Bimcell Numara Taşıma Ücreti Nedir?

Bimcell numara taşıma talebi için herhangi bir BİM şubesine nüfus kimliği fotokopisiyle şahsen başvurulup, mağaza personeli tarafınca doldurmanız için verilen form doldurulduktan sonra numara taşıma müracaatınız işleme alınır. Sonra numarasını Bimcell’e taşımak isteyen başka operatör aboneleri numara taşıma için ödeme gereken bir ücret bulunmamaktadır. 

Bimcell Numara Taşıma Kaç Gün Sürer? 

Bimcell numara taşıma sürecine ilişkin prosedürler tamamlandıktan sonra süreç birkaç gün daha devam etmektedir. Bimcell numara taşıma kaç gün sürer şeklinde, işlemin tamamlanma süresine net bir cevap almak için sorulan soruya en az 2 gün en fazla 6 gün olmak kaydıyla işlem başarıyla tamamlanır şeklinde yanıt verilebilir. 

Halihazırda kullanılan operatörün sunduğu tarifeye denk bir tarifenin Bimcell’de daha uygun fiyatlara görülmesi üzerine ya da kullanılan tarifenin sunduğu haklardan çok daha fazla hakkı sunan ancak aynı ücreti talep eden Bimcell kampanyalarına denk gelmesi üzerine hat taşımak istemektedir. 

Bimcell Numara Taşıma Kampanyaları 2023

Numara taşıma sonrasında her sezon yüz güldüren kampanyalara imza atan Bimcell, 2023 yılı için de numaralarını Bimcell’e taşıyacak bireyleri memnun edecek kampanyaları açıkladı. Numara taşıma talebi ardından hiçbir ücret ödemeden Bimcell’li olacak yeni abone için 2023 yılında kampanyalar şunlardır;

 • Tek seferde yapılan 25 TL ve üzeri yüklemeler için yurt içi kullanımda bedava her yöne olmak üzere 500 SMS ve İnternet (1 GB),
 • Tek seferde yapılan 40 TL ve üzeri yüklemeler için yurt içi kullanımda bedava her yöne 500 SMS ve İnternet (5 GB)

Ayrıca Bimcell hat aktive edildikten sonra 30 gün içerisinde ‘’BIMCELL BONUS’’ yazıp 4551’e mesaj gönderildiği takdirde; yurt içi kullanımda her yöne 250 dakika, 250 SMS ve bedava internet (4 GB) fırsatı sunulmaktadır.

Bimcell Yeni Hat Ne Zaman Açılır?

Bimcell yeni hatlar kural gereği 1 hafta içinde aktif edilmektedir ancak bu süre azami süredir. Çoğu zaman bu kadar sürmemekte ve ortalama 1 gün içerisinde hat aktif edilip abonenin kullanımına sunulmaktadır. Süre; beklenilenin üzerine çıktığı takdirde gecikmenin nedenini veya hattın aktif edileceği tarihi öğrenebilmek için Bimcell Müşteri Hizmet Numarası aranılarak sorulabilir. Bunun için 444 45 51’i tuşlayıp Bimcell yeni hat ne zaman açılır? Şeklinde sorularınızı yöneltebilir ve destek hattından yanıt alabilirsiniz. 

Bimcell Numara Taşıma İptal İşlemi Nasıl Yapılır?

Bimcell numara taşıma iptali veya yeni hat iptali için BİM mağazalarından size yakın olan bir şubeye gidebilir ve talebinizi yetkili personele bildirebilirsiniz. Tıpkı numara taşıma talebinde bulunulduğu gibi talebin iptali için de BİM mağazasında işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. 

Bimcell Numara Taşıma Tarife Paketleri 2023

Başka bir operatör kullanırken, tarife paketlerindeki cazip ve avantajlı fırsatları nedeniyle numarasını Bimcell’e taşıyan aboneler, Bimcell’in sunduğu tüm tarife ve paketlere dair daha ayrıntılı bilgi talep etmekteler. Bimcell numara taşıma tarife paketleri kapsamında sunulan avantajlı fiyatlar ve detaylar şu şekildedir:

 • Dost 2GB Paket Tarifesi: 2 GB internet, her yöne 600 SMS ve sınırsız konuşma (Bimcell hatlarla). Dost 2GB tarifesinin ücret bedeli 19 TL olup katılım için ‘’DOST 2GB’’ yazıp 4551’e kısa mesaj iletilmesi yeterlidir. 
 • Dost 5 GB Paket Tarifesi: Her yöne 7500 SMS ve 5 GB internet içeren tarifenin ücreti 19 TL olup ‘’DOST 5GB’’ yazıp 4551’e kısa mesaj gönderilmesi ile aktif edilmektedir. 
 • Dost 10 GB Paket Tarifesi: Dakika ve SMS’in yanında 10 GB internet paketi sunan bu tarifenin bedeli 39 TL olup yine aynı şekilde ‘’DOST 10GB’’ yazılıp 4551’e kısa mesaj iletilmesi ile hatta tanımlanır.

Bimcell Yeni Hat Fiyatları Nedir?

Bimcell’in sunduğu tarife ve kampanyalardan istifade edebilmek için ya başka operatör kullanırken Bimcell’e numara taşımak ya da yeni bir hat almak gerekir. Faturasız Bimcell yeni hat ücreti 2023 yılı için 85 TL olarak açıklanmıştır. 85 TL karşılığında Bimcell’den faturasız yeni bir hat aldığınızda 9 GB Bimcell bedava internet, 300 SMS ve 300 dakika sesli arama hediyesi yeni hatla birlikte abonenin kullanımına sunulmaktadır. Bimcell tanışma kampanyası adı altında verilen bu hediye, birçok bireyin Bimcell’i seçmesinde önemli rol oynamaktadır. 

Bimcell Yeni Hat Bedava İnternet Kampanyası Nedir?

Bimcell’den yeni hat alan aboneler toplamda 30 GB bedava internet kampanyası mevcuttur. Ayrıca 9 GB internet, 300 Bimcell bedava dakika (sesli arama) ve 300 SMS kampanyasındaki 9 GB internet hediyesi vardır.

Bimcell Özel Numara Seçme Var Mı?

Yeni bir numara/hat satın almak isteyenler numaralarının kendilerini özgü olmasını arzu eder. Bimcell özel numara seçme hakkı için daha önce bir abone tarafından kullanılmamış yeni numaralardan birisini seçme hakkı tanınacaktır. Bu listede size özgü bir numarayı seçebilir ve hattınızın o numara üzerine aktive edilmesini talep edebilirsiniz.

BİMcell İnternet Paketleri Nedir?

BİMcell internet paketleri diğer operatörlerin internet paketlerine göre çok daha uygun fiyatlar ile satışa sunulmaktadır. Eğer mevcut paketlerinize ek internet paketleri satın almak istiyorsanız veya sadece internet paketi kullanmak istiyorsanız BİMcell’de birçok uygun fiyatlı internet paketi bulunmakta. İşte BİMcell internet paketleri:

 • 1 GB cepten internet paketi 9 TL
 • 250 MB cepten internet paketi ise 5 TL
 • 2 GB cepten internet paketi 16 TL
 • 5 GB cepten internet paketi 24 TL
 • 10 GB cepten internet paketi 34 TL

İnternet paketleri hakkında daha detaylı bilgi almak için telefonunuzdan *120# tuşlayarak internet paketlerini seçmeniz yeterli olacaktır.

BİMcell Dakika ve Konuşma Paketleri

BİMcell GSM operatöründe aylık dakika satın alabilirsiniz. İşte aylık BİMcell dakika ve konuşma paketleri ile ücretleri:

 • 250 DK konuşma paketi 12 TL
 • 500 DK konuşma paketi 14 TL
 • BİMcell ek paket fiyatları 5 TL’den başlamaktadır.

Bimcell 250 DK aylık konuşma paketi; Satın almak için telefonunuzun SMS kısmından 250DK yazıp 4551’e göndermelisiniz.

Bimcell 500DK konuşma paketi; Satın almak için telefonunuzun SMS kısmından 500 DK yazıp 4551’e göndermelisiniz.

BİMcell Ucuz Paket Fiyatları Nedir?

BİMcell ucuz paket fiyatları 19 TL’den başlamaktadır. Bu paketler kapsamında internet, SMS ve dakikaya sahip olmaktasınız. 19 TL’yi takiben yukarıda içeriği belirtilen diğer paketlere de 29 TL ve 39 TL’ye sahip olabilirsiniz.

BİMcell GSM operatörüne ait en ucuz paketlerden biri Dost 2 GB paketidir. Bu paket kapsamında aylık 19 TL’ye her yöne 600 dakika, 600 SMS ve 2 GB internet kullanım hakkına sahip olursunuz ayrıca tüm BİMcell aboneleri ile sınırsız konuşma hakkına sahip olabilirsiniz.  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu