Bimcell Çekiyor mu? Çekim Gücü ve Şebeke Ayarları 2023

Bimcell çekiyor mu veya çekmiyor gibi sorun çözümleri için Bimcell çekim gücü arttırma yöntemleri ve şebeke ayarları hakkında 2023 yılında güncel çözümler. GSM operatörleri farklı özelliklerle hizmet vermeye devam ediyor. Kendisine uygun operatör kullanmak isteyenler için farklı seçenekler öne çıkıyor.

Bimcell çekiyor mu? Avantajlı paketleriyle dikkat çeken Bimcell, birçok kullanıcı tarafından araştırılan GSM operatörleri arasında yer alıyor. Operatöre geçiş yapacak olan müşteriler, çekim gücü hakkında araştırma yapıyor. 2012 yılından beri faaliyet gösteren GSM operatörünün özellikleri hakkında ayrıntılar müşteriler için oldukça önemlidir.

Bimcell, Türk Telekom alt yapısını kullanan operatörler arasında yer aldığı için çekim gücü bu firmanın alt yapı özelliklerine bağlı olarak değişmektedir. Kısaca özetlemek gerekirse Türk Telekom çekim gücü ile Bimcell çekim gücü aynıdır. Türk Telekom, her geçen gün alt yapısını geliştirmeye ve Türkiye’nin her yerine hizmet götürmeye devam ediyor. Çekim gücü iyi olan operatörler arasında yer alan Bimcell, Türk Telekom alt yapısını kullanarak müşterilere hizmet veriyor.

Bimcell Çekiyor mu? Çekim Alanı Nasıl Anlaşılır?

Çekim gücü iyi operatörler arasında yer alan Bimcell, son dönemlerde birçok müşteri tarafından tercih edilmeye devam ediyor. Bimcell, Türkiye genelinde başarılı bir şekilde hizmet vermeye devam ettiği için %98’lik çekim gücüyle dikkat çekiyor. Bulunduğu yerdeki Bimcell çekim gücünü sorgulamak isteyen kişiler için çeşitli alternatifler bulunuyor;

 • Türk Telekom alt yapısını sorguladıktan sonra operatörün çekim gücünü öğrenebilirsiniz.
 • Türk Telekom alt yapısının sorunsuz olduğu bölgelerde Bimcell operatörü sorunsuz bir şekilde çekecektir.
 • Çekim gücünün yanı sıra telefonunuzun ve hattınızın özellikleri de önemlidir.
 • Bimcell çekim gücü ayarları ile birlikte avantaj elde edebilirsiniz.

Bimcell Türk Telekom Operatörün Alt Yapısını Kullanıyor

Türk Telekom, Türkiye’de devlet destekli faaliyetlerine devam eden GSM operatörleri arasında yer alıyor. Hem GSM hatları hem de ev telefonu için hizmet veren Türk Telekom, aynı zamanda internet bağlantısı sağlıyor. Daha fazla kullanıcıya ulaşmak ve alt firmalarla hizmet ağını genişletmek isteyen Türk Telekom, çeşitli firmaların kendi alt yapısını kullanmasına izin veriyor. Bimcell şirketi de Türk Telekom alt yapısını kullanan firmalar arasında yer alıyor.

Bimcell Çekmeme Sebepleri Nelerdir?

Bimcell operatörü kullanıcılarının karşı karşıya kaldığı çekmeme sorununun çeşitli problemleri vardır. Bu hususta ilk olarak Bimcell operatörünün Türk Telekom alt yapısını kullandığını unutmamak gerekir. Bu nedenle çekmeme problemlerinin sebebi Türk Telekom çekim gücü için alt yapı özellikleri olabilir.

Baz istasyonuna uzaklık veya yetersiz çekim alanı gibi sebeplerden dolayı bu tür sorunlar oluşabilir. Aynı zamanda cep telefonlarının şebeke ayarlarının yanlış yapılması da çekmeme sorununa sebep olan etkenler arasında yer almaktadır. Bimcell şebeke yok sorunları ve çekim gücü sinyalin zayıf olduğu sebepler şunlardır;

 • Şebeke modunda yanlış tercihler
 • Baz istasyonu yetersizliği ve arızalanması
 • SIM Kart uyuşmazlığı
 • Telefonunuzun pil ve batarya sorunları
 • Bölgenizde jammer kullanılması
 • Türk Telekom bölgesel planlı çalışmalar

Sim Kart Uyumsuzluğu veya Yanlış Takılması

Cep telefonlarına takılan sim kartların telefonlar ile uyumlu özelliklere sahip olması gerekir. 4.5G uyumlu olmayan bir sim kartlar 4.5G uyumlu olan akıllı telefonlarda kullanılamaz. Bu tür sorunlardan dolayı çekmeme sorunları olabilir. Bimcell çekim gücü ayarları söz konusu olduğunda sim kart uyumluluğu oldukça önemlidir. Aynı zamanda sim kartların telefonlarda bulunan kart yuvalarına dikkatli ve doğru bir şekilde yerleştirilmesi gerekir.

Baz İstasyonu Yetersizliği

GSM operatörleri, müşterilerine hizmet verirken baz istasyonlarını kullanmaktadır. Türk Telekom alt yapısını kullanan Bimcellde Türkiye genelinde farklı kalitelerde hizmet vermeye devam ediyor. Bimcell çekiyor mu? Bimcell çekmeme problemlerine sebep olan temel etkenlerden biri de baz istasyonlarının yetersiz gücüdür. Bimcell alt yapısını kontrol etmek için Türk Telekom baz istasyonu bilgilerini inceleyebilirsiniz.

Zayıf Pil Gücü veya Batarya Sorunları

Cep telefonlar, batarya ismi verilen güç kaynağı ile çalışmaktadır. Batarya gücünün az olması çeşitli performans sorunlarına sebep olabilir. Telefonun zayıf pil gücüyle çalışması kullanılan operatörün çekim gücüne de etki edebilir. Bu nedenle Bimcell çekim gücü ayarları yapmadan önce pil gücünü yükseltmek önemlidir. Aynı zamanda telefonlardaki tasarruf modu da çekim gücünün düşmesine sebep olabilir.

Yanlış Şebeke Modu Tercihi

Şebeke modu, cep telefonlarındaki bağlantı ayarları için oldukça önemlidir. Kullanılan operatörden alınan hizmetin hızı ve güvenliği için doğru şebeke modunu seçmek gerekir. Şebeke modu kullanılan cep telefonu modeline ve sim karta göre farklılık gösterir. Siz de kendi sim kartınızın özelliklerine uygun bir şebeke modu seçerek çeşitli sorunları engelleyebilirsiniz. 

En İyi Bimcell Çekim Gücü Arttırma Yöntemleri

Mobil veri üzerinden internete bağlanmak isteyen kullanıcıların karşı karşıya kaldığı bazı problemler vardır. Bimcell hattı kullanıcılara çekim gücü sorunlarını çözmek için farklı yöntemleri tercih edebilir. Bimcell çekim gücünü yükseltmek için ilk olarak bağlantı modunun ayarlanması gerekmektedir. Cep telefonlarıyla uyumlu 2G,3G veya 4.5G arasında tercih yaptıktan sonra Bimcell çekim gücünü yükseltebilirsiniz. Aynı zamanda farklı özellikleri bulunan ek yazılımları tercih edebilirsiniz.

Bimcell Şebeke Çekim Gücü Arttıran Uygulamalar

Türkiye’de çeşitli operatörleri kullanan müşteriler için çekim gücünü yükselten uygulamalar büyük önem taşıyor. Çeşitli sebeplerden dolayı Bimcell düşük çekim gücü yaşayan kullanıcıların tercih edebileceği farklı uygulamalar vardır. Uygulama mağazaları üzerinden ulaşabileceğiniz farklı yazılımları indirip yükledikten sonra çekim gücünü yükseltebilirsiniz. Bimcell şebeke ve internet için çekim gücünü arttıran uygulamalar şunlardır;

 • WiFi Signal Meter
 • GSM Network Signal
 • Cell Signal Monitor
 • GPS Monitor
 • LTE Discovery (5G NR)
 • Mobile Network Quality Test

Bimcell 4.5G Ayarları Nedir?

Mobil bağlantılardaki internet hızını yükseltecek olan 4.5G teknolojisi son dönemlerde çok sayıda kullanıcı tarafından tercih ediliyor. Bimcell kullanıcılarının da tercih edeceği yöntemlerle birlikte yüksek hızda internetin tadını çıkarmak mümkündür.

4.5G ayarlarını yapmak için ilk olarak ilgili aboneliğin başlatılması gerekir. Bimcell 4.5G aboneliği için “4.5G” yazdıktan sonra 5555 numarasına kısa mesaj atabilirsiniz. Bimcell çekim gücü ayarları için önemli olan 4.5G bağlantısı için bu teknoloji ile uyumlu bir cep telefonu kullanmanız gerekiyor.

En İyi Bimcell Şebeke Ayarları Nedir?

GSM operatörlerinin daha hızlı ve sorunsuz bir şekilde çalışması için şebeke ayarlarını düzenlemek gerekir. Ayarlar için telefonlarda bulunan mobil ağlar bölümünü kullanabilirsiniz. Bimcell çekim gücü ayarları cep telefonlarında bulunan şebeke modu ayarları kısmı üzerinden yapılmaktadır. Cep telefonu ve sim kartınızla uyumlu şebekeyi seçtikten sonra sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Bimcell Çekmeyen Hat ve Sorun Çözümleri için Şikayet

Bimcell, müşterilerine kaliteli ve doğru hizmet verebilmek adına müşteri hizmetleri sistemiyle faaliyet göstermeye devam ediyor. Bimcell çekiyor mu veya çekmeyen hat gibi sorular hakkında bilgi almak isteyen müşteriler, operatörün müşteri hizmetlerine bağlanabilir. Müşteri hizmetlerine bağlanarak istek ve şikayetlerinizi bildirebilirsiniz. Bimcell müşteri hizmetleri bağlantısı için 444 4 551 numarasını kullanabilirsiniz.

Ayrıca; Müşteri hizmetleri üzerinden fatura ödeme, tarife değiştirme ve bakiye yükleme gibi işlemler de yapılabilir. Bimcell Müşteri hizmetlerine direk bağlanmak için 444 4 551 numarasını aradıktan sonra 0 rakamını tuşlayabilirsiniz.

Bimcell Arıza Kaydı Sorgulama ve Oluşturma

Bimcell arıza kaydı oluşturmak için“ARIZA” yazıp boşluk bırakıp telefon numaranızı yazarak 6616’ya sms gönderin. Son olarak; Bölgeniz etrafında Bimcell yani Türk Telekom arıza ve planlı kesintiler duyuruları için buradan resmi TT web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu