BİMcell Tarife ve Paket İptali: SMS Kodu ile İptal Etme

BİMcell, birçok farklı tarife sayesinde konuşma, mesajlaşma ve internet kullanımı sağlamaktadır. Bu nedenle özellikle BİM market zincirleri üzerinden gerçekleştirilebilecek paket seçimleri ve lira yükleme işlemleri ile bu paketler kullanılabiliyor. Ancak kullanımlarını sonlandırmak isteyen kişiler veya paket değişikliği gerçekleştirmek isteyen kişiler, BİMcell paket iptal etme işlemleri gerçekleştirmek isteyebilir. 

BİMcell paket iptali gerçekleştirmek için dost, karma, konuşma tarifeleri, internet paketleri, SMS paketleri veya farklı kampanyaları iptal etmek için farklı koşullar yer alıyor. Bu kapsamda her paket için iptal işlemlerini sms kodunu ayrı değerlendirmek gerekiyor. 

BİMcell Karma Paketler için İptal İşlemleri

BİMcell karma paket olarak kullanabileceğiniz DOST 2 GB, DOST 5 GB ve DOST 10 GB gibi 3 farklı tarife yer alıyor. Bu paketlerde iptal işlemi gerçekleştirmek için;

Tarife PaketiSMS KoduGönder
Dost 2GBIPTAL DOST 2GB4551
Dost 5GBIPTAL DOST 5GB4551
Dost 10GBIPTAL DOST 10GB4551
Dost SIPTAL DOST S4551
Dost MIPTAL DOST M4551
Dost LIPTAL DOST L4551
Dost XLIPTAL DOST XL4551

Bimcell İdeal Paket iptali için: “IPTALIDEAL” yazarak “4551”e gönderin. Talebiniz alındığında size SMS ile geri dönülecektir. İptal edilen paket otomatik olarak yenilenmeyecektir. Ayrıca Bimcell faturalı ve faturasız hatlarda paket iptalinde herhangi bir taahhüt ücreti talep edilmemektedir.

BİMcell Konuşma Paketleri Nasıl İptal Edilebilir?

Konuşma paketleri açısından da BİMcell tarifesi içerisinde her yöne 250 dakika ve her yöne 500 dakika olmak üzere 2 farklı paket bulunuyor. Bu kapsamda her yöne 250 dakika paketinde iptal işlemi gerçekleştirmek için IPTAL250DK yazıp 4551’e mesaj göndermeniz gerekiyor. Her yöne 500 dakika paketinde iptal işlemi açısından IPTAL500DK yazıp 4551 numaralı telefona mesaj göndermeniz gerekmektedir. 

BİMcell İnternet Paketleri İptal İşlemleri

Bimcell internet paketleri açısından aylık olarak yenilenen internet paketleri iptal edilmediği sürece her ay paket süresi tamamlandığında yenilenen bir sistem oluşturmaktadır. Ancak Bimcell internet paketi iptali gerçekleştirmek istediğinizde ise;

  • 1GB paketinde IPTAL1GB
  • 2GB paketinde IPTAL2GB
  • 5GB paketinde IPTALBIMCELL5GB
  • 10 GB paketinde ise IPTALBIMCELL10GB yazdıktan sonra 4551 numaralı telefona mesaj gönderebilirsiniz. 

Ayrıca Bimcell internet paketleri iptal edildikten sonra da kalan kullanım hakları paketin son kullanım tarihine kadar geçerli olmaktadır. 

BİMcell SMS Paketleri Nasıl İptal Edilebilir?

SMS paketleri açısından BİMcell tarifelerine ek olarak her bir ay için şu an standart olarak 1000 SMS paketi sağlanmaktadır. Kullanıcılar tarifeleri ile birlikte bulunan bu SMS paketini iptal etmek istediklerinde; IPTAL1000SMS yazıp 4551 numaralı telefona mesaj gönderebilirler. Bimcell Sms Paket iptali sonrasında kalan SMS hakları 1 aylık paket süresi dolana kadar kullanılmaya devam edilebilir. 

BİMcell Kampanya Paketlerinde İptal İşlemleri

BİMcell tarafından tarifelere ek şekilde 25 TL üzeri yükleme yapıldığında 1 aylık 500 SMS ve 1 GB internet kazanılırken, 30 gün içerisinde BİMcell BONUS yazılarak, 4551 numaralı telefona mesaj gönderildiğinde, 250 dakika, 250 SMS ve 6 GB internet kazanılabilir.

Bu paketler kapsamında da BİMcell hediye 500 SMS kampanyasında iptal işlemi yapıldıktan sonra kampanya hakları sona erecektir. Ayrıca BİMcell hediye 1GB kampanyasında da aynı şekilde kampanya hakları iptal işlemi sonrasında ortadan kalkar ve kampanyadan yararlanmak mümkün olmamaktadır.  

BİMcell Tarife Değişikliği Nasıl Yapılır?

Tarife değişikliği için Bimcell Müşteri Hizmetleri’ne Bimcell hattınızla “551” i arayabilirsiniz. Sabit hat ya da diğer operatörlerden “444 4 551” arayarak tarife değişikliğinizi yaptırabilirsiniz.

BİMcell Hat İptal Etme Nasıl Yapılır?

Bimcell hattınızı iptal etmek için, hattı aldığınız tarihten itibaren 7 gün içerisinde Bim mağazalarına müracaat edebilirsiniz. Ayrıca Bimcell iptal edilen hattı 1 yıl içinde hat sahibi aynı numarayı tekrar satın alabilir.

BİMcell Hediye İnternetler Nelerdir? Nasıl Alınır?

Bimcell operatörüne yeni gelenlere veya numarasını taşıyan abonelere ücretsiz internet paketi, SMS paketi ve dakika paketi vermektedir. Bu hediyeden faydalanmanız için herhangi bir numaraya mesaj göndermenize hiç gerek yoktur. Hattınız açıldıktan daha sonra faturasız ve faturalı hatta 1 ay boyunca geçerli olacak “9 GB internet + 300 dakika + 300 SMS” tanımlanmış olacaktır.

Bimcell faturasız hat sahiplerine 30 gün içinde tek seferde “25 TL ve üzeri” mobil TL yüklemesi yapmaları durumunda “30 gün geçerli 1 GB” hediye vereceğini duyurmuştur. 25 TL yükledikten sonra telefonunuza gelen mesaj sonrasında “1 GB internet ve 500 SMS” hattınıza yüklenir.

Korona virüs salgını nedeniyle okullar geçici süre ila kapatılmıştır. Çocukların uzaktan eğitimine katkı sağlamak için Bimcell tüm abonelerine ücretsiz olarak “8 GB” hediye internet vermektedir. Bu hediye internet kampanyası herhangi katılım gerekmez.

Bimcell GSM operatörü ile haftanın her günü saat “13:00 – 14:00” arasından ücretsiz olarak arama yapın. 1 ay içinde “30₺ ve üzeri” yükleme yaptıktan sonra “HERYONE DK” yazarak “5555”‘e gönderin.

Tüm müşterilere “500 MB” BİMcell hediye internet vermektedir. Bedava internet müşterilerin denemesini için tek seferlik olarak verilmektedir. Süresi 30 gündür. Bu hediyeden yararlanmak için “DENEME” yazıp “5555” numarasına SMS atabilirsiniz.

Korona virüs salgını nedeniyle okullara devam edemeyen öğrenciler için BİMcell uzakta eğitime katkı olarak hediye internet vermektedir. Abonelere sunduğu “6 GB” hediye internet için herhangi bir başvuruya gerek yoktur. “YÖK Dersler Platformu” sistemine giriş yapıp, internet paketinizi harcamadan ücretsiz eğitim sağlayabilirsiniz. Bu kampanya yılın sonuna kadar devam edecektir.

6 Kişi Katıldı

  1. Özel tl Tarife nesil IPTAL edilebilirm yani benim paket olunca paketten gidiyor paket bitince hatan olan TL dan Keslyor ben onu iptal etmek istiyorum lütfen destek verin arkadaşlar.

  2. Hangi paketi kullaniyor saniz örnegin dost 2gb paketi kullaniyorsunuz iptal dost 2gb yazın 4551 gönderin arkadaşlar. iptal dost 2gb yaz 4551 gönder. Ayrıca facebook tan irtibata geçe bilirsiniz gökhan halit çar

  3. Bimcell 5 Gb Paketi iptal ettirdim fakat param geri gelmedi nasıl geri alabilirim 25 tl m varken şuan 1 tl var iptal ettikten sonra gelmesi gerekmiyor mu parayı nasıl geri alabilirim yardımcı olur musunuz lütfen

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu